17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Doğan: MHP, İzmit’te sandığa yansımadı

18 Nisan 2017 tarihli yazısı

Referandum sonucu ortaya çıkan sonucu çok güzel gördüğünü belirten Doğan, şu ifadeleri kullandı: “Önemli olan meclisteki sonucun demokratik olarak kabul edilip, edilmemesiydi. Sonuç evet çıktı. Bizlerin arzu ettiği sonuç buydu. 30 yıldır konuşulup kimsenin yapamadığı bir iş başarıldı. Bu sonuç Türkiye düşmanları ve bölücüler adına hayal kırıklığı oldu. Bu parti seçimi değildi. Rakamların yakın olması normaldir. Bundan böyle 2019’dan itibaren genelde bu bantta sonuçlar çıkacaktır. ABD’de de böyle oldu.

 

İZMİT BAŞARILIDIR

Kocaeli’de sonuçlar Türkiye ortalamasının üzerinde. Yani Kocaeli görevini yapmıştır. İzmit açısından bakarsak,Ankara ve İstanbul’da çıkan sonuçlara göre İzmit de başarılıdır. İzmit’in demografik yapısı diğer ilçelere göre farklıdır. İzmit zor bir bölge olduğu için biz 4 ay önceden çalışmaya başladık. Sokak, sokak, köy, köy dolaştık. Bu süreçte emek veren herkese teşekkür ediyorum. Herkes üzerine düşeni yapmıştır. Bakanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, teşkilat mensuplarımıza, MHP’ye teşekkür ediyorum.

 

İZMİT’TE MHP SANDIĞA YANSIMADI

Tüm muhalif partilerin programlarını, mitinglerini yaptığı yer İzmit’tir. İzmit, MHP’de muhalefet tarafının ağır bastığı bir bölge aynı zamanda. MHP topamda yüzde 10’sa, İzmit’te bu oran sandığa yansımadı. Bunu söylerken yanlış anlaşılmasın. Ben genel MHP oy oranının, İzmit bölgesinde farklı olduğunu söylüyorum.MHP yerel seçimlerde Büyükşehir’de yüzde 12 oy alırken, İzmit’te yüzde 5’te kalmıştır. Yani İzmit’te CHP’nin bir MHP tabanı var. Sonuç itibariyle İzmit’teki durum aslında bir öncekinden daha iyi.

 

BAŞABAŞ SONUÇ BAŞARIDIR

Tüm bunlar değerlendirildiğinde başabaş sonuç başarıdır. İstanbul, Ankara gibi illere bakınca da, Kocaeli’deki diğer ilçelerdeki oynamaya bakınca da İzmit başarılıdır. Önemli olan genelde çıkan evet sonucuna ne kadar katkı sağlamış olduğumuzdur. Ben çıkan sonuca vatandaş olarak da seviniyorum. Sonuç halkın iradesinin zaferidir. Kimse kaybetmedi, herkes kazandı. Eminim ki, hayır oyu verip de sonucu görünce istikrar adına iyi ki bu sonuç çıktı diyen çok sayıda insan da vardır.

 

CHP İLE İLGİLİ İDDİAM VAR

Bu değişim tarihi bir olaydır. Yıllardır yapılamayanları yapan bir partiyiz. Meşrutiyetten bu yana gelen bir sürece dair çok büyük bir değişikliktir. Ülkemizin yönetimsel istikrarı açısından çok önemlidir. Kaybedenler, ülkemizin iç ve dış düşmanları, bölücülerdir. Önemli bir iddiam var: Bugünden itibaren CHP orta ve uzun vadede bir değişime gitmek zorunda kalacaktır. Bu değişime giderek onlar da kitle partisi olabilir. Eğer gitmezse, küçük bir azınlık partisi olarak kalacaktır.”

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem