19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Faruk Ustaoğlu'nu ebedi hayata uğurladık

Hayrullah Demiray

22 Temmuz 2012 tarihli yazısı

İnsan hayatında bazı önemli anlar vardır. Doğar, büyür, yaşlanır ve sonunda mutlaka her nefis ölümü tadar. Dün Ramazanın ilk gününü geride bıraktık. Sahura kalkacaktık ki acı bir haber aldık. Başiskele’ de esnaflık yapan ve aynı zamanda AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu’ nun da abisi olan ve bizlerin de yakından tanıdığımız Faruk Ustaoğlu’ nun ölüm haberini aldık. Merhuma Allah’ tan rahmet dilerken, hayatın ne kadar manasız ve anlamsız olduğunu düşünmeden de edemedim.

Neden mi?

Herkes Ramazan ayını sabırsızlıkla bekliyordu. Ramazan ayı bereketiyle gelmişken ve herkes mutlu oluyorken diğer yandan da insanlar ister istemez ölüm için üzülüyor. Aslında biz inanan insanlar için ölüm bir yok oluş değil, hakka yürüyüştür. Yine de insan fıtratı gereği yakınlardan birini kaybettiğinde mutlaka üzülüyor, yas tutuyor. Abi kaybetmenin acısını yaşadım ve çok iyi biliyorum. Bu sebeple eşini kaybetmenin ve çocukların da babasını kaybetmesinin acısını yaşayan Ustaoğlu ailesine ve yakınlarına Allah’ tan sabır diliyorum. Merhum Faruk Ustaoğlu’ na da Allahtan rahmet diliyorum.

“O an” her şey bir anda son buluyor, hayatı boyunca yaşadığı ne varsa o anda gözlerinin önüne geliyor.  “O an” belki gülüyor belki de üzülüyor bunu öğrenme şansımız olmuyor. Dünyanın bazen çekilmez olduğunu söyleriz ama aslında dünya değil, insanlar çekilmezdir.

Bugün varsak yarın olmayabiliriz. Ebediyete yolculuk etmek bir yok oluş değil bir başlangıçtır aslında.   Hele bir de, eğer önemli gün ya da önemli aylarda ebediyete intikal etmek, belki de her Müslüman’ın ulaşmak istediği mertebede önemli olsa gerek.

Böyle zamanlarda toplumun her kemsinden insanının buluştuğu, aynı safta namaz kıldığı yer cenaze namazlarıdır.  Dün de orada herkes aynı safta namaza duruyordu. Aslında bu bize hayatın ne kadar manasız olduğunun göstergesidir.

Dün cenazede o kalabalığı görünce insan, bir kere daha ölümü hatırladığını fark ediyor. Aynı zamanda o sıcağın altında saf tutmak, zor olduğu gibi, mahşerdeki sıcaklık insanın aklına gelince insan her şeyden vazgeçiyor.

Son olarak, Merhum Faruk Ustaoğlu ve diğer tüm ölmüşlerimize ALLAH’ tan rahmet, Ustaoğlu ailesi ve yakınlarına da başsağlığı diliyorum.

Saygılarımla…

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem