26 Nisan 2019 Cuma
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti Kongresi ve Başbakan gerçeği

Hayrullah Demiray

17 Temmuz 2012 tarihli yazısı

AK Parti Kocaeli 4. Olağan il kongresini cumartesi günü İsmetpaşa stadında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirdi. Havanın aşırı sıcak olması ve yaz ayına denk gelmesi sebebi ile belki hedeflenen katlımı olmadı ama gayet coşkulu bir atmosferde gerçekleşen kongre sonun da, atanmış il başkanlığı görevini sürdüren Mahmut Civelek seçilmiş il başkanı oldu.

   Mahmut Civelek konuşurken oldukça heyecanlı olduğu gözlemledim. Çünkü son dönemlerde AK Partiye çok şeyler katmaya çalışanlardan  ve belki de  en çok yıprananlardan birisiydi Civelek. Konuşmasında sanki birilerine inat parti içerisinde kimseyle aralarında her hangi bir kırgınlık ve dargınlık olmadığını ifade etme gereği duyması da bunun bir işaretiydi ve belki de heyecanının bir başka nedeni şimdiye kadar atanan bir il başkanı Başkanlığını tescillememiş ve bunu yapan bir il başkanı olmanın vermiş olduğu heyecan dan ötürü olsa gerek.

İl  Başkanı Civelek yorgunluğunu gördüğüm kadarıyla dünkü Kongre ile atmış oldu yalnız aslında bundan sonrası belki de daha zor olacak neden derseniz önümüz de ki ilk yerel seçimlerde il Başkanını daha büyük sorunlar bekliyor olacak, çünkü Kocaeli de Büyükşehir le Beraber toplamda 13 Belediye Başkanlığı halı hazırda Ak Partinin elinde ondan dolayı adaylar konusunda yapılacak çalışmalar aslında işin başka bir boyutunu oluşturuyor.

Bu sebeple İl Başkanı aslında burada parti dışındaki insanların Ak Parti saflarına katılmalarını sağlamakla uğraşacağı gibi bir anlamda parti içerisinde ki insanları da bir arada tutmak durumunda olacaktır, AK Parti son dönemlerde kendi içerisinde Muhalefet eden bir yapıya doğru gitmeye başladı ve Has Parti Genel Başkanının da Ak Parti saflarına karılacağının konuşulduğu ve Has Parti ile  bütünleşmenin olacağının konuşulduğu bir dönemde bence İktidar Partisinin il Başkanı olmak belki de en zor işlerden biri olacaktır,

Buradan Bir kez daha Sayın Civeleği Tebrik ediyorum Allah (C.C) Yardımcısı olsun.

Kongre’nin en önemli unsurlarından biri de Başbakanın Kocaeli de olması neden derseniz Gözlemlerime dayanarak söylüyorum Başbakan onca yorgunluğunu rağmen hala hitabetinden hiç bir şey kaybetmemiş ve Alanda bulunan topluluğa hitabı yine her zamanki gibi etkileyici ve insanları heyecanlandıran bir konuşmayla yine gönülleri fethettiği inancındayım kim ne derse desin Bazen söylüyoruz  ve birileri kızıyor belki ama Başbakanın Rüzgarını birileri arkasında hissediyor ve Başbakanın hala rüzgarı devam ediyor, yerel yöneticilerimize bu anlamda bir de tavsiyem olacak eyvallah Başbakanın yaptıklarını sizler arkanızda hissedin ama unutmayın ki bu halk her zaman Başbakana gösterdiği sevgiyi sizlere de gösterecek işte bu nedenle bence tez zamanda insanların dertleriyle Başbakanın ilgilendiği gibi ilgilenin ayrıca Başbakanın bir hareketini çok takdir ettim, Vatandaşın biri Korumalardan bir tanesine bir not iletti ve oda aldı cebine koydu aynı anda Başbakanın Gözünden kaçmadı kağıdı istedi ve ardından danışmanlarından birini çağırdı ve hemen orada ilgilenmesi gözlerden kaçmadı, işte Başbakanı belki de farklı ve özel kılan da Halka Yakınlığı olsa gerek.

İşte Bugün Türkiye de bazı şeyler çok kolay ama bazı şeylerde zor dur. Bir partinin genel Başkanı olabilirsiniz ama Lider olmak çok zordur, bugün Türkiye de bunun eksikliğini her zaman ki gibi yaşamaktayız.

Aynı zamanda Başbakanı dikkatle dinleyenler bir şeyi daha anlamışlardır oda Başbakan 2014 ve 2015 te çok farklı şeyler olacağının işaretini verirken beklide Son dönemlerde Konuşulan ve Ak Partinin diğer siyasi Partilerin Geçmişte Başkanlığını yapan isimlerin ve Türkiye de Önemli Siyasetçileri Ak Parti de toplayacağının ve Aynı zamanda Başkanlık Ya da Yarı Başkanlık Sisteminin Türkiye de uygulamaya Konulacağının Sinyallerini de vermiş oldu.

Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığın Vurgulayan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ın konuşmasında bence en çok alkışı alan ve insanları gülümseten bir başka boyutu daha vardı ki oda İMF nin %1 ortağı durumunda olduğumuzu ve Ülke olarak ta İMF nin zor durumda olduğu için 5 Milyon dolar borç verdiğimizi söylemesi herkesin şaşkınlığına sebep oldu bence, bunlar aslında önemli konular.

Bugün her şeye rağmen Ticarette insanlar belli zorlukları yaşıyor mu? yaşıyor bazı konularda belli aksaklıklar oluyor mu? oluyor ama bunlara rağmen Yatırımlar devam ediyor ve Bence En Büyük Hizmeti Başbakan ve Ekibinin bu ülkeye Eskiden Kamu yatırımları yıllarca devam eder bitirilemezdi. Bu günse başlayan işler kısa sürede bitiriliyor işte buda Ak parti iktidarının devamını sağlıyor.

Yalnız burada bir şeyi vurgulamak isterim Dünkü Kongrede Şunu da Görmüş olduk Önümüzdeki Yerel Seçimler artık eskisi gibi Çanta da keklik olmayacak insanların Başbakana olan Güveni devam etse de Yerel Yöneticilere aynı pirimi vermeyecekler bunun göstergesi de Bazı ilçelerin stattaki kalabalığından anlamak mümkündü.

Yalnız Şu da bir gerçek insanların Başbakana hala sevgileri Büyük ve Başbakan onca yorgunluğuna rağmen kitleleri coşturmayı ve hitap etmeden hiç bir şey kaybetmemiş.

Saygılarımla  

     

   

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi