17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sen rahat ol kardeşim

06 Mart 2017 tarihli yazısı

Hayatın insanın karşısına neler getirip neler getiremeyeceğini bilemezsiniz. Biz kadere inanmış insanlarız.

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Hayrullah Demiray yaklaşık 10 yıl önce bir şirketteki ortaklığı süresince yaşanan bir durum nedeniyle vergi kanununa muhalefet suçundan önceki gün cezaevine girdi.

Hayrullah Demiray ile sorununuz olabilir. Dünya görüşünüz uyuşmayabilir.

Hatalı olabilir. Gayet doğal.

Benim de hatalarım yanlışlarım var.

Önemli olan insanların hatalarından ve yanlışlarından vazgeçmeleri. Hatalar ve yanlışlar sürekli olursa sıkıntı. Mesela ben meslekte bulunan konuşmadığım insanlar ile yollarımı ayırdım.

Ancak onların mutsuzlukları beni asla mutlu etmez. Beni bu konuda kardeşim Hakan Süer çok eleştirir. Bana yapılanı çok çabuk unuturum. Kentimizdeki hiçbir basın yayın organının kapanmasını istemem. Çünkü başında bulunanları değil, orada ekmek yiyen kardeşlerimizi düşünürüm. Bizim camiada bazı arkadaşlar bu konuda hiç samimi değiller. Öyle ki birisinin mutsuzluğu onlara mutluluk verebiliyor.

Mutsuzluktan mutluluk duymak bana göre en faşizan bir duygu.

Evet Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Hayrullah Demiray kardeşim şu anda geçici de olsa cezaevinde. Ben onu kader mahkumu olarak görüyorum. Çünkü o öyle cin fikirli biri değil. Eğer öyle olsaydı, son model arabası, evleri, yazlıkları olurdu. Bizim gibi namusuyla yaşam mücadelesi veren ve 12 kişiye ekmek vermek için gece gündüz koşuşturan birisi.

Biz arkadaşlarımızla emanetine en iyi şekilde sahip çıkacağız. Yakın bir zamanda yanımızda da olacağına inanıyorum. Bu süreçte beni ve arkadaşlarımı arayan ve destek vereceğini belirten tüm dostlara da teşekkür ediyorum. Bu günler geçecek ama kubbede hoş seda bırakanlar sadece hatırlanacak.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem