26 Eylül 2018 Çarşamba
Global
Tahsin Keskin

Tahsin Keskin

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Etçi Beyler'de yenilikler bitmiyor...

Tahsin Keskin

30 Nisan 2017 tarihli yazısı

Sırf buradaki döner ve İskenderi yemek için kilometrelerce uzaktan  gelenler oluyor. İtiraf etmeliyim ki ben de haftanın en az üç günü buradayım. Dönerine ve  İskenderine bayılıyorum gerçekten. Hemen hemen her gelişimde işletme sahibi Tufan Ubay’ı mekanda görüyorum. Her zaman işinin başında. Restoran sahipliği, hassas bir iş olduğu için bu alanda riske girmeyi hiç sevmiyor Tufan Ubay. Restoran için kalite kavramı en kaliteli malzeme ile en kaliteli bir yemeği çıkartsanız da  yeterli  olmuyor. Çünkü, müşterinin restorana ayak basmasından uğurlanmasına kadar geçen sürede bütün hizmetlerin bir bütün olarak kaliteli olması gerekiyor. Bunun içinde her an tetikte olunması gerekiyor.

IMG_1185

KALİTELİ DÖNERİN SIRRI

Bu hassasiyeti ile Tufan Ubay, müşterilerinden de tam not alıyor. Tufan Ubay’dan kaliteli dönerin sırrını istediğimde şunları söylüyor. ‘’Öncelikle etin kaliteli olması gerekiyor. Dananın en lezzetli kısmı olan tranç bölgesinden elde ettiğimiz etin kendi yağı haricinde yağ kullanmıyoruz. Dönerdeki ete hiçbir şekilde kıyma koymuyoruz.  Etin sinirlerinin tek tek ve yüzde yüz alınmış olması gerekiyor. Bu durum doğal olarak etin maliyetinin artmasına neden olmakla beraber işçiliğinin de artmasına sebep oluyor. Ancak dönerde  kaliteyi ucuza mal etmek gibi bir şansımız yok. Sadece kar marjımızı düşürüyoruz. Ancak çok iş yaparsanız bunu telafi edebilirsiniz. Biz de böyle yapıyoruz. Dönerin soslarının hazırlanması ve etin iyi marine edilmesi de kaliteli dönerin unsurlarından biridir.’’ diyor.

ÇOCUKLAR DA DÜŞÜNÜLMÜŞ

Uzun zamandır tanışıklığımızın ve samimiyetimize istinaden dönerdeki ete kuzu etinin de katıldığını öğrenmekle birlikte dönerdeki sosun sırrını alamıyorum Tufan Ubay’dan. Bu durum bizim için bir sır olarak kalsada bu enfes lezzeti çok seviyorum. Kağıt gibi tek tek açılan döneri tattığınızda, benzerlerinden farkını emin olun hemen anlıyorsunuz. Bu kadar muhteşem bir tadın çok pahalı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu lezzetin bedeli sadece 21 TL. Açıkça söylemek istiyorum, buradaki İskender ve Döneri yedikten sonra müdavimi olacaksınız. Üstelik çok nezih bir ortam. Ailenizle, misafirlerinizle gelebileceğiniz ferah bir mekan. Bu arada çocuk oyun parkında çocuklarınız eğlenirken size bu eşsiz lezzetleri tatmak kalıyor.

Tufan Ubay- Tahsin Keskin-

TATLILAR DA MUHTEŞEM

Diyeceksiniz ki Etçi Beyler’de döner ve iskenderden başka bir şey yok mu? Elbette var. Hem de envai çeşidi var.  Ancak ben döner ve iskenderinin müdavimi olduğum için diğerlerini sona bıraktım. 500 metrekare alanda aynı anda 300 kişiye hizmet verebilen Etçi Beyler’de Adana-Urfa kebabı, Kuzu şiş, Pirzola, Antrikot, Karışık Izgara, Kuzu Külbastı, Sucuk Izgara, Köfte, Tavuk Şiş, Tavuk Sarma, Tavuk Sepeti, Tavuk Kanat, lahmacunun yanı sıra Kıymalı, Kaşarlı, Sucuklu, Kavurmalı, Kuşbaşılı, Karışık Pide Çeşitleri de bulunuyor. Tatlı çeşitleri arasında sütlaç, künefe, kabak tatlısı sadece bir kaçı. Ancak benim tatlılar içinde favorim bol kaymaklı, tahinli muhteşem ekmek kadayıfı. Sadece şunu söyleyebilirim. On numara bir tatlı.

VIP 2

VİP SALON YENİLİĞİ

Sözümüzün başında Etçi Beyler’deki yeniliklerden bahsetmiştik. İşte o yeniliklerden en önemlisi artık Etçi Beyler'de söz, nişan, kına gecesi, düğün, sünnet düğünü, yemekli iş toplantıları için organizasyonlar yapılıyor olması. Etçi Beyler VIP Salonları Nisan itibariyle organizasyonlara kapısını açtı artk.  Mevcut restaurantın üst katlarında yer alan VIP Salonlar, 250 kişinin ağırlanabileceği Etçi Beyler VIP Salon 1 ve 350 kişilik Etçi Beyler VIP Salon 2 adlarını taşıyor. Osmanlı motiflerinin ön planda olduğu salonlarda muhteşem bir dekor sizleri bekliyor. Böyle bir yeniliğin ihtiyaçtan doğduğunu söyleyen Tufan Ubay, VIP Salonları için şunları söyledi:''Organizasyonlar için yoğun talepler alıyorduk. Ancak mevcut restaurantı  bu tür organizasyonlar için kullanmamız mümkün değildi. Bunun için çok ciddi bir yatırımla üst katlarda VIP Salonlarını açmaya karar verdik. Daha yapım aşamasında bile özel geceler için rezervasyonlar almaya başladık. Çok özel ve çok kaliteli salonlar hizmete girdi. Bunun yanında Kocaeli'nin ve hatta Marmara'nın en iyi et dönerini de yemekli organizasyonlarda servis ediyoruz. Çok ciddi bir fark yaratıyoruz. Allah utandırmasın.'' 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr