19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Emniyet'e teşekkür

Hayrullah Demiray

07 Temmuz 2012 tarihli yazısı

Türkiye’nin önemli illerinin başında Kocaeli geliyor. Kocaeli, hem bir geçiş merkezi olması hem de sanayinin kalbi olması nedeniyle Türkiye’ de vergi gelirinin en çok olduğu illerden bir tanesidir. Aslında söylemek gerekirse bu yönüyle oldukça başarılı fakat beraberinde de çelişkileri de getiriyor. Vergi geliri bu kadar yüksek olmasına rağmen, Türkiye’ ye sağladığı katkının karşılığını en az alan illerden de bir tanesidir. Bunları bir kenara bırakalım ve Kocaeli’ nin biraz da şanslı yönünden bahsedelim. Kocaeli benim gözümde şanslı bir şehir. Neden mi?

Çünkü Kocaeli Emniyet ve Asayiş yönünden oldukça şanslı bir il. Bu kadar farklı illerden gelen insanların ve en fazla göç alan illerin başında olmasına rağmen olayların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması yönüyle önemli bir şehir olduğunu düşünüyorum. Kocaeli’nin geçiş güzergâhında bulunmasından dolayı farklı işlere de gebe olduğu aşikar bir gerçektir. Bu sebepten ötürü de Emniyet Kuvvetlerine önemli işler düşüyor ve bu konuda Emniyetin göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı tüm emniyet mensuplarına bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Emniyet Teşkilatı her geçen gün kendini yeniliyor ve değiştiriyor. Hem kanunlar hem de kanunları uygulayıcı olanlar bakımından bazı şeylerin bugün değiştiğini görmek bizleri de bir hayli mutlu ediyor.

Mutlak suretle bugün baktığımızda, polisimizin üzerinde hem büyük bir yük hem de sorumluluk var. Neden diye soracak olursanız, insanların öncelikle başvurduğu mercii polistir. Bazen görev konusu olmayan işlerde bile herkes polisten yardım bekliyor. Elbette her kurum ve kuruluşta olduğu gibi Emniyet Teşkilatında da zaman zaman eleştirdiğimiz yönleri mutlaka oluyor. Ama genel olarak baktığımız da son yıllarda Emniyet Teşkilatı önemli değişme ve gelişme gösterdi. Bazı yerlerde bazı sorunlar olsa da, son dönemlerde Kocaeli de önemli işlerin altına imza atan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ve İlçeler bazında problemler hız bir şekilde çözüme kavuşturuluyor. Ve Kocaeli, Emniyet’ in titiz çalışması sonucu her geçen gün da daha yaşanır bir şehir haline geliyor.

Kocaeli’nin sanayisi, yaşam alanları ve zenginliği kadar önemli olan huzur ve güvenin tesis edilmesinde mutlak suretle gece gündüz çaba sarf eden ve bazen her ne kadar tahammül sınırları aşılsa bile sabır gösteren ve bir o kadar da fedakarlık yapan Emniyet Mensuplarını cani gönül den tebrik etmek isterim.

Bazen öyle anlarda ve yerlerde, belki de çok gereksiz işlerde bile görev yapmalarına rağmen bu işlere bile sabır gösterebilmeleri doğrusu tebrik edilmeye değer.

Teşkilat içerisinde bulunan insanlar kendi arkadaşlarını meslektaşları bile olsa zaman zaman eleştiriyor. Ve artık eskiden olduğu gibi ‘Polis hep haklıdır’ mantığı güdülmemesi de önemli bir gelişmedir.

Bu yönüyle de bakıldığında Kocaeli her geçen gün birçok şeyden arındırılıyor ve geçmişle kıyaslandığında bu gün çok daha iyi bir nota da olduğumuzu görmekteyiz. Buda bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.

Bazen soğukta, bazen sıcakta, bazen yolda, bazen gecenin karanlığında, bazen sessizce, bazen de yüksek sesle ama her zaman her yerde bıkmadan yorulmadan görevinin başında olan siz değerli Emniyetimize saygılar sunuyorum. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem