17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Konuşmadan icraat yapan adam Hüseyin Ayaz

24 Nisan 2017 tarihli yazısı

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz itiraf ediyorum, çok sevdiğim ve uzun yıllara dayanan dostluğum olan bir arkadaşımdır.Yeniköy Belediye Başkanlığı döneminden bu yana tanıdığım Hüseyin Ayaz, o zaman da, şimdi de az konuşma, çok iş mantığı ile hareket etmektedir.Uygulamalarından rahatsız olanlar vardır. Ancak o her zaman belediyenin menfaatini ve ilçesindeki vatandaşların menfaatini düşünür.

 

Çocuğunu işe sokmak isteyenler ona gider. Cami inşaatı için ona giderler. Kamu kurumlarında bir çalışma yapılacak ona giderler. Okullardaki etkinlikler için ona giderler. Hastane için ona giderler. Bunları çok uzatabilirim. Birçoğuna şahit olduğum için rahatlıkla yazıyorum.Belediye başkanı tabiî ki yapacak diyebilirsiniz. Ancak şuna emin olun yaptıklarının asla reklamını yaptırmayan bir kişidir.Başkası olsa inanın reklamın kralını yapar. En son açılışını yaptığı 4 ayrı projenin bedeli 4 milyon TL’lik proje bölgenin önemli ihtiyaçlarını giderecektir. Her mahalleye eşit hizmet anlayışı ile hareket eden Başkan Hüseyin Ayaz’ı kutluyorum.

 

Nerde ne yenir

 

Bu hafta bir değişiklik yaparak siyasetten uzak bir yazı yazayım dedim.

Malum referandum süreci nedeniyle herkes siyasete yeterince doydu.Esasında siyaset hayatın her alanında var. Teknolojik gelişmeler, birbirini kovalayan siber dönemde herkes artık şehirden yeşile doğru adeta kaçıyor. İşte bu manada bizim kentimiz çok şanslı durumda.7 yıldızlı Başiskele’si ile, kayak turizminin merkezi Kartepe’si ile,  Sapanca gölü ile, Kandıra, Karamürsel sahilleri ile, köyleri ile dört mevsimi Kocaeli’de yaşıyoruz. Kocaeli denince akla sanayi gelir akla. Halbuki Dilovası’nın üst kesimlerindeki köylerin bile ayrı güzelliği vardır.

 

Önemli olan güzellikleri görebilmektir. İşte bizim kentimiz ile ilgili olarak sıkışmış trafiği ile değerlendirmek yanlıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun köy yaşamına bakış açısı nedeniyle şehirdeki yollarımızın aynısı köylerimizde bulunmakta.

 

Şehir merkezinde de öylesi mekanlar var ki, inanın birçok ilde böylesi tatları bulmak mümkün değildir. Sevgili dostum Nihat Gürdal ve eşi Aysel Gürdal tarafından kazandırılan Klida Karadeniz farklı tatları ve otantik mekanı ile benim bu kentteki bir numaram. Yenişehir Mahallesi Paşa Caddesi No:41 adresine mutlaka bir uğrayın derim. 3313341 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

İkinci mekanım ise Dergah Ocakbaşı’dır. Körfez İlçesinde faaliyet gösteren Dergah Ocakbaşında ne yerseniz ayrı güzeldir. Kebaba doyarsınız. Körfez Güney Mahallesi, Tuğrul Caddesinde faaliyet gösteren Dergah Ocakbaşı için bilgi almak isteyenler 526 4683 numaralı telefondan ulaşabilirler.

 

Üçüncü mekanım ise Akmeşe’dir. Etin damak ile buluştuğu anda lokum gibi ağzımızda eridiği tabirinin tam Akmeşe merkezinde Hilmi Sevilen’e ait Sevilen Kasap ve Restorantında bulabilirsiniz.

Bugün sizlere aktaracağım

 

4. Mekanım ise İstanbul’da ve ülke dışına çıkan ünlü Günaydın Et’tir. İstanbul veya başka şehirlere gitmeden Günaydın Et’in lezzetini Dilovası’nda Osmangazi Köprüsü girişindeki Oksijen Tesislerinin içinde bulabilirsiniz. Gerçekten farklı usullerde

 

Beşinci mekanım ise sevgili Tanta ailesinin hizmete soktuğu ve bölgenin çok önemli tesisleri arasında yer alacağına inandığım Meşelikpark Kafe Restoran. Geçenlerde gittim ve bizzat test ettim. 150 dönüm alan içersinde sincapların gezindiği, çok güzel bir mekanı Kocaeli ve Sakarya kazandı.Bana göre Sapanca turu düzenleyen tüm firmalar bu tesisi kullanacaktır.Doğal ortamı ve aile sıcaklığında muhteşem yemekleri ve lezzeti ile Meşelikpark’ta gelecekte randevusuz gidilemeyeceğine inanıyorum. Meşelik Mevkii Yanık Köy Sapanca mevkiinde bulunan tesise 0264 592 10 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Yukarıda sizlere bahsettiğim tüm mekanlar da ekonomik olarak içiniz rahat olsun. Piyasa şartlarında bana göre çok uygun verildiğine inanıyorum. Tüm bu tesislere yarım saatte ulaşabileceğiniz noktada. Hem damak tadınıza hem de doğal güzellikler ile buluşmak için ne bekliyorsunuz.

 

Lügat 365

 

Hayatımızın ve dilimizin her geçen yozlaştığı bir dönemde çok sevdiğim 40 yıldır tanıdığım bir arkadaşım, ‘ Lügat 365’ isimli bir kitap hediye etti.“Bazı kelimeler çok güzel” diyerek başlayan kitabı Banu Ertuğrul ve Onur Ertuğrul kaleme almış.Eski şarkıları dinlerken yaşanmışlığı görebilirken, maalesef şimdi yapılan parçalar çok anlamsız ve sadece kafa ütülemekte. İşte tam bu dönemde Can Yayınlarından çıkan Lügat 365’te unutmaya yüz tutan, unuttuğumuz kelimeleri bulabiliyoruz.Bende her hafta size kelimeyi ve onunla ilgili bir şiiri paylaşacağım.Bugün sizlerle, ‘ Temenni’ kelimesini paylaşacağım.Bir şeyin olmasını dileme, dilek. İstek. Dilimize Arapça’dan geçen kelime, arzu edilen, istenen şey manasındaki münye kelimesinden türetilmiştir.

 

“Halbuki ben, ne kadar saçma olursa olsun, yan yana bulunduğumuz zamanın durup kalkmasını, asla bitmemesini temenni ediyordum.” Sabahattin Ali Kürk Mantolu Madonna

 

Tozlu Raflara teşekkür

 

Tozlu Raflar Kitap Evi’ni bilmeyen yoktur diye düşünüyorum.Sevgili Zafer Dolu tam bir kitap aşığıdır. İnanın öylesine kampanyalar yapmaktaki, amacının para kazanma olmadığını onu tanıyan herkes bilir. Kocaeli Basın Müzesine yüzlerce bağış aldık. Ancak sevgili Zafer Dolu çok önemli bir bağışı gerçekleştirdi. Yahya Kemal Beyatlı’nın kendi el yazısı ile yazdığı şiirleri kentimizle buluşturmak için bizlere verdi. Basın Müzemiz her geçen gün gelişmekte. Zafer Dolu’nun bu bağışı karşısında gerçekten ona ne kadar minnet duysam azdır. Yakında Kocaeli Kent Konseyimiz, Kocaeli Üniversitemiz ile birlikte açacağımız tarihi gazete sergisinde Yahya Kemal’e ait kendi el yazısından şiirleri de Kocaeli halkı ile buluşturacağız. Tekrar tekrar teşekkürler Zafer Dolu.

 

TOZLU-RAFLAR

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem