17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

15 Temmuz'u kimse itibarsızlaştırmasın

Hayrullah Demiray

17 Temmuz 2017 tarihli yazısı

Geçtiğimiz gün 15 Temmuz milli irade destanının yıldönümüydü. Bu hain kalkışmanın yıldönümünde bütün Türkiye’de etkinlikler yapıldı. Gerçekten Türk insanının son dönemlerde yapmış olduğu belki de en güzel etkinliklerden bir tanesiydi. Evet, bu hain kalkışma ülkemizi yok etmek, bölmek,  parçalamak ve gerçekten de ülke insanına yapılmış en büyük kötülüklerden bir tanesiydi.

 

Her ne kadar birileri bu hain kalkışmaya, bu hain darbe girişimine kontrollü darbe diyip bunu itibarsızlaştırmaya, bugün anlamını yitirmesine sağlamaya çalışsa da, gerçekten Türk insanı bugün de birlik beraberliğini en güzel bir şekilde gösterdi.

 

İstanbul, Ankara İzmir ve diğer büyük illerimizde olduğu gibi Kocaeli'de önemli bir il.  Kocaeli’de de diğer büyük illerimizde olduğu gibi demokrasi meydanı doluydu. İlk andan itibaren bende herkes gibi hem meydanın nabzını tutmak, hem de bir vatandaş olarak oradaki görevimi yerine getirmek için oradaydım. Kocaeli’deki etkinlikler gerçekten görülmeye değerdi. Özellikle Türkiye’nin her tarafından 81 ilinden gelen 249 Hafız'ın yapmış olduğu hem görsel hem de Kur’an-ı Kerim tilaveti oldukça etkileyiciydi.  Tabii ki bu organizasyon içerisinde birçok konuşmalar, müzikler,  farklı şeyler yapıldı ama benim görsel anlamda en çok etkilendiğim hem Türk bayrağı şeklinde oluşturmuş oldukları güzel tablo, hem kulaklarımızın pasını silen o 249 hafızamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiydi.  Bu konuda Önder ve KİHMED’i tebrik ediyorum. Onların bu konuda çok büyük katkılarının olduğunu biliyorum. Hafızlarımızın gerçekleştirdiği programa emeği geçen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal’ı da unutmamak gerekir. Yeşildal’ın da emeğine sağlık. Elbette burada Kocaeli büyükşehir belediye başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy'un da katkıları asla unutulmaz. Elbette herkes üzerine düşeni sonuna kadar yapmaya çalışmıştır.

 

Bizlerde 15 Temmuz'da özel, güzel bir dergi yaptık. Ve o dergide oradaki konukların bir kısmına dağıttık. Diğerlerini de diğer kurumlara önümüzdeki günlerde dağıtmaya devam edeceğiz. Bugün de üzerine düşeni herkesin layıkıyla yapması lazım. Bizden sonra gelen nesillere bugünleri unutturmamak için elimizden geleni yapmalıyız. Evet, tarihimizde nice kahramanlıklar var ama bu kahramanlıkların tamamlayıcısı da bence 15 Temmuz’dur.

 

Bu 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmaya, yok saymaya çalışanları da esefle kınıyorum.  Bu bir parti davası değil daha İlk günde meydanlara çıktığımızda geçen sene 15 Temmuz'da aynı paylaşımı yapmıştım. Bu AK Parti MHP, CHP, BBP, SP yada farklı bir partinin öngörüsü değil. Bu bir partiye mal edilecek bir etkinlik değil.

 

Bunu da İstanbul Boğaz Köprüsü’nde oluşan insan görseliyle dünyaya göstermiş olduk. Dünya bu görüntüden sonra gözlerine inanamadı.  Gerçektende hem Kocaeli'de hem İstanbul'da ve farklı şehirlerde televizyon ekranlarında da izlediğimiz, gördüğümüz görüntülere baktığımızda gerçekten ülkemizin her tarafında bu heyecan, bu dinamiklik vardı. Bunun içinde ülkemizin her bir vatandaşını ayrıca tebrik etmek gerekiyor. Halkın neler yapabileceğini bir kez daha dünya göstermiş olduk.

 

Elbette bizler bu süre içerisinde kim dostumuz kim düşmanımız onu daha iyi anladık. Bu bir yıl içerisinde gerçekten zor günler geçirdik. Sadece bir tek FETÖ ile değil dünyada ne kadar terör örgütü varsa onlarla bir anlamda savaştık. Hala da savaşmaya devam ediyoruz.

 

Bu süreçten sonra beklentilerimiz de var. Hala beklentilerimiz de devam ediyor. Gerçek anlamda gerçek manada FETÖ terör örgütü ile mücadele edilmesini hala net bir şekilde bekliyoruz. Elbette devletimiz bir şeyler yapıyor. Bu konuda çalışmalar yapılıyor. Bazen yanlışlar bazen doğrular olabilir.  Ama bu konuda Cumhurbaşkanına gereken desteğin verilmediğini düşünenlerden bir tanesiyim.  Elbette siyasi ayağı da var bunun.  Sadece bir partide değil bütün partilerde var. Bu temizlenirken bütün partilerden temizlenmeli.

 

Dün akşam meydanda bir görüntü daha hoşuma gitti. Bütün il başkanları oradaydı.  Oraya gelen il başkanlarının hepsiyle tokalaştık ama aralarında bir tanesi eksikti CHP il başkanı Cengiz Sarıbay’ın da orada olmasını arzu ederdim. Nitekim bugüne kadar Kocaeli'de il başkanları bir araya toplandığı zaman bazen eleştirdik. Bazen doğru dedik, ama bu etkinlikte orada olması kadar güzel bir şey olmazdı ama yoktu. Kendince gerekçeleri vardır, haklıdır haksızdır onu başka bir zaman tartışırız.  Ama oradaki birlik beraberlik içerisinde CHP il başkanın da olmasını arzu ettiğimi ifade etmek isterim.

 

Elbette orada CHP'li vatandaşlarımız yok muydu mutlaka vardı. Ve olmalı da. Siyasetin üst kademesinde bir şey olduğunda alt kademesinde birçok insana bu sirayet edebilir. Ama bazen de farklı kesimlerden farklı insanlar, farklı yerlerde olabiliyor oda insanımızın ayrı bir güzelliği olsa gerek.

Gerçekten de dünyanın bir kez daha Türk insanının neler yapabileceğini anlaması bakımından da bugünün kutlanması bence önemliydi. Sevgi ve saygılarımla…

 

ay yıldız

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem