22 Temmuz 2019 Pazartesi
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kocaeli Kitap fuarına gitmeyin !

Yücel Alpay Demir

17 Mayıs 2017 tarihli yazısı

İnsan yaradılış ve fıtrat gereği birbirinden farklıdır , yüce Allah herkesi birbirinden farklı yaratmışsa elbet bir bildiği , bir hikmeti vardır.

Farklı anne babadan doğan , farklı çevrelerde büyüyen , farklı inançlara sahip , farklı siyasi görüşü ve yöntemi savunan , farklı hayaller kuran , farklı zevkleri olan 80 milyon civarında insan bir arada yaşamaya çalışıyoruz.

Farklı takımları tutuyoruz , farklı okullardan mezun oluyoruz , farklı partilere oy veriyoruz , farklı ülküler güdüyoruz , velhasılı kelam parmak izimiz bile birbirinden farklı.

Ve farklılıklarımızı ayrışma sebebi sayıp bir ömür ocu bucu şucu diye birbirimizle didişerek mücadele ile geçiriyoruz.

En azından mücadele edecek hasım eksikliği duymuyoruz , zaman bile yetmiyor , göz açıp kapayana kadar günler haftalar geçiyor , bir bakıyoruz ömür bitmiş.

Bence ayrı gayrı olmak , iletişim kurmamak , farklılıklarımızı öne sürüp birbirimizle didişmek en iyisi.

Düşünsene ! Hayata senden farklı bakan insanlarla oturup bir araya geliyorsun , çay içip sohbet ediyorsun , onların yaşarken karşılaştığı sorunları dinliyorsun , onların söylemlerinde kendine ait birşeyler buluyorsun , onların yazdıklarını okuyorsun , sonra anlamaya başlıyor ve farklılıkların azalıp benzerliklerin artıyor.

Daha tehlikeliside, ortak noktaların arttıkça düşmanlıklar dostluklara dönüşüyor !

Şimdi herkes Kocaeli Kitap Fuarına gelse , kendinden farklı düşünen farklı yaşayan insanları , yazarları , yayın evlerini , dernek ve sivil toplum kuruluşlarını bir arada görse , hatta normal zamanda aynı kaldırımda yürümediği yolunu değiştirdiği insanlarla aynı ortamda 9 gün bulunsa ! vallahi büyük risk !

Konuşursan , tanışırsan , dinlersen , yazdıklarını okursan ne olur ?

Ön yargıların azalır !

Ortak sorunlardan ortak dertlerden , ortak hayallerden bahsetmeye başlarsın , hoş görü ortamı artar , birbirine zaman ayırmak dinlemek , anlatmak zorunda kalırsın

Eee o zaman biz kime düşmanlık besleyeceğiz , kiminle didişeceğiz !

Bence dikkatli olmak lazım , sonra Allah korusun ortak projeler , ortak hedefler , ortak bir gelecek hayali derken,iş rayından çıkar.

Bizi birbirimize düşman etmek için bin yıldır maddi ve manevi emek harcayan emperyalistlerin , haçlı zihniyetinin , bölücü hainlerin emekleri heba olur.

Büyük bir millet oluruz , birbirimize adil davranmaya başlarız , hayırlı işlerde yarışmaya başlarız , en kötüsüde birbirimizi severiz !

Sonra kiminle uğraşacağız  , kimler hakkında asıllı asılsız yazılar yazacağız , hangi çözümsüz sorunlardan bahsedeceğiz , bence tüm bunları bir daha düşünmemiz lazım.

Ben şahsen tüm farklılıkları bir araya getiren , hoş görü içerisinde talep eden herkese , konuşma , kitaplarını sunma imkanı sağlayan , her türlü talebe anında çözüm üreterek sorun oluşmasını engelleyen, başta Ali Yeşildal ve Ömer Bahadır Özyılmaz olmak üzere tüm Kocaeli Kitap Fuarı çalışanlarına teessüf ederim.

Sizin yüzünüzden tanımadığım , anlamadığım , benden farklı düşünen birçok insanla dost olmak , bir çok konuda onlara hak vermek zorunda kaldım , emin olun bu yaptığınız ülkemizi birbirine düşürmek isteyen farklılıklarımızı kaşıyarak bizi meşgul ederek gelişmemizi istemeyen şer odaklarının hiç hoşuna gitmeyecektir.

Bence kimse Kocaeli Kitap Fuarına gitmesin , başka şehirler bu fuarı örnek almasın , burada ön yargılarımızın yok olma riski var !

Benim başıma geldi ordan biliyorum , sonra neden uyarmadın demeyin :):):)

Selam ve dua ile.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem