23 Temmuz 2019 Salı

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Valilik binasını çok beğenmiş

17 Mart 2017 tarihli yazısı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta sonu ilimize geldi.

Açılış Bayramı ve Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili olarak halkımıza seslendi. Binlerce kişi Perşembe Pazarı alanını hınca hınç doldurdu.

Tabi ana gündem Hollanda’nın bakanlarımıza karşı yaptığı küstahça davranış.

Yok haber vermişler. Yok yasak varmış. Böyle bir şey yok.

Önü kesilen ve gözaltına alınan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir bakanı.

Her fırsatta demokrasiden, insan haklarından bahseden Avrupa’nın çağdaş ülkesinin çağdaşlığının kağıt üzerinde olduğunu da bir kez daha gözler önüne serdiler.

Türkiye Cumhuriyetinin hiçbir ferdine bu hakareti kabullenemeyiz.

Yaptırım ise sonuna kadar her türlü yaptırımında yapılmasında vatandaş olarak üzerimize ne düşüyor ise yapmaya da hazırız.

Bu şahsi görüşlerimin ardından Cumhurbaşkanımızın Kocaeli Valiliği ziyaretinde Kocaeli Valiliği binası ile ilgili görüşlerini ve Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun  çalışmalarından dolayı özellikle tebrik ettiğini öğrendim.

Cumhurbaşkanımız Kocaeli Valiliği binasının mimarisini çok beğendiğini belirterek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’ndan da böylesi bir mimaride büyükşehir belediyesi binası yapılması konusunda da düşüncesini aktarmış.

Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, bu kent için bir şanstır.

Öyle ki, kimisi saatlerce konuşur hiçbir şey anlatamaz. Ama valimiz 5 dakikada tüm aktarmak istediğini karşısındakine ifade eder.

Valimizi kim ziyaret etse müthiş bir enerji ile yanından ayrılıyor.

İnanın valimizin gördüklerimizin dışında görmediğimiz bir çok çalışması var. Toplumun her kesimi ile buluşuyor.

Düşünsenize ilk defa Kocaeli Valisi Gebze İlçesine bu kadar önem veriyor. Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna tarihinde ilk kez ziyaret eden Vali olarak geçiyor.

Bu yapılanlar asla unutulmaz.

Tarihin sayfalarına bir not olarak geçiyor.

Bizim için yaptıklarını da asla unutamayız. Bizim mesleğimiz zor ve meşakatlidir. Ne İsa’ya ne de Musa’ya yaranamayız. Aldığımız ücretlerden tutunda, sosyal kültürel yaşamımıza kadar birçok konuda mahrumiyetlerimiz vardır.

Gönül ister ki, daha yüksek ve daha fazla haklara sahip olacak imkanlarımız olsun. Gazetelerin de durumu ortadadır.

Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık ve Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu gerçekten bizler için yine tarihte yapılmayanı yaparak TOKİ tarafından uygun ödeme koşulları ile konut projesinin altına ellerini değil, gövdelerini koydular.

Bu neden ile de bir kez daha Kocaeli Valimize de teşekkür ediyorum.

 


 

Kıssadan bir hisse

 

Sizlerle bugün birde kıssadan hisse paylaşmak istedim. Hayırlı haftalar.

 

Sevda ve yalnızlık ne kadar zıt kulağa temas edince oysa aynı limandan kalkan iki sessiz rüzgarmış. Kendilerini yüzleri ne zaman güneşe dönse korkuyla ay gelir akıllarına o an çünkü yalnızlık ne zaman güneşi görse o kadar daha uzağa yıkılan devran bir delikanlı misali korkar olmuş. Dünya buya doğanın kanunu her şey hep aynı gitmez ama hep acıda gitmez biliriz. Yorulan yalnızlık çare arar liman liman ama bilmez ki sevda onun gölgesidir. Acıya Acıya çare ararken kendine yorgun düşer ve çaresizce tükendiğini hisseder ve artık Son limana yanaştığı anlayarak umutlarının ve hayallerinin yolculuğunun sonuna geldiğini anlarsın. Geldiği Son limandan da ilk limanda olduğu gibi sevdayla karşılaşır ve onunda bitkin tükenmiş düştüğünü görür. Sorar sen neden böylesin sanki peşimdeki bir yel misali oda hiç düşünmeden cevap verir;

Sen bulamadığın çareni anca çaresizlikte bulursun hala anlamadın mı sevda rüzgarına kapılmış bir yürek her nereye giderse gitsin rüzgar olurum peşinde o yüzden sevdadan kurtulma çabasına düşme bu senin Son limanın olur…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem