23 Temmuz 2019 Salı
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Akar'dan sonra Hürriyet de TBMM’de tramvayı eleştirmiş

Galip Ataman

16 Haziran 2017 tarihli yazısı

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi olduktan sonra pek “havalı” oldu.

Araştırmadan, gündemi takip etmeden yaptığı açıklamalar ve konuşmalar ile dikkat çekmek isterken bolca eleştiri alıyor.

Son olarak TBMM kürsüsünden bugün tarifeli seferlere başlayan “İzmit Tramvay” projesini TBMM’ne taşıdığı gibi.

CHP’nin Kocaeli “patronluğuna” soyunan milletvekili Hürriyet’in talihsiz konuşmasını birlikte okuyalım; İzmit merkezde bir türlü bitirilemeyen, artık o da yılan hikayesine dönen, her fırsatta şu gün açacağız, bugün açacağız dedikleri tramvay projesi ne yazık ki İzmit'te zaten var olan trafik keşmekeşini daha da çileden çıkarmış durumdadır. Proje bitmediği için çevresinde bulunan esnaflar sürekli kepenk kapatmak zorunda kalmıştır. Birçok insanımız bu projeler nedeniyle, yanlış yapılan, yanlış başlanan ve bir türlü bitirilemeyen bu projeler nedeniyle sürekli mağdur oluyor. Bu konuda kent yöneticilerinin daha duyarlı, daha bilgi sahibi, kenti tanıyan şirketlerle iş yapmasının, daha kenti bilen, kentin dokusunu bilen birimlerle iş yapmasının önemli olduğunu düşünüyorum”.

“İzmit Tramvayın” tarifeli seferlere başladığı günün arifesinde TBMM kürsüsünden yapılan bu konuşma CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet’in İzmit’e, gündeme, yapılanlara ne kadar yabancı olduğunu gösteriyor.

CHP milletvekili Fatma hanım hani haksız da değil!

Fatma hanımın, TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi olarak “İzmit tramvay projesini” eleştiren CHP Kocaeli milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan’dan geride kalması, iki çift laf etmemesi olur mu?

TBMM kürsüsünden Sayın Haydar Akar tramvayın Anıtpark’ta tanıtıldığı günlerde “traji komik” demiş, Sayın Tahsin Tarhan da “Tramvayın elektriği kaçak” iddiasında bulunmuştu.

Ne yalan söyleyeyim; İzmitlilerin 50 yıllık hayali tramvay projesinin tamamlandığının ve 17 Haziran Cumartesi günü tarifeli seferlere başlayarak yolcu taşıyacağını sağır sultanın bile duyduğu günlerde gerçek dışı, talihsiz açıklama yapmayı Fatma hanıma yakıştıramadım.

Sayın CHP milletvekili çıkıp, “Geç de olsa, esnaf mağdur olsa da, vatandaş zaman zaman üzülse de CHP başkanlarının söz verip de gerçekleştiremediği tramvay projesini hayata geçiren, İzmitlileri hayal ettiği tramvay ile buluşturan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nu kutluyorum” demiş olsaydı her kesimden eleştiri değil alkış alırdı.

Bir adım daha ileri gidip, bugün ilk seferini yapacak “İzmit Akçaray Tramvayın” onur konuğu olsaydı partili partisiz herkes “Helal olsun CHP milletvekiline” derdi.

chp_kocaeli_milletvekili_fatma_hurriyet_kaplanin_esi_murat_hurriyet_bicaklandi_h66364  

 

****************

BÜYÜKŞEHİR’DEN ECEVİT’E VEFA

 

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun siyasi nezaketini, hizmet anlayışını, dürüstlüğünü, dostluğunu, arkadaşlığını, en çok da “vefasını” beğeniyor, takdir ediyorum.

O vefayı; siyasi parti genel başkanları Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu’dan sonra Bülent Ecevit adını, köprülerde yaşatarak gösterdi.

Önceki gün, Büyükşehir Belediyesi’nin eski Gölcük Yolu (Uluslararası Fuar Merkezi karşısı) üzerinde yaptırdığı “Bülent Ecevit Köprüsü” açılış törenine katıldım.

Törene DSP Genel Başkanı Önder Aksal, eski yeni DSP ve tüm partilerin il başkanları katıldı.

Türk siyasi hayatının mihenk taşlarından, adını dağa taşa “Umudumuz Karaoğlan” yazdıran, mavi gömleği, kasketi, barışın ve partisinin simgesi beyaz güvercin ile anılan Bülent Ecevit’te yakışan mütevazi bir tören oldu.

5 Kasım 2006 tarihinde aramızdan ayrılan, 81 yıllık yaşamının 52 yılını aktif siyasetle geçiren, devlet adamı, gazeteci, şair Bülent Ecevit’i bir kez daha rahmet ile anıyorum.

Ecevit gibi saygın, düzgün, mütevazi bir ismi unutmayan Başkan Karaosmanoğlu’nu kutluyor, teşekkür ediyorum.

ECEVİT KÖPRÜ  

ECEVİT

 

Bülent Ecevit

**********************

 

JANDARMA TEŞKİLATININ

“178’İNCİ YILI” VE BABAM

 

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güveni için dağ tepe demeden her yerde ve her zaman görev yapan Jandarma Teşkilatının 178’inci yılını kutlu olsun.

Köklü ve şanlı mazisi ile Türkiye’nin en büyük güvencelerinden biri olan Jandarma Teşkilatında yıllarca görev yapan bir babanın oğlu olmakla gurur duyuyorum.

Jandarma Başçavuşu sevgili babam Şevket Ataman başta olmak üzere ebediyete göçenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık, görev yapanlara başarılar diliyorum.

JANDARMA

fotoğraf  

Şevket Ataman

 

********************

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem