20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Çetin Gürol

Çetin Gürol

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Uyuşturucu terörüne geçit vermiyoruz

Çetin Gürol

20 Mart 2017 tarihli yazısı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne bağlı Gebze Kom Grup Amirliği ile Narkotim ekipleri çok önemli bir operasyona Cuma günü imza attılar. 18 Mart Cumartesi günkü gazetemizde de manşet olarak bu operasyonun detaylarını sizlere paylaştık.

Uyuşturucu geliri direkt olarak terör örgütlerine gidiyor. Bunun başka bir izahı yok. İşte Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri de 1 ay içersinde 3 operasyonda 100 milyon TL’lik bir uyuşturucuyu piyasaya sürülmeden el koydu.

Askerimizi, polisimizi ve vatandaşımızı şehit eden PKK Terör örgütüne ciddi bir darbe vurdular. Sadece uyuşturucu olarak görülmemeli.

Bu operasyonlar ile terör örgütünün mermileri, aldıkları silahlarının parasına el konulmuş oldu. Hatay’dan yola çıkan tırı 1 aydır takip eden ve nokta tespit ile el koyan polislerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Onlar yavrularımızın zehirlenmesine geçit vermediler. Tabi şuanda 1 kişi gözaltında gibi görünse de, şimdi bunu piyasaya sürmek isteyen uyuşturucu baronları, onun uşağı sokak satıcıları ve bunları alan uyuşturucunun müptelası olmuş veya olacak olan gençlere kadar ulaşılacak.

Artık 1 kilo, 3 kilo gibi yakalananlar Kocaeli Emniyetinde haber değeri taşımıyor. Narkotim ekipleri konusunun uzmanlaşmış ve Türkiye’de sayılı operasyonlara sahip ekipleri arasında her zaman zirvedeler.

Emniyetimizin göstermiş olduğu bu mücadele de onları yalnız bırakmamamız lazım.

Sigara içme yaşı orta okul çağlarına kadar indi.

Bu konuda da en başta ben olmak üzere toplumun tüm kesimleri üzerine düşeni yapmalı. Orta okul çağında sigaraya başlayan bir çocuk zamanla tatmin olmuyor. Sonrası mı, binlerce gencimiz uyuşturucu batağına sürükleniyor.

Bataklığı kurutmak için emniyetimiz ciddi operasyonlar yapıyor. Gençlerimizi bu bataklığa sürüklenmesini önlemek için üzerimize düşeni yapmalıyız.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğümüzü biz kez daha kutluyorum.

 

UYUŞTURUCU 1


Sait ve Şule ablama mutluluklar

 

Halamın oğlu Sait Sanlı Çetin ile Şule Öncü ani bir karar ile nikah dairesine giderek sürpriz bir şekilde imzaları atarak evlendiler.

Abim farklı bir kişilik gibi görünse de, insanlara göre yaşamını yönlendirmeyen, mutlu olduğu şekilde yaşayan bir kişidir.

Bana göre de en doğrusunu yapıyor. Yaşamımızı birilerine göre kurgularsak ciddi sıkıntılar yaşayabiliyoruz.

Maalesef insanın fıtratında iyi günde herkes yanında oluyor.

Ancak sıkıntılı gününde ise bu sayı yok denecek kadar az oluyor.

Onun için kimsenin hakkına, hukukuna ve ananelerine dokunmadan sevgiyi yaşayabilmenin adıdır sevgi.

Önceki akşam Sait ve Şule Çetin çiftinin evine konuk olduk. Mükemmel bir ev sahipliği ile uzun zamandır böylesi ailemiz bir araya gelmemişti.

Bu nedenle yeni evli çiftlerimize ne kadar teşekkür etsem azdır. Ailemiz birbirine kenetlenmiş, uzun zamandır hiç bu kadar keyifli bir akşam geçirmemiştik.

Aynı bedende can gibiydik. Zaman su gibi aktı. İnsanların sevdikleri berabear olması harika.  

Zülfiyare dokunduk.

En değerli varlığına, sevgimize sahip çıktık.

Bizim ailenin büyüğü her şeyimiz emekli Hakim Müfit Fikri Çetin, namı değer dedemize de aramızda olması hepimize büyük bir güç verdi.

Allah hepsine uzun ömür versin.

Genç çiftlerimize de tekrar ömür boyu mutluluklar diliyorum.  

 

DÜĞÜN YEMEĞİ

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi