25 Eylül 2018 Salı
Global
Tahsin Keskin

Tahsin Keskin

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Organica Yalova’da kahvaltının müptelası olacaksınız…

Tahsin Keskin

24 Nisan 2017 tarihli yazısı

İstanbul’daki şehir hayatından uzaklaşmak için ara sıra geldikleri Yalova’da gördükleri eksikliği doldurma amacıyla bu işe girdiklerini anlatan Neşe Hanım, Yalova’da hiç çalışmamış kadınları da işe alarak istihdama ciddi katkılar da sağlamış. Hatta diğer işe alamadığı kadınları üretim yaptıkları köylerde ürünlerini alarak dolaylı olarak istihdama dahil etmiş. Neşe Hanım, yıllarca sağlık sektöründe bulunmuş biri. Yıllarca sağlık sektöründe hizmet veren biri olarak en hassasiyet noktası temizlik ve hijyen olmuş tabi. Bunun için mutfakta çalışanların tamamı kadın personelden oluşuyor. Hijyen konusunda inanılmaz hassaslar. Çalıştıkları yer pırıl pırıl tertemiz. İşletmenin temizlik ve hijyen ödülleri de bulunuyor. Neşe Gedik, Kadın Girişimcilik Ödülü’nün yanı sıra Marmara İletişim Ödülü’nü de almış birisi.

 

man-5

 

DÖRT MASA İKİ DEMLİK ÇAYLA BAŞLADILAR

Dört masa iki demlik çayla yola çıktıklarını belirten Neşe Hanım asla ticari kaygı gütmediklerini ‘’Evimizde yemediğimiz içmediğimiz bir şeyi asla restaurantımıza sokmayız’’diyor.  Neşe Hanımla sohbetimiz devam ederken eşi Emre Gedik katılıyor sohbetimize. ‘’ Müşterilerimizin memnuniyeti bizim gururumuzdur’’ mantığı ile her daim hizmet vermeye devam edeceklerini  belirten Gedik Ailesi  ‘’Her zaman en taze ve en doğal’’ sloganını kendilerine prensip edindiklerini söylüyor. Yalova Organica, tam bir aile restaurantı. Ailece yeşil bir doğa içerisinde huzurla zaman geçirebileceğiniz muhteşem bir mekan.

 

TANDIR EKMEĞİ FARK ATIYOR

2.300 m2 alan üzerinde aynı anda 300 kişinin ağırlanabildiği Yalova Organica Restaurant’taki ürünler, doğal ortamda yetişen mamullerden oluşuyor. Buradaki her şey  ev yapımı. Taş fırında ürettikleri tandır ekmeğine de bayıldım doğrusu. Karadeniz’den özel getirttikleri tereyağı, bal ve pekmez çeşitleri de fark yaratıyor gerçekten.Şimdi gelelim Yalova Organica Restaurant’taki serpme kahvaltıya.

 

man-3

 

HEPSİ DOĞAL 41 ÇEŞİT KAHVALTI

Masadaki 41 çeşit ürünü tek tek saymayacağım size. Ancak masadaki çeşitten çok daha önemli bir şey  hoşuma gidiyor. Masadaki her şeyin doğal ortamda yetişen ürünler olması. Şebinkarahisar’dan gelen pekmezi mi anlatsam, hellim peynirli güveci mi, Trabzon’dan gelen yağda eriyen  Kolot peyniri mi? Yoksa özel soslu mantar güveci mi anlatsam? Acıkasından kızartmalara, domates reçelinden kaymağına, böreklerinden söğüşlerine kadar her şey muhteşem burada. Ancak dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım buradaki Rize Mıhlamasını. Bir Rize’li olarak Rize Mıhlamasını çok iyi bilirim. Açık söyleyeyim. Bu mıhlamayı yemek için Karadeniz’e gitmenize gerek yok. Kuzune sobasında meşe odununda pişen bu mıhlamanın enfes bir tadı var. Mıhlamanın en ehemmiyetli özelliği yerken peynirin tellenip sakız gibi uzamasıdır. Çatalınızla çektikçe açılıyor, uzadıkça uzuyor,ama kesilmiyor. İşte bu peynirin kalitesini gösterir. Mıhlama bir de gerçek tereyağıyla yapılırsa tadına doyum olmuyor işte.  Ürün ne kadar kaliteli olursa lezzette bir o kadar artıyor. Mıhlamanın bütün malzemeleri Doğu Karadeniz’den özel geliyor. Örneğin mıhlamanın yağı ve peyniri Vakfıkebir’den geliyor.  Hepsi doğal ortamda beslenen hayvanlardan elde edilen ürünler. Ancak mutfaktaki  ustanın el hünerini de bir kenara atmamak gerekiyor.  Abartmadan söylüyorum bir kez yediğinizde vazgeçme şansınız bulunmuyor.

Şimdi gelelim fiyatlara. Muhteşem bir doğa içerisinde doğal ürünlerden oluşan bu kahvaltının pahalı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hellim, Patates, Mantar Güvecin ikram edildiği 41 çeşit kahvaltının kişi başı fiyatı 25 TL. Hemen aklıma Neşe Hanım’ın  sohbetimizin başında söylediği ‘’asla ticari kaygı gütmüyoruz’’ sözü geliyor. Gerçekten de öyle. Umarım bu tür işletmelerin sayısı çoğalır ve insanlar doğa içerisinde doğal ürünlerle beslenirler.

 

man-4

 

ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL OYUN ALANLARI

Yalova Organica Restaurant’ta yetişkinler kadar çocuklar da düşünülmüş. Onlar için kır bahçesinde özel oyun alanlarının yanı sıra kapalı çocuk evi de bulunuyor.

 

man-2

 

BU KAHVALTININ MÜPTELASI OLACAKSINIZ

Kahvaltı sevenlere önemle duyuruyorum. Şehrin gürültüsünden uzak, yeşillikler içinde ailece rahat, huzur  ve keyifle zaman geçirebileceğiniz buradaki kahvaltının müptelası olacaksınız.

Hemen belirtelim. Kahvaltıda sunulan organik ürünlerin satışı da burada yapılıyor.

Ücretsiz otoparkın da bulunduğu restauraurantın açılış saatleri hafta içi 08:00 hafta sonu 07:00 kapanış saati ise 17:00 olarak belirlenmiş.  Buraya gelmek isteyen misafirler için küçük bir uyarıda bulunmamız gerekecek. Çünkü rezervasyonsuz gelirseniz yer bulmanızda sıkıntı yaşayabilirsiniz.  

 

Rezervasyon telefonu 0530 780 43 97. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr