23 Nisan 2019 Salı
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vali Güzeloğlu'ndan 347 şampiyona 'altın'

Galip Ataman

03 Haziran 2017 tarihli yazısı

TEOG-2 (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş)’de 120 sorunun tamamını yapan 347 öğrencimiz “Türkiye Birincisi” oldu.

Gururumuz 347 ortaokul 8. Sınıf öğrencisi “2017 TEOG-2 Şampiyonu” olurken elde ettikleri başarı ile Kocaeli’de tüm zamanlarının rekorunu kırdı.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve milli eğitim il müdürü Fehmi Rasim Çelik ile “TEOG-2 Gururunu” paylaşırken 343 olan şampiyon sayısı artıyordu.

“Şampiyon” sayısı perşembe günü öğlene doğru 344, yazımı bitirirken 346’ya yükseldi, akşam saatlerinde 347 oldu.

Sağanak yağmur gibi ardı arkası kesilmeyen şampiyon sayısı belli ki okul ve ilçe müdürlerini de yordu.

Çarşamba günü sonuçları öğrendiğimde, Perşembe günü haberini yaparken, köşe yazımı yazarken inanamadım.

Hala da inanabilmiş değilim ama 2017 TEOG-2 Şampiyon sayısı 347 idi.

Kocaeli, “İnandık, Çalıştık, Başardık” diyen Vali Güzeloğlu’nun belirlediği hedefe kilitlenerek eğitimde kaliteyi yakaladı.

Okul ziyaretlerinde, toplantılarda ve seminerlerde yaptığı konuşmalar ile öğretmenlere özgüven kazandıran, her zaman yanlarında olduğu, arkalarında durduğu mesajı veren il milli eğitim müdürü Çelik başarı çıtasını tavana taşıdı.

2017 TEOG-2’de 347 olan şampiyon öğrenci sayısını 2016 TEOG-2’deki 19 şampiyon öğrenci sayısı ile karşılaştırdığımızda arada dağlar değil deryalar olduğunu görürüz.

Fark; 3 değil, 5 değil, 10 değil, 100 değil, 200 değil, 300 değil. Tam 348.

“Kocaeli’nin Altın Çocukları” övgüyü de, ödülü de fazlası ile hak ediyor.

“Marifet İltifata Tabidir” diyerek her başarıyı ödüllendiren Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun ödülü de her sınav sonrası yaptığından farklı olmayacaktır.

Tek fark öğrenci sayısı çokluğu ve ödül töreninin yapılacağı yer.

vali karatepe okulu  

 

ÖDÜL TÖRENİ SABANCI’DA

Sayın Vali TEOG, YGS, LYS sonrası Kocaeli’nin gururu şampiyon öğrenciler ile Valilik Akçakoca toplantı salonunda bir araya geliyor, ödüllerini veriyordu.

Bu sefer durum farklı. Şampiyon sayısı çok, okulların 9 Haziran’da kapanması söz konusu olunca Vali Güzeloğlu ve müdür Çelik’in elini çabuk tutması gerekiyordu.

Öyle de yaptılar. 347 şampiyon öğrenci, velileri, okul ve ilçe milli eğitim müdürleri, kaymakamların katılacağı “2017 TEOG-2 Ödül Töreni” için Sabancı Kültür Merkezi seçildi.

Vali Güzeloğlu, okullar tatile girmeden şampiyon öğrenciler ile 7 Haziran Çarşamba günü Sabancı Kültür Merkezinde buluşacak.

Sevincini, mutluluğunu, heyecanını, eğitimde yakalanan kalitenin öyküsünü 347 şampiyon öğrenci, velileri ve müdürleri ile paylaşacak.

Verdiği sözleri yerine getirmenin gururunu kendisine özgü üslubu ile anlatırken başarının tesadüfen yakalanmadığını söyleyecek, “İnandık, Çalıştık, Başardık. Allah cc. İnsanımıza ve güzel Kocaelimize verdiğimiz sözlerde mahcup etmesin.  Her şeyimiz çocuklarımız ve gençlerimiz için” diyecek.

347 şampiyon öğrenciyi anne ve babaları ile birlikte sahneye çağıracak, tebrik edecek, alınlarından öpecek, salonu dolduranlara alkışlattıracak.

 “Çam sakızı çoban armağanı” diyerek günün anısına, şampiyon öğrencileri “yarım altın” vererek ödüllendirecek.

Ardından o anı ölümsüzleştirmek için toplu fotoğraf çektirdikten sonra kapıda tüm öğrencileri ellerini sıkarak uğurlayacak.

Yarım altın deyip geçmeyin. 2016 TEOG-1’de 38 altın, 2016 TEOG-2’de19 altın, 2017 TEOG-1’de 25 altın, 2016 LYS’de54 altın, 2017 YGS’de 40 altın vermek kolay.

2 yılda TEOG, YGS, LYS’de şampiyon öğrenci sayısı toplamı 176 olup dağıtılan altın sayısı da 176.

Çarşamba günkü törende bir seferde 347 TEOG Şampiyonuna 347 altın verilecek.

Nerede ise 2 katı. Toplam değeri ise yaklaşık 200 Bin TL.

Helal olsun bu çocuklara, şampiyon öğrencilere.

 

KARNE,  SAFALI KÖYÜNDE

TEOG-2 şampiyon öğrenci sayısının 347 olması sonrası mutluluğunu, haklı gururunu twetter hesabından kamuoyu ile paylaşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı son zili köy okulunda çalma geleneğini bu yılda sürdürecek.

Sayın Vali, 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonunda karne dağıtım töreni için Çubuklu Osmaniye Köyünü seçmişti.

2015-2016 eğitim öğretim yılında son ders zilini, 2016 TEOG şampiyonu Halenur Soğukpınar’ın yaşadığı ve okuduğu Kartepe ilçesi Karatepe Köyünde (mahalle) çalmıştı.

Karatepe köy çocuklarının başarısını Karatepe köylüleri ile paylaşmış, öğrencilere karnelerini ve başarı belgelerini vermiş, öğretmenler ile yaptığı toplantıda sorunlarını dinlemişti.

9 Haziran Cuma günü, 2016-2017 eğitim öğretim yılının son zilini yine TEOG şampiyonu çıkaran Kandıra ilçesi Safalı Köyü Ortaokulunda çalacak.

Vali Güzeloğlu, TEOG-2 Türkiye Şampiyonu Safalı Ortaokul öğrencisi Berkan Vural’ı kutladıktan sonra öğrencilerin karnelerini dağıtacak.

Şehir merkezlerinde her türlü olanağın sağlandığı onlarca okulu sollayıp TEOG-2’de şampiyon çıkaran Safalı Ortaokulundan bahsetmek istiyorum.

1 müdür, Türkçe, fen, sosyal, İngilizce, bilişim teknolojisi, beden, din olmak üzere 7 öğretmenin görev yaptığı, laboratuarı ve atölyesi bulunmayan Safalı Ortaokulu 60 mevcutlu bir köy okulu.

TEOG-2 şampiyonu Berkan Vural ve onu yetiştiren öğretmenlerini, anne ve babasını kutluyorum.

fotoğraf 2

Berkan Vural

 

 

*****************

 

MİLLİ SAVUNMA BAKANI IŞIK VE

TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN

Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan helikopterin düşmesi sonrası şehit düşen 13 kahraman askerden biri olan Tümgeneral Aydoğan Aydın 2017 yılbaşı gecesi, Şırnak Namazdağ Üs Bölgesinde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ı ağırlamıştı.

Bakan Işık 2016’ın son günü Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak ile gittiği Şırnak’ta Vali Ali İhsan Su, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel tarafından karşılanmış, askeri helikopter ile 1950 metre rakımlı Namaz Dağı Üs Bölgesine geçmişti.

Burada şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın ve askerler ile sohbet eden Bakan Işık, Mehmetçiğin hava şartlarının olumsuzluğuna veya coğrafyanın zorluğuna aldırış etmeden vatan görevini yerine getirdiğini belirten “Bundan dolayı bütün milletimiz size teşekkür ediyor, biz de bu teşekkürün bir ifadesi olarak buradayız” demişti.

 

fotoğraf 1

****************

DÜZELTME

 

Dünkü gazetede “346 Şampiyona Şapka Çıkarılır” başlıklı köşe yazımın bir bölümünde Dilovası ilçe milli eğitim müdürü adı sehven eski müdür Hayrettin Uyar olarak yazılmış. Doğrusu Murat Balay olarak düzeltiyorum.

TEOG-2’de şampiyon olan 346 öğrencinin adları ve okulları taranırken yanlışlıkla “Ulugazi İlkokulu” ortaokul olarak yazılmış, TEOG-2’de başarılı öğrencisi olmadığı için müdür Abdullah Ünüvar ile ilgili iddialara yer verilmiştir.

Sehven yapılan 2 yanlışın farkına varılması sonrası Ulugazi İlkokulu ve müdür Abdullah Ünüvar ile ilgili bölüm internet sitesinden kaldırıldı, gazetede de bu düzeltme kullanıldı. Okurlardan özür dileriz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi