22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Civelek, aldığı yükün farkında

Hayrullah Demiray

18 Temmuz 2012 tarihli yazısı

AK Parti de il kongresi bitti. Seçilmiş il başkanı olarak gazetecilerin karşısına geçen Mahmut Civelek tüm detaylarıyla kongreyi basına değerlendirdi. Havanın sıcaklığına rağmen bekleneni aldıklarını ifade eden Civelek basın karşısında oldukça rahat bir tavır sergiledi.

Civelek, tüm içtenliği ile kongre öncesini ve sonrasını değerlendirdi. Bu güne kadar yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını anlattı. Atanmış değil de seçilmiş il Başkanı olmak birde eğer İktidar Partisinin il Başkanı iseniz bu daha da önemli bence.  

Mahmut CiVELEK oturduğu koltuğun sorumluluğunun ne kadar büyük olduğunun farkında ve bundan sonrada farkında olacak çünkü Başbakan’ın göstermiş olduğu yolda yürümenin de elbette bir bedeli ve ağırlığı mutlaka olacaktır.

İşte bu sorumluluk bilinciyle yeni oluşturulan il yönetiminde farklı kişilikleri içinde barındıran ve 2023 vizyonuna AK Partiyi taşıyacak kişilerden oluştuğunu ve bu Listeye girmeyen ya da giremeyen parti mensuplarının asla biri birinden değerli ya da değersiz olduğu için değil.

Bu partinin mensubu üyesi olmanın bile çok ağır sorumluluğu olduğunu ve birlik beraberlik içerisinde 2014 seçimlerine de hazırlanacaklarını ayrıca Has Parti ile Ak Parti’nin bütünleşmesine ise Başbakan’ın öngörüsü olduğu için üzerinde yorum bile yapmayacaklarını ve bu konuda geçmişte olan söylenen sözlere değil de bundan sonraki Türkiye’ye katkılarına bakacaklarını söyleyen Civelek bir anlamda yerel seçimleri kazasız belasız atlatmak için anlaşılan o ki şimdiden kolları sıvamış durumda.

AK Parti’yi diğer partiler’den ayıran en büyük özelliğin tavırları olduğunu vurgulayan Civelek Diğer Partilerin il Başkanlarıyla gayet iyi diyaloglar kurmak istediklerini ve kendilerine yakışanın da bu olduğunu ifade ederek bir anlamda kongreye gelen ve gelmeyen tüm siyasi partilere bir anlamda önemli bir mesaj yolladı.

Ayrıca bazı kesimlerin bir kısım insanların Ak Parti il teşkilatı üzerinden partiyi yıpratma oyunlarına da değinen Mahmut Civelek AK Partinin büyük bir camia olduğunu herkese göstermiş olduğu vurgusunu yaptı.

Civelek eğer birileri bir şeyler yapmak istiyorsa kişisel ayak oyunlarıyla değil de elle tutulur bir şeyler söylesinler ya da ispata dayalı bir şey yapsınlar. Ayrıca aslında altı çizilmesi gereken bir şey daha var. Bence konuşmasında özellikle üstüne basa basa belediye’den emekli bir işçi babanın oğlu olmakla gurur duyduğunu söylerken de geçtiğimiz günlerde yaşanan talihsiz bir açıklamayla ne kadar yıpratmak isteyenlere inat alnım açık dimdik ayaktayım der gibiydi. Birilerinin yapmaya çalıştığı karalama kampanyasına Ak Partililerin pirim vermediğini vurgulaması bence doğru bir duruş ve davranıştı.

Mahmut Civelek omuzlarındaki yükün gerçektende farkında olan bir isim ve Ak Partinin daha ilerlere taşına bilmesi noktasında gerçekten çaba sarf eden ve Kocaeli’de yaşanan tüm olumsuzlukları göğüsleyen güçlü bir duruş sergileye gayret ediyor bu inancı taşıyorum.

İşte bu nedenle bir kez daha kendisini tebrik ediyor Ak Parti Teşkilatına hayırlı olsun diyorum   

 Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi