21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Numan Kurtulmuş AK Parti'ye geçer mi?

Hayrullah Demiray

06 Temmuz 2012 tarihli yazısı

Bu günlerde siyaset dünyası yeni bir senaryoyla çalkalanıyor. Nasıl mı? Siyasette her zaman iyi insan olma, bazen pirim yapmayabilir; ya da her iyi liderin de bir rüzgâr ve fırtınası olmayabilir. Fakat bu demek değildir ki, o kişi siyasette iyi yerlere gelemez. Neden mi? Has Parti’nin Genel Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş Saadet partisinin başındayken de, Has partinin başında olduğu dönemde de gerçekten takdir etiğim önemli bir siyasetçi. Söylemlerinde oldukça dikkatli davranıyor. Konuşmalarında bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Tam da bu noktada son günlerde konuşulmaya başlanan bir şey var. Öyle ki artık yüksek sesle bile konuşuluyor diyebiliriz. Gündemde olan bu konuyu Numan Kurtulmuş inkâr etmediğine göre demek ki AK Parti ile aralarında bir dirsek teması oluşabilir. Şu bir gerçek ki bu durumun artıları olabileceği gibi, eksileri de olacaktır. Çünkü her iki parti dile getirmek istemezse bile, taban olarak birbirlerine çok yakınlar. Bu durum kimleri nasıl etkiler bilemiyorum çünkü ben siyasetçi değilim. Olayların kamuoyuna yansımaları olunca ben işin o yönüyle ilgilenirim mesleğim gereği.

Türk siyasetine baktığımızda Lider konusunda bir sıkıntı olduğunu görüyoruz. Her dönem belli siyasetçiler olmuştur ama lider olmak çok farklı bir şey. Bazı siyasi görüşlerin uzun soluklu olamamasının nedenlerinden biri de liderlik konusunda sıkıntılar yaşanmasıdır. Bu günlerde konuşulan bu konunun nedeni de aslında bu bana göre. Çünkü AK Parti içinde birçok siyasetçi var ama Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra hangisinin parti başına geçeceği belirsiz. Partinin,  hala Başbakanın rüzgârını devam ettirecek bir isim üzerinde analaşamadığını görüyoruz. Son zamanlarda AK parti içinde bazı konularda farklı kişiler farklı açıklamalarda bulunuyor. Sonrasında ise Başbakan son noktayı bırakıyor.

Bu noktadan hareketle Numan Kurtulmuş’ un AK Partiye geçmesi konusu Sayın Başbakanımızın isteği ise büyük çoğunluk “EVET” diyecektir. Fakat söylentiler arasında bir kısmının “HAYIR”  diyebileceği de yer alıyor.  Çünkü bu süreçte birileri mutlaka yine kendi çıkarlarını düşünerek hareket edecek ve yer kapma yarışı elbette yaşanacaktır. Bu da bize şunu gösteriyor ki “Siyaset de her şeye gebedir”.Bunlardan daha önemli olan bir şeyin bilincine varmalıyız bence “Bu durum ülkeye ne getirip ne götürecek”. Bu konu ülkedeki herkesin geleceğini etkileyecek konulardan olduğu için, herkesin bu konuda mutlaka söyleyeceği şeyler olacaktır.

Sayın Kurtulmuş geçtiğimiz gün konuşmasında, bu konu hakkında çok geniş ayrıntı vermedi ama aynı zamanda bu konuyu yalanlamadı da. Bu süreçte neler yaşanır bilemiyorum ama aslına bakıldığında bu iki partinin mensupları birbirine çok da uzak değil. Farklı eleştiri alsalar bile birbirlerine çok yakın, geçmişte  de aynı şeyleri yaşayan iki lider… Yaşayıp görmek lazım…

Saygılarımla

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem