19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hüseyin Ayaz ve Başiskele

Hayrullah Demiray

13 Temmuz 2012 tarihli yazısı

 1989 yılından beri Kocaeli de yaşayan bir birey olarak aradan yıllar geçtikçe yaşadığımız bölgenin geliştiğini ve değiştiğini görmekten de mutlu oluyoruz. Son dönemlerde yaşadığımız bölgeyi sürekli olarak gözden geçiriyoruz. Hemen hemen her bölgede yaz sezonunda önemli çalışmalar yapılıyor bizlerde gördüğümüz her türlü aksaklı eksikliği nasıl ki sizlerle paylaşıyoruz yapılan olumlu çalışmaları da sizlerle paylaşıyoruz.

                İşte bu noktada Başiskele yeni ilçe olmuş ve üç yıl geçmesine rağmen gerçekten de önemli gelişmelerin olduğu ilçelerimiz den bir tanesi. Gerçek anlamda Başiskele önümüzdeki yıllar da hem turizm ve otel turizmi açısından özellikle önemli bir merkez haline gelmiş olacak ki bu günlere gelene kadar belki de çok şeyler yapıldı ama bazen bireysel kaygılar ve bireysel söylemler her şeyin önüne geçe biliyor.

Bundan dolayıdır ki bazı çalışmalar görmezlikten de geline biliyor. Çünkü her şeyde galiba sihirli bir değnek bekliyoruz ama hiçbir zaman öyle bir şey olmuyor ve olmayacakta bu anlamda Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin AYAZ’ın Başiskele’ye gelecek ve gelen yatırımcılara gerçek anlamda yardımcı olduğunu ve desteklerini esirgemediğine şahit oluyorum ve başkanın bu tavrından dolayı tebrik ediyorum.

Çünkü bazen eleştirilerimiz de olsa Başiskele’nin gerçek anlamda gelişme gösterdiği konusunda ki gördüklerimizi de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Son dönemlerde gerçekten de Başiskele’nin bir cazibe merkezi olması için Başiskele Belediye Başkanı ve ekibi gerçekten çalışmalara hız vermiş ve pembe tablolar çizen ve bazı konularda belli kademeler de gerektiği zaman da gerektiği noktalar da belli değişiklikler yapılmak suretiyle çalışma ekibi daha da güçlendirilerek ve Belediye’nin her biriminin ayrı bir heyecanla çalışması sağlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde de İnönü Yaylasında Belediye personeli ve ailelerine verilen piknikte gerçek anlamda bir motivasyon olduğunu gördüm ve bu konuda bu güzel organizasyonlar la da belediyecilik konusunda ki bilgi birikimini en doğru bir şekilde çalışan ekip arkadaşlarına yansıtan Hüseyin AYAZ bunun meyvelerini de çalışma da ki başarı grafiği ile alıyor.

İnsan odaklı çalışmak her zaman çok daha mükemmel bir durum oluşturur, bugün bazı çalışmaların başarıya ulaşmasında en büyük pay sahibi insan olduğuna göre bunu başara bilen bir kurumda elbette çok daha başarılı olacağı inancındayım. Yapılan tüm bu çalışmaların sonucunda başarılı olmak için atılan adımları da takdirle izliyoruz.

Başiskele yapısı itibarıyla aslında hem kolay hem de zor olan yerleşim yerlerinin başında geliyor. Ondan dolayı idaresinde bulunan birinin zorluklara göğüs gere bilecek ve her türlü işin üstesinden gelebilecek bir yapıda olması şart bu özellikleri bakımından Hüseyin AYAZ ı tebrik etmek lazım diye düşünüyorum. İnsanlarla kurmuş olduğu iletişim gerçek anlamda iyi, hiç kimseye hayır diyemiyor ve zaman zaman da bu yönüyle birçok kesimden eleştiride alıyor. Hayır diyememek bir idareci için çoğu zaman güzel bir durum olmasa gerek. 75 bin insanın yaşadığı ve her görüşten insanın bulunduğu bir ilçede her söylenene evet denmez, dediniz mi yapmalısınız, yapamadığınız zaman da eleştiriler gelmesi gayet doğaldır.  Başiskele’de bulunan diğer kurumlara her türlü desteği vermesi de önemli bir nokta, diğer kurumlar ile arasını iyi tutması çalışmalardaki başarıyı getiriyor.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem