18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Korkmaya gerek yok yeniden Viyana’yı kuşatma gibi bir hesabımız yok

Adnan Gümüşer

10 Mart 2017 tarihli yazısı

Büyük şehrin yeni otobüs hattı uçak yolcuları için çok iyi bir hizmet oldu. Göz dolduruyor. Her ne kadar tramvay hattı yani Akçaray için her taraf delik deşik edilmiş olsa da. Yeni konan hat İzmit otogar ve Sabiha gökçen arasında çalışıyor.

Başka illere giderken hep derdim, bu şehirlerin hava alanı ve otogarı biri birine bağlayan hatları var neden Kocaeli’nde yok. Gaziantep ve Antalya gibi başka şehirlerde bu işi başarmış. Artık otogardan hava alanına belediye hatları var ve binebiliyorsunuz.

Yeni konan 250 nolu hat, 7/24 usulüne göre çalışıyor ve saat başı otogar ve hava alanından kalkıyor. Büyük şehrin verdiği bilgiye göre; 24 saat boyunca her saat başı karşılıklı olarak hizmet verme usulüne göre çalışacak. 20 farklı noktadan yolcu alacak. Otogardan otobüse binen yolcular havaalanında trafik durumuna göre 60 ile 90 dk. Arasında bir zamanda havaalanına ulaşacak. 2016 yılının son aylarında hizmete başladı. Hat üzerinde uygulanacak tarife ücretleri tam 12 TL, indirimli 10 TL ve öğrenci 8 TL olacak. Kocaeli kart ise 13 TL olarak belirlendi. Ayrıca 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara da ücretsiz hizmet verecek. Geçtiğimiz günlerde yapılan açılışta Ulaşım Park Genel Müdürü Yasin Özlü ile basın mensupları Sabiha gökçene havaalanına yolculuk yaptılar. Otogardan hareket edecek 250 nolu hat otobüsleri, Sabiha Gökçen hava alanından önce yolcu indirmeyecek. Güzergâh otogar kalkışından sonra d-100 karayolu nu takip edecek Gebze’den sonra Çayırova köprülü kavşağından tem otoyoluna giderek Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşacak. Dönüş güzergâhı da aynı şekilde olacak.

Bana okuyucularımdan Gölcük ve Karamürsel’den de kalkmasını isteyen yazı ve talepler geldi. Hat 250 olarak isimlendirilmiş. Hangi durakta kaçta olacağı aslında bildirile bilse müşteri memnuniyeti açısından iyi olacak. Bu hattın işlemesini sağlayanları ve emeği geçenleri yürekten tebrik ediyorum.

***

Bütün Avrupa Almanya’sı, Hollanda’sı, İsveç’i, Türkiye’yi durdurma telaşına düştü. Eskiden gazete ve manşetle yapmaya çalıştıklarını şimdi başbakan ve bakanları ile yapıyorlar. İç politikalarını seçim kampanyalarını kavgalarını Türkiye üzerinden yapmaya başladılar. Bu bile bizim evet dememize yater. Aslında Türkiye’yi durdurmak en büyük hedefleri haline geldi. Avrupanın ve batının büyüyen kendine yeten ve halkının sevdiği ve güçlenen Türkiye’yi sınırlamak dizginlemek, kontrol altına almak, manipüle etmek gibi meseleleri daha öncede vardı. 100 yıl öncede aynı idi. Osmanlıyı bitirmek, siyasi haritasını küçültmek parçalamak, bölüp yutmak, paramparça edilen yerlerinden yeni uydu devlet kurmak hayalindeydiler.   Bunun için yıllarca uğraştılar. Her türlü oyunu, operasyonu, ameliyatı ve fitneyi denediler. İslam milletini biri birine düşman ve güvenilmez yapmayı başardılar. Hâlbuki aynı kıbleye dönüyoruz. Aynı dinin müntesipleriyiz. Yüz yıl dolmadan tekrar tarih sahnesine güçlü ve iddialı bir şekilde döndük.

İddialarımız ve hedeflerimizle döndük. Sadece kendimiz, için değil mustazaflar için döndük, coğrafyamız için döndük, ortak bağımız ve tarihimiz olan ülkeler için döndük, hesabımız bir tehdit oluşturmak değil. Özgürlüğümüzle, ülke ve şehrimizle barışık olarak yaşamak, vesayet zincirini paramparça ederek sahneye dönmek. Sözde kararda milletin olacak tabiki evet olacak. Artık yepyeni bir gerçek var. Bundan önceki müdahale ve ameliyatlar Türkiye’yi kontrol altına almaya, daraltmaya yönetilebilir olmaya dönüktü.16 Nisan referandumunda gördüğümüz gerçek ise farklı ve bambaşka olacak. Avrupa’yı bir Türkiye korkusu sardı. Kontrolden vazgeçtiler artık etkiyi azaltma hedefindeler. Bu da Türkiye’nin ne kadar güçlendiğini gösteren sevindirici bir durumdur. Oysa bizim Viyana’ya gelelim kuşatalım vs. vs. gibi bir hesabımız yok. Reisin yaptığı gibi dik duracağız diklenmeyeceğiz.

Kalın sağlıcakla…

Not: Geçtiğimiz günlerde gazetemizin 7. kuruluş yıl dönümünü Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, dostlar ve basın camiasıyla kutladık. Katılanlara yürekten teşekkürler. Gazetemizin  başarılarının devamını dilerim.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu