17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasette R.T. Erdoğan faktörü

Hayrullah Demiray

14 Temmuz 2012 tarihli yazısı

Özellikle son dönemlerde çok konuşulan bir şey var. Türkiye’ de son on yılın siyasetine baktığımızda en çok konuşulan isim Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dır. Siyasetin Erdoğan ekseninde döndüğünü ve Başbakan’ a göre şekil aldığını kabul etmeyen yoktur sanırım.

Neden mi?

Bunun belli başlı nedenleri ve göstergeleri vardır. Bu bağlamda siyaset dünyası bir ara Başbakan’ın rahatsızlığı uzun süre konuşmuştu. Başbakan’ın sağlık durumu siyaset dünyasında merak duygusu yaratmıştı. Öyle ki, muhalefet liderleri dahil herkes Başbakan’ın bir an önce iyileşmesi için dua etmeye başlamıştı.

Muhalefet liderleri bile buna dahildi. Türkiye’de her ne kadar zorluk yaşansa da bazı alanlarda ama yine de her şeye rağmen bir istikrar ve demokratikleşme konusunda,eğitim ve sağlık alanında atılan adımların ve son dönemlerde yapılan yol ve Konut alanın da ki gelişmelerin ve yatırımların devam etmesi bakımından da aslında Hükümetin tek başına ve devam etmesi yönün de herkes birleşiyor.

Tabi yapılan yanlışlar eleştirilebilir ama doğruları da görmek durumundayız bazı şeyler siyasi kaygılar taşıyarak yapılmamalı işte bu noktada Başbakan önüne bir hedef koymuştu.

 Neydi bu hedef?

Türkiye Cumhuriyetinin 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 vizyon hedefiydi işte son dönemlerde herkes bir şeyler yazıp çiziyordu ve benimde geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım bir yazımı okurlarımız hatırlayacaktır Has Parti Genel Başkanı Numan KURTULMUŞ un Ak Partiye geçmesi belki de olumlu bir adım olacaktır Türkiye’de diye bu konuda dün de yapılan açıklama bizleri doğruluyor ve belki de gelecekte bu konu üzerinde çok tartışmalar yaşanacak ama benim şahsi görüşüm Numan Kurtulmuş AK Parti içerisinde olması bence olumlu bir yaklaşım çünkü Türkiye’de bizler çok sesliliği hep farklı algılamışız ve aynı siyasi görüşte en az beş parti kurmakta bulmuşuz işte bu nokta da baktığınızda hem Türkiye ekonomisine yük hem de daha güçlü bir Ülkenin oluşması için aslında yapıla bilecek en güzel şeylerden bir tanesi değişik partiler olması yerine daha güçlü partilerin olması aslında Türk siyasetine de kalite getirir bence.

İşte bu açıdan da baktığınız da Ak Parti eğer önümüz deki günlerde bu birleşmeyi gerçekleştirir ise bunun arkasının geleceğini tahmin ediyorum ve bu konuda da Başbakan kararlı görünüyor çünkü bugüne kadar Başbakanı 1997 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden beri takip ettiğim liderlerden bir tanesi ve bugün bakıldığında bu güne kadar gerçekleştirmek istediği her şeyin üstesinden mutlaka gelen kararlı bir lider olarak biliyoruz ve Türk siyasetin aslında Başbakanın dizayn ettiği değil ama Siyaset son on yılda Başbakana göre kendini ayarlıyor dersek daha doğru olur.

İşte Bu nokta dan hareketle Muhalefet eğer kendilerini yenilemek adına bir şeyler yapmaz ve her hangi bir şekilde güçlü durmazsa ve güçlü oluşumlar oluşturmadığı takdir de AK partinin gelecek yerel seçimler de Başbakanın Rüzgarını arkasında hissedecek ve Yine Muhalefetin hayalleri suya düş müş olacaktır.

Ve Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuşu ve ekibini Ak Partiye katması bence Ak partinin gücüne güç katacaktır neden diyecek olursanız Numan Kurtulmuş un duruşu tavrı ve tarzı toplumun birçok kesiminden takdir toplayan bir lider olması münasebetiyle de bence doğru bir karar olacaktır.

Siyasette ne zaman ne olacağı belli olmaz onun için bazen çok farklı söylemlerin doğru olmadığını bir kez daha görmüş oluyoruz.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem