23 Temmuz 2019 Salı
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Artık Mustafa Kemal’in askeri değilim

Yücel Alpay Demir

10 Mayıs 2017 tarihli yazısı

İnanarak söylediğim , söylerken göğsümün kabardığı , duyduğum zaman gözlerimin dolduğu, inanmış insanların dilinde kahramanlık marşı hissi veren , çok anlamlı bir haykırıştır “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sözü

Bir de“Alparslan Türkeş’in askerleriyiz diye haykırmayı çok severim.

Vatanıma ve Milletime olan sevgimi , bağlılığımı en iyi böyle anlatabildiğimi düşünürüm , varız derim , biriz derim , iman tazeler gibi .

Diyorum acaba bundan sonra askerleriyiz yerine , “Biz Mustafa Kemal’iz ” , “Biz Alparslan Türkeş’iz” mi desek  !

Diye diye içimizden , Atatürkler ,  Başbuğlar çıkmasının yolunu açsak !

Hani derler ya birşeyi 40 kere söylersen olurmuş diye , biz de olması gerekeni söylesek .

Fikirleri , ilkeleri, ülküleri elbet yaşayacakama Türk Milleti yaşadıkça da yeni Başbuğlara yeni Önderlere, yeni ok’ lara , yeni ışık’ lara daha fazla ihtiyacımız olacak.

Sankionlarda , bizimaskerleri olarak kalmamız yerine , fikirlerinin ve ülkülerinin bekçiliğini yapmamız yerine ,  “özü koruyarak “geliştirmemizi daha iyiyi daha faydalıyı aramamızı , mücadele ile geçen yaşantılarını örnek almamızı isterlerdi .

Milletini seven , kendinide milletine sevdiren , risk alan , inisiyatif kullanan , yeni yöntemler deneyen , milletine umut veren , geleceğe dair birşeyler söyleyen , askerleri olarak kalıp emanet ettiklerini korumakla yetinmeyip , geliştirmemizi, güncellenmemizi ve yeni nesillere daha fazla hizmet etmemizi isterlerdi diye düşünüyorum.

Hatamı ediyorum bilmiyorum ama , onların isimlerini ülkülerini ve fikirlerini aşırı sahiplenici olmak yerine , herkesin sevmesine , sahip çıkmasına , herkesin kendince yaşatmasına , kendince anlamasına ve geliştirmesine tahammül etsek daha iyi ederiz sanki !

Evet belki asla geri adım atmıyoruz , davalarından vaz geçmiyoruz , azalmıyoruz , ama kabul edelim ki olması gereken kadar ileriye de gidemiyoruz .

Mustafa Kemal Atatürk  ve Alparslan Türkeş hakkında kiminle konuşsam herkes saygı ve minnet ile anıyor ama sonunda eeeediyor !tamam onlar her türlü saygıyı rahmeti hak etti , ya siz diyorlar ! ya siz !

Onları seviyorsunuz , vefat günlerinde , doğum günlerinde anıyorsunuz , onları anlatmak için konferanslar paneller düzenliyorsunuz , ama yeterli değil diyorlar !

Sizonları okuyarak severek büyüdünüz , onları sevmeyenlerle mücadele etmekten kavga etmekten korkmadınız ! , ama ülkenin durumu ortada , dünyanın durumu ortada , onlar geri gelemeyeceğine göre , sizlerin onlar gibi olmanız gerekmezmi diyorlar !

Yurtta sulh , cihanda sulh sağlandımı !, Kuran-ı kerimin rehberliğinde Turan’a varıldımı !, Lider Ülke Olduk mu ! en evvela kendi birlik beraberliğinizi sağlayabildiniz mi! Diyorlar.

Anlarsan yanımda olursan cansın , anlamazsan Allah işine sürat versin bak işine diyorsunuz! vebalinizyokmudiyorlar !

Hatada ısrar etmeyi sadakat nişanesi saymak yerine , yenibirşeyler söyleseniz , yeni yöntemler deneseniz! diyorlar.

Yerden göğe kadar haklılar.

Ben artık Mustafa Kemal’in askeri , Alparslan Türkeş’in askeri olmak ile yetinmek istemiyorum.

Ben artık , yeni Mustafa Kemaller ile , yeni Alparslan Türkeşlerler ile tanışmak istiyorum.

Onları aramakbulmak , birbirleriyle tanıştırmak , konuşturmak , uzlaştırmak , onlar için zaman harcamak , para harcamak emek harcamak , arkalarından yürümek istiyorum.

Durduğum yerde eğilmeden bükülmeden durmak yerine ! durduğum yerde durmayanların ayağına gidip , onlara durduğum yerin doğru olduğunu anlatmak ikna etmek  , onların doğrularını dinlemek önemsemek , onlarla çoğalmak , benden iyi olanlara tahammül etmek , tam bağımsız Türkiye İçin , Irkımın Turan Ülküsü için , İslamın ve İnsanlığın umudu olmak için, yeni birşeylersöylenmek , yeni birşeyleryapmak, riske girmek bedel ödemek , çok iyi bir rodeocu olup atın üzerinde düşmeden durmak yerine , süvari olmak, düşmek kalkmak ulaşmak istiyorum.

Eminim o bilge liderler , o ulu önderlerde böyle isterdi !

İnşallah sizlerle birlikte .

Selam ve dua ile

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem