24 Nisan 2019 Çarşamba
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vali Aksoy'u ziyaret etti, genel sekreteri unuttu!

Galip Ataman

19 Temmuz 2017 tarihli yazısı

Kocaelispor ve KEV’in “olmazsa olmaz” başkanı Bahri Yavuz’a “nazar” değdi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’dan sonra yataklara düştü.

Kocaelispor’un tüm toplantılarına katılmasına rağmen KEV’e adımını atmayan, Yavuz, “aşırı stres ve sıkıntı” nedeni ile boyun fıtığı oldu, boyunluk taktı.

“Kocaelispor’un kurtuluşu” olarak görülen Vali ve genel sekreterden başkası ile konuşmayan Yavuz, nasıl olduysa 7 ay sonra KEV’i hatırladı.

KEV’i hatırlamasına hatırladı da Kocaelispor ile ilgili her türlü açıklamayı yapan Yavuz, gazetecilerin karşısına yine çıkmadı.

KEV ile ilgili açıklamayı başkan vekili Bekir Halefler’e yaptırdı.

Kim bilir gazetecilerin, “KEV yönetimini 7 aydır neden toplamadınız? Neden KEV’in satışı ile ilgili önceki genel sekreter Tahir Büyükakın ile yaptığınız görüşmeleri kamuoyu ile paylaşmadınız? Neden KEV’in devri ile ilgili yönetim kurulu kararı almadınız? Neden KEV tesisleri ekspertiz raporu hazırlatmadınız?” sorularına muhatap olmamak için “kaçmıştır”.

Ya da “Kent Konut ile yaptığımız sponsorluk anlaşması Kocaelispor’u şimdilik ayakta tutuyor” diyerek KEV’e ihtiyacı olmadığını düşünmüştür.

Belki de, yeni Vali Hüseyin Aksoy ve yeni genel sekreter İlhan Bayram’dan beklediği desteği görememiş, eskisi gibi “tek adamlık” yapamayacağını görerek KEV arazisinde yapılacak imar değişikliğinden umudunu kesmiştir.

val bahri  

 

KEV, S. O. S. VERİYOR

Bahri Yavuz, hastalığını bahane ederek gazetecilerin karşısına geçmekten korksa da, sorumluluğu bugüne kadar hatırlamadığı yönetime bıraksa da KEV’de para suyunu çekti.

KEV’in kasasında kalan“30 Bin TL”, aylık 7-8 bin TL personel giderlerini mi karşılayacak, 2 Bin TL kira mı ödenecek, Kocaelispor’a ‘harçlık mı’ verilecek?

125 öğrenciye verilen 125’er TL burs, Allah’tan Kasım ayına kadar ödenmeyecek.

Bir de o ödenseydi var ya KEV’in kapısına kilit vurulur, anahtarı Vali Hüseyin Aksoy’a teslim edilir, mahkemeden kayyum istenirdi!

Başkan Bahri yavuz, başına gelecekleri biliyordu. KEV’in kasasındaki paranın bugünlerde biteceğini tahmin ediyordu.

Kapalı kapılar arkasında yapılan pazarlıklar ile günü kurtarmaya çalışıyordu.

Tüm uyarılara rağmen günü kurtardı. Ya yarın? Yarını nasıl kurtaracak?

Her şeyi kendisinin bildiğin sanan Başkan Yavuz’u, Vali Güzeloğlu ve genel sekreter Büyükakın ile resmiyet kazanmayan, imza altına alınmayan buluşmalar konusunda ben dahil çok kişi eleştirmiş ve uyarmıştı.

26 Mayıs’ta, KEV’in kan kaybettiği, S.O.S verdiği, tasfiyeye hazırlanıyor iddialarına yer vermiş, Bahri Yavuz’un KEV Başkanlığını Zeynel Başlak’tan devir aldığı 26 Aralık 2016 tarihinden buyana 6 ay geçti.KEV Başkanı olarak gazetecilerin karşısına geçip kamuoyuna tek kelime açıklamada bulunmadı.KEV’in gelir ve giderini, kasasında kaç para olduğunu bırakın kamuoyunu yönetim kurulu üyelerinden çoğunun bildiğini sanmıyorum.Kira geliri kesilen KEV, 125 öğrencinin aylık 125’er TL burs parası ile çalışanların ücretlerini elde edilen 7-8 bin TL çelenk parası ile ödemeye çalışıyor ama yetmiyor.750 Bin TL’ye satıla binadan kalan paranın da bitmek üzere olduğu konuşuluyor…” yazmış, iddialara cevap vermeye çağırmıştım.

29 Mayıs’ta kaleme aldığım yazıda da, “Kocaelispor’un kurtuluşu” görülen KEV tesisleri ile ilgili kapalı kapılar arkasındaki pazarlıklara dikkat çekmiş Başkan bahri Yavuz’un dikkatini çekmiştim.

 

SPORCU GENEL SEKRETER

Kocaelispor ve KEV Başkanı Bahri Yavuz’un güvendiği iki isimden Vali Hasan Basri Güzeloğlu Diyarbakır’a, genel sekreter Tahir Büyükakın Bilecik’e Vali atandı.

KEV yönetiminden bırakın karar çıkartmayı bilgi verme nezaketi bile göstermeyen Bahri Yavuz’un kapalı kapılar arkasında pazarlık yaptığı, Kocaelispor adına sponsorluk sözleşmesi imzaladığı genel sekreter Büyükakın yok.

Resmen olmasa da dolaylı destek veren Vali Güzeloğlu, yüzlerce kilometre uzakta.

Başkan Bahri Yavuz, yeni Vali Hüseyin Aksoy’u 14 Temmuz’da Kocaelispor Başkanı olarak “tek başına” ziyaret etmiş.

Kocaelispor kulübünün genel durumu ve kulübün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vermiş.

Geçmişte kapısını aşındırdığı, kapalı kapılar arkasında KEV tesislerinin pazarlığını yaptığı Tahir hocanın koltuğuna oturan yeni genel sekreter İlhan Bayram’ı ziyaret etmiş mi?

Hayır. Bırakın ziyaret etmeyi, sözlü ve yazılı randevu talebinde bile bulunmamış.

Kocaelispor ve KEV Başkanı Bahri Yavuz’un ziyaret etme gereği duymadığı Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram aslında Kocaelispor için bir şans.

Sayın Bayram, hayırlı olsun ziyaretine gittiğimde Kocaelispor ve KEV konusunu konuşurken, “Hocam, Kocaelispor bu kentin değeridir. Sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır. KEV konusunu da Sayın Başkanımız ile konuşup, bize düşenleri yasal sınırlar içinde kalmak şartı ile çözmeye çalışırız” demişti.

Kocaelispor ve KEV Başkanı Yavuz’un nezaketen de olsa arama ve ziyaret etme gereği duymadığı genel sekreter Bayram, iyi bir futbolcu ve futbol taraftarı.

Fenerbahçe başta olmak üzere önemli tüm futbol karşılaşmalarını tribünden çıplak gözle seyrediyor. Dahası, derin futbol bilgisine sahip.

“Tek adamlığı” seven, alçak dağları kendisinin yarattığını sanan, yönetim kurulu üyelerine değer vermeyen, görüş alışverişinde bulunmayan, KEV’in dünkü toplantısına bile katılmayarak gazetecilerden köşe bucak kaçan Bahri Yavuz, umarım yaptıklarına pişman olur.

Genel sekreter Bayram’ın kapısını çalar, Kocaelispor’un kurtuluşu olarak görülen KEV hakkında bilgi verir, önceki genel sekreter Tahir Büyükakın ile kapalı kapılar arkasında yaptığı pazarlıkları anlatır.

Bahri Yavuz, Kocaelispor’un kurtuluşu olarak görülen KEV tesislerinin bulunduğu alanda imar değişikliği yaptırmak ve satmak konusunda samimi ise işi gücü bırakır, genel sekreter İlhan Bayram’ın kapısını çalar.

Hem de öyle Vali Hüseyin Aksoy’a gittiği gibi tek başına değil, KEV ve Kocaelispor yöneticilerini de alarak ziyaret eder.

Benim merak ettiğim asıl konu; Aradan 7 ay geçmesine rağmen KEV yönetimi içinden bugüne kadar bir Allah’ın kulu çıkıp da “Arkadaş, biz konu mankeni miyiz, yönetim kurulu üyesi miyiz? KEV adına alınan kararlardan neden haberimiz olmuyor. Neden kapalı kapılar arkasındaki görüşmeleri basından öğreniyoruz” demiyor, diyemiyor.

KEV tesislerinin bulunduğu alanın satış bedeline esas ekspertiz raporu aylar öncesi gündeme gelmesine rağmen neden bugüne kadar beklenmesine, ekspertiz kararının Bahri Yavuz’un katılmadığı toplantıda alınmasına ise akıl sır erdirmek mümkün değil.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi