23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başarımızın sırrı ne mi?

Hayrullah Demiray

25 Temmuz 2012 tarihli yazısı

 

Birilerinin ardına hiç takılmadım, birilerinden emir ve direktif almadım almam da kafamın kopacağını bilsem de doğru bildiğimden asla caymadım, bu benim hayat felsefemdir. İnsanlar ile istişare ederim ama asla birileri için sırf birilerine şirin görünmek için bir şey yapmam.

Kimseye veremeyeceğim hesabım olmadı olmazda. Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmedim. Bu gazetenin meydana gelmesindeki en büyük etken de, gece gündüz çalışmamızdan başka bir şey değildir. Birileri atalarından kalan paraları yerken bizler var gücümüzle alınterimizle hayatı kazanmak için mücadele vermekteyiz.

Maksadımız asla kimsenin yolunu izini açmak ya da kimsenin yolunu izini kesmek değil. Sadece yaşadığımız toplumun doğru ve gerçek haber alma özgürlüğünü sağlamak ve yaşadığımız toplumun dertlerini ve sıkıntılarını paylaşmak ve halkın sıkıntılarına çözüm bulma mücadelesi vermek.

Ben hayatını kendi kazanan ve kendi ayakları üzerinde durmayı başarabildiğinde kendisini mutlu hisseden bir birey olarak yanlış yapan babam da olsa doğruluğunu bildiğim konularda asla taviz vermem. Ben yaptığım her şeyi aşikare yaparım. Allah’ın bildiğini kuldan saklamam çünkü her şeyi gören Rabbimin büyüklüğüne ve adaletine inanan bir insanım.

Yaptığım her şeye bir kulp bulan insanlar olsa dahi, asla doğru bildiğimi yapmaktan vazgeçmem. Tanımadığım insanlarla ilgili de yorum yapmam kimsenin dolmuşuna binmem, dolduruşuna gelmem.

Ben hayatımın her aşamasın hayatı çalışarak kazanma yolunu seçtim. Bugüne kadar bu böyleydi ve bugünden sonrada öyle olacak.

Kolaycılığı seçmedim ve seçmeye de niyetim yok. Kendimi de hiçbir zaman dev aynasında görmedim görmeye de niyetim yok. Şu anda yaklaşık olarak bu kurumda 20 kişi çalışıyor belki yarın 50 kişi. İşte benim tek mutluluğum, bu işe öncülük etmek.

Beni sevindiren, mutlu eden durum ise, burada çalışan insanların emeklerinin karşılığını aldıklarında yüzlerinin gülümsemeleri ve bir Allah razı olsun demeleri bütün her şeye bedeldir.

Benim hayatım da sadece çalışarak hayatını kazanmak var. Bunun dışında bir çok imkanlarım ve fırsatlarım oldu hiçbir zaman hakkım olmayan şeyi istemedim. Her zaman hakkıma razı oldum.Kimseye hakkımı yedirmemek için sürekli mücadele ettim. Kim olursa olsun kimseyi kendimden büyük görmedim, kendimi de hiç dev aynasında görmedim.

Maksadımı aşan sözler etmedim. Kimse için kimseyi de yermedim, kimsenin dolduruşuna da gelmedim. Birilerinin lafıyla hareket edecek ve çelik çomak oynayacak yaşı da çoktan geçtim.

Sözün özü, şimdi bu kuruma emek veren çalışma arkadaşlarımızla birlikte bu kurumu daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tabiri caizse, hep birileri öküzün altında buzağı ararlar misali sürekli soruyorlar. 

Bu gücü nerden alıyorsunuz?

Tek gücümüz var. O da çalışmak… Rabbimize ve en büyük güç olan halkımız, okurlarımıza güveniyoruz.

Bizim en büyük gücümüzü bazıları anlayamaz çünkü hayatlarında hiç kendileri olmadılar. Bizler hayatlarını tırnaklarıyla kazıyarak kazananlardanız.1993 yılından bu yana hala çalışıyorum. Çalışmaktan da hep mutlu oldum ve hayatımın son demine kadar da hep çalışacağım.

 

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem