22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Her işimiz yarım kalıyor

Hayrullah Demiray

28 Temmuz 2012 tarihli yazısı

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentte insanların toplu yaşam alanları konusunda, özellikle de sahil düzenlemesi konusunda oldukça başarılı çalışmalar yaptı.

 

Zaten olan biten bu!

 

Özellikle de Başiskele sahili kentin incisi haline geldi.

 

Amma!

 

Neden yaptığımız işleri yarım bırakma konusunda uzman kesiliyoruz?

 

Plansız ve programsız çalışmalar yapılan güzellikleri de gölgede bırakıyor. Başiskele sahili kent halkının hizmetine açıldı ancak gelin görün ki tam bir keşmekeşlik. İnsan seli sahile akıyor.

 

Araçla sahile gelen kent halkını bekleyen en önemli sürpriz de otopark’ın olmayışıdır. Belki umursanmaz gibi bir sorun olarak görünse de ciddi bir sorun olduğunun altını çiziyorum.

 

Otopark olmaması bu güzel projeyi gölgede bırakıyor.

 

            Yapılan küçük cepler ihtiyacı karşılamıyor. Vatandaşlar kentte yaşanan trafik sorununun bir örneğini Başiskele sahilinde yaşıyor. Çünkü akşam saatlerinde binlerce insan sahile akıyor.

 

İnsanlar mecburen araçlarını otopark olmadığı için kaldırımlara park etmek zorunda kalıyorlar. Yürüyüş yolunun unutulmadığı kaldırımlarda park edilmiş araçlar nedeniyle yürümek ne mümkün.

 

            Bizler toplum olarak günü geçirme derdinde olduğumuz için çalışmalarımızı da günü kurtarma adına yapıyoruz. Yapılan hizmetlerde mutlaka bir eksiklik ortaya çıkıyor.

 

Hâlbuki

 

Bu gibi konularda daha deneyimli olmamız gerekmez mi? Çünkü daha önce bu tür çalışmalar yapıldı. Her şey ortada önemli olan örnek teşkil etmesi değil midir?

 

Milyarlarca lira harcanarak yapılan bu türden projelerde en önemli konuları es geçmek akıl işi değil. Projeye imza atan kent yöneticilerinin oluşabilecek olan aksaklıklar için proje başlangıcında önlem almaları gerekmez miydi?

 

Yapılan doğruları gördüğümüz gibi orada yapılan işin de bu şekilde tamamlandığında çok daha güzel olacağına inandığım için ve insanların oralara stres atmaya dinlenmeye gittiklerinde orada farklı bir stres yaşamadan ve dinlenmiş bir şekilde geri dönmeleri gerekmektedir.

 

O nedenle ki içinde orada Sahilin daha anlamlı bir hale dönüşmesi için acilen otoparkın yapılması bence gereklidir.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi