19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karaosmanoğlu ve Civelek sinsi tuzağa düşmez

Hayrullah Demiray

12 Temmuz 2012 tarihli yazısı

AK Parti’de bugünlerde ilimizde ciddi anlamda bir hareketlilik var. Birileri bunu adeta fırsata çevirmek için kolları sıvamış durumda. Her fırsatta her ortamda dengelerin alt üst olması için ve AK Parti içerisinde adeta birilerini birbirine düşürmek için bir yarışa girilmiş ve bence bu yarışında AK Partinin ilimizdeki ağır topları farkında Kocaeli’de  siyaset yapan ve hele hele iktidar kanadında siyaset yapmak gerçekten zor bir hal aldı.

Gerçek anlamda önümüzdeki günler ne getirir ne götürü bilinmez amma velâkin bu dönemde AK partinin ilimizde öncüleri her şekilde yapılan çalışmaların devam etmesi bakımından ve son günlerdeki tezgâhlanan oyunların artık herkes farkına varmış durumda. Kol kırılır yen içinde kalır misali olaylar daha farklı yorumlanıyor. Adeta birilerinin sırf yalakalık olsun diye yaptıklarını kimse kaleye almıyor.

Kocaeli’de AK parti siyasetine yöne veren İki önemli isim Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu ve AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek’tir. AK Partiye gerçek anlamda bir şeyler katmak için çalışan her iki siyasetçiyi de çok eski tanıyan birisi olarak söylüyorum. Gayet mantıklı iki başarılı ve bir o kadar da siyasette artık belli noktalara gelmiş insanlardır.

Kendilerini birilerinin gazına getirecek olaylara karşı temkinli olabilecek olgunlukta insanlar olarak biliyorum. Her durumda her iki siyasetçinin arasına bir şeyleri sokuşturmaya çalışma girişimi başarılıda olmamıştır olacağını da düşünmüyorum.

Neden mi? Siyaset belli bir olgunluğu gerektirir. Yöneticilikte profesyonelliği gerektirir işte her iki durumda da aslında özel becerileri gerekiyor. Bu iki siyasetçinin de bu konuda oldukça başarılı olduklarını bildiğim için yapılan bazı şeyleri anlamakta doğrusu zorluk çekiyorum.

Zaman zaman yazılarımda eğer çalışmalar da bir aksaklık ve eksiklik gördüysem bunları eleştirmekten de çekinmiyorum ama şunu da unutmamak lazım birileri İbrahim Karaosmanoğlu’nu devre dışı bırakmak için türlü oyunlara başvuruyorsa bunu da ifade etme özgürlüğüne sahibiz.

Kocaeli,ye gerçek anlamda değer kattığını düşünüyorum.Bazı konularda Büyükşehir de idarecilerden kaynaklanan sıkıntılar olabilir. Kocaeli birçok konuda bugün önemli kazanımlar elde ettiyse bunlarda Sayın İbrahim Karaosmanoğlu nun payı bence büyüktür ve yaptıklarına halk teşekkür ediyorsa bunları bizimde görmemiz tabidir.

Mahmut CiVELEK’ te siyasette bence Kocaeli’ye farklı bir ayrıcalık kazandırmış ve heyecan katmıştır. Bu anlam da başarılı olan bir insanı takdir etmekte bence bizlerin insan olarak görevidir. Dolayısıyla bu ve benzeri durumlarda benim şahsi görüşüm her zaman toplum değerleri ve dengelerinin korunmasından yanadır.

Yoksa beni bilen bilir her ortamda bildiğimi gördüğümü dobra dobra söylerim kimseden de çekinmem insanlar gücenir mi kırılır mı diye de düşünmem ama kimseyi de olmadığı şekilde ne göklere çıkarıp nede yerden yere vurmam bildiğim gördüğüm doğruları sadece halk için paylaşırım.

Ha şunu da unutmamak lazım her iki siyasetçi birilerinin tezgâhladığı oyunları oynayacak yaşı çoktan geçmişler çelik çomak oynayacak vakitlerinin de olduğunu sanmıyorum

Ha bu nokta da birileri kahkahayla gülüyor, ama unutmamak lazım son gülen iyi güler.  

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem