16 Temmuz 2019 Salı
Tahsin Keskin

Tahsin Keskin

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Muhteşem bir iftar için: Kandıra Sofrası

Tahsin Keskin

17 Haziran 2017 tarihli yazısı

Bu hafta İzmit Kandıra yolu 17.km üzerinde faaliyet gösteren Kandıra Sofrası'ndayız. Kandıra Sofrası, Emcet Gayrimenkul  bünyesinde bulunan yaklaşık beş dönüm arazide faaliyet gösteren doğal güzellikler içinde muhteşem bir yer. Bölgede gayrimenkul ve emlak üzerine yıllardır faaliyet gösteren Emcet Gayrimenkul'ün sahibi Hayrullah Emcet Küçük, müşterilerinden gelen talepler üzerine Kandıra Sofrası'nı faaliyete geçirmiş.

Tahsin Keskin- Hayrullah Emcet Küçük--

 

KUŞ CIVILTILARI İLE İFTAR

Yemyeşillikler içinde, ormanın yanı başında oksijen dolu havası ve bunların yanı sıra şehirden, stresten, yoğun tempodan uzak, kuş cıvıltıları eşliğinde harika bir iftar yapacağınız muhteşem bir mekan.

 

IMG_1823

BEŞ DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNDE

Kandıra Sofrası, İzmit şehir merkezi ile Kandıra'nın tam ortasında çok şirin bir restaurant. Şirin dediysek aklınıza öyle küçük bir yer gelmesin sakın. Toplam beş dönüm arazide yaklaşık 200 kişilik kapalı alanı, 200 kişilik açık alanı ile önemli bir tesisten bahsediyoruz. Ancak yol üstündeki tesislerden çok farklı ve çok daha güzel bir mekan. Onlarca çeşit süs tavuğu, tavus kuşları, sülünler, Midilli atlarını görünce diğer mekanlardan farkını zaten fark ediyorsunuz.

 

ÇOCUKLAR BURAYA BAYILACAK

Evet burası küçük bir hayvanat bahçesini andırıyor adeta. Çocukların güvercinlere ve tavşanlara olan ilgisini, tavşanların sevimliliğini söylemiyorum bile. Keyifle hazırlanmış bahçenin her köşesinin verdiği huzurlu ortam sizleri başka bir aleme  götürüyor. Tesisin anlatmakla bitirilemeyecek güzelliklerini gördükten sonra gelelim iftar sofrasına.

 

İFTARDA İKİ SEÇENEKLİ MENÜ

İftar menüsü  et ve tavuk seçeneklerinden oluşuyor.

 

DANA ETİNDEN ÇOBAN KAVURMA MENÜSÜ

Birinci menüde ana yemek olarak Dana Eti’nden oluşan Çoban Kavurma veriliyor. Günün çorbası, iftariye tabağı (peynir, zeytin, hurma, kayısı), ara sıcak olarak sigara böreği, mevsim salatası, günün tatlısı, meşrubat ve çay ikramından oluşan bu menünün fiyatı 45 tl.

 

TAVUK  ETİNDEN ÇOBAN KAVURMA MENÜSÜ

İkinci menüde ana yemek olarak Tavuk Eti’nden oluşan yine Çoban Kavurma veriliyor. Günün çorbası, iftariye tabağı (peynir, zeytin, hurma, kayısı), ara sıcak olarak sigara böreği, mevsim salatası, günün tatlısı, meşrubat ve çay ikramından oluşan Tavuk Eti menüsünün fiyatı ise 40 tl.

 

IMG_1771

SIRADIŞI BİR MEKAN

Tesisin ikinci yılına girdiğini, böyle bir tesisi bölgeye kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten işletme sahibi Hayrullah Emcet Küçük sözlerine şöyle devam etti.: ’’ Bölgeye sıra dışı bir mekan kazandırdık. Buraya bir kez gelen buradan ayrılamıyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra ürün kalitesi ve damak lezzet konusunda da müşterilerimizden aldığımız teşekkür bizleri fazlasıyla memnun ve mutlu ediyor.  Ayrıca çocukları düşünerek yaptığımız küçük  hayvanat bahçesi de çocukların ilgi odağı oluyor.  Mekanımız İzmit’e 10 dakika mesafededir. Kocaeli’de yaşayıp bu güzellikleri görmeyenler çok şey kaybediyor. Aile ortamı içindeki mekanımızda  nezih bir anlayışla, doğayla ve doğal yaşamla iç içe olmak isteyenleri mekanımıza bekliyoruz.’’dedi.

Kandıra Sofrası'nın bir başka önemli özelliği ise mekanda servis edilen ürünlerinin tamamen doğal olması ve içeride hüküm süren çiftlik hayatının bir yansıması.

Ayrıca Restaurantta afiyetle yediğiniz ve tadına doyamadığınız o ürünleri  tesisin girişinde bulunan Yöresel Ürünler Marketi satış mağazasından satın alarak, evinizde aileniz ile birlikte güvenle tüketebilirsiniz.

Vakıf, dernek, siyasi partilerin iftarları için de çok uygun olan mekanın otopark sıkıntısı bulunmuyor.

İzmit-Kandıra Yolu üzeri 17.km'deki Kandıra Sofrasında sizde muhteşem bir iftar geçirmek isterseniz işte telefonu: 0262.323 23 23

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem