21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Partide kongre heyecanı

Hayrullah Demiray

08 Temmuz 2012 tarihli yazısı

 

AK Parti’de bu günlerde farklı bir heyecan yaşanıyor. Kocaeli Siyasi anlamda da AK Partinin deyim yerindeyse kalelerinden biri. AK Parti 14 Temmuz’da yapacağı İl Kongresine sıkı bir hazırlık yapıyor ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyor.

Kocaeli’de İl Başkanı Mahmut Civelek’in öncülüğünde bir heyet gidilebilecek her yere her kuruma tek tek gidiyor, ilçelerde ise ilçe Başkanları ve ekipleri aynı hummalı çalışma içerisine girmiş durumdalar eğer hedef tutarsa 43 bin kişi hatta 45 bin kişinin İsmetpaşa stadında olacağı tahmin ediliyor. İşte AK Parti Kocaeli’de hem bir kez daha gücünü göstermeye hazırlanıyor.

Başbakan’a yakışır bir karşılama olması içinde gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Çalışma aylar öncesinden başlamıştı. Bunu son günlerde daha ayrıntılı göre biliyoruz. Hem de AK Parti Teşkilatları Kocaeli’de Başbakana bizler sonuna kadar arkandayız mesajı vermek için ve ayrıca orada farklı görüşlere mensup insanlarında olmasını AK Parti çok önemsiyor.

Bu tür organizasyonlar insanların bir birlerini anlama konusunda en güzel zamanlardır davet edilen tüm kurumlar ve kişiler orada olacaklarını beyan ediyorlar. Aslında sadece kendileri için değil. Temsil ettikleri kitleler açısından da bence önemli çünkü siyasette düşmanlığın bence yeri olmamalı işte bu tür organizasyonlarda herkes birbirine gidip gelmeli diye düşünüyorum.

İşte bu noktada kim ne derse desin Ak Parti kendi içinde son zamanlar da farklı muhalif sesler çıkıyor gibi görünse de kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla hareket ediliyor. Bu konuda da AK Partiyi gerçekten tebrik etmek gerekir.

Ak Parti’nin ilimizde hızlı da bir yükselişi söz konusu geçtiğimiz seçimlerden önce konuştuğumuz insanlar bazı konulardan dolayı oy kaybı yaşayabileceğini söylemelerine rağmen benim öngörülerim çok farklıydı.

Yanılmadım yalnız Ak Parti daha önce aldığı oyların rehavetine kapılmadığını bir kez daha göstermek istiyor. Başbakan’ın da gözüne iyice girmek istiyor. Aslında bunu da başaracak gibi herkes bu kongreden sonra her şeyin yerli yerine oturacağının da farkında çünkü bazı şeyler daha da netleşmiş olacak. Hem Atanmış değil. Seçilmiş il Başkanı olacak olan Mahmut CİVELEK hem de Aynı zaman da Ak Partinin Kocaeli’de ki kurmayları her şeyin daha da netleşmesi için çalışmaları yoğunlaştıracak.

Son dönemlerde parti içerisinde sorun varmış gibi görünse de bence AK Parti bunları çabuk aşan ve parti içerisinde bireysel hareket eden hiç kimseye pirim vermemesi Ak Partiyi aşağılara değil de yukarılara taşıyor. Bunu böyle kabul etmek gerekir ve Başbakan Recep TAYYİP ERDOĞAN’ ın gösterdiği yoldan gitme konusun da özel gayret sarf ediyorlar ve bu da aslında başarıyı beraberinde getiriyor.

AK partinin kongresi bittikten sonra taşların yerine oturduğu gün olacak aslında bu yönden AK Parti için ve ilimiz açısından da oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü Kocaeli her açıdan Türkiye için önemli bir şehir bunun için de İktidarın gücünü her zaman arkasında hissetmesi gerekir.

Bugünlerde aslında muhalefetle kurulan diyaloglar önemli ve bunun sürekli hale getirilmesi gerekmektedir, çünkü her görüşün fikrin ve düşüncenin hem mecliste hem de ilde bulunan il genel meclislerinde ve belediye meclislerinde olmaları bence bir zenginliktir. İşte bu bağlamda bakıldığında Kocaeli de Ak Partinin kongresi aslında bir anlamda Kocaeli’nin geleceğinin şekillenmesi bakımdan önemli olacak.

Saygılarımla…

 

            

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem