19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bir olalım iri olalım, birlik olup diri olalım...

Hayrullah Demiray

30 Haziran 2012 tarihli yazısı

Türkiye son dönemlerde yaşanan olaylardan sonra iktidar ve muhalefetin bir araya gelmesi ülkenin bekası için çok önemli bir adım.

Suriye’nin uluslararası sularda Savaş jetimizi düşürmesinden sonra yapılan açıklamalara muhalefetten, iktidar partisine gelen desteğe ülke olarak çok ihtiyacımız vardı. Bu destekle birlikte Dünya’ya gereken mesaj verilmiş olması da birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde çok önemliydi.

Geçmişten gelen büyük kökleri olan bir devlet olduğumuzu ve stratejik açıdan da önemli bir konum da olduğumuzu unutmamamız gerek. Bu kritik süreçte atılan adımlara tüm liderlerin desteği ve teşekkürü alışık bir durum değildi.

Bu anlamda gösterilen bu desteğe halktan da gereken destek gelmesi güven ortamının yeniden şekillenmesi anlamına geliyor. Büyük ülke olmanın tüm gereklerini şuanda bence yerine getirmeliyiz. Ülke olarak farklı durumların içine çekmek isteyen ülkelere karşı azami ölçülerde dikkatli davranmalıyız.

Gördüğüm kadarıyla gereksinimler yerine getiriliyor.  Türkiye hassas bir dönem den geçiyor. Aynı zamanda Şehit haberlerinin de geldiği şu dönemde dış ve iç politikada tüm partilerin bu konu ya olumlu yaklaşmaları halinde Türkiye’nin gelişim noktasında bir adım daha ilerleyecektir. Yıllardır bir türlü çözülemeyen mesele de böylelikle çözülmüş olur.

Ülkenin güçlü olabilmesi sadece o ülkenin iktidarıyla ilgili bir şey değil. Tüm sorumlulukları iktidar partisine bırakıp bir kenardan izlemek doğru bir yaklaşım değildir. Bir ülkede değişim ve gelişim için etkili muhalefet olması şart.

Bu birlikteliğin oluşması adına sadece bir olay ya da olumsuzluğun olması şart değil. İktidar ve muhalefet her an yan yana olması kaçınılmaz bir durumdur ülke bekası için. Yıllardır bu ülkenin en büyük baş belası Terör konusunda da iktidar ve muhalefetin ortak çözüm noktasında buluşmalarında fayda olacaktır.

Ülkeyi yönetmekle mükellef olan yöneticilerin halktan aldıkları gücü yine halk adına kullanmaları gerekmektedir. Bu görev ve sorunluluk bilinciyle hareket etmesi gereken sayın vekillerimiz ve Parti liderleri nasıl dış politikayla alakalı bir araya geldilerse konu için içerde de bir araya gelebilmeliler, halkın beklentisi bu doğrultuda bunu unutmamak lazım.

Büyük ülkeler büyük işlerle uğraşır bizlerin eften püften konularla uğraşabilecek aslında ne zamanımız nede böyle bir durumumuz yok. Benim kaşım senin kinden güzel ben buydum demeyi çok seviyoruz yani biz dememek için bir neden var mı onu bilende yok aslın da.

İşte bu nokta da bu gün Suriye konusun da gösterilen birliktelik aynı şekilde diğer konularda da gösterile bilirse her şey bu ülkenin geleceği ile ilgili yarar sağlayacağı unutulmamalıdır.

Her zamankinden daha fazla birlik beraberliğin önemi bilinmeli ve geçmişte yaşadığımız birlik beraberliği bugünde yaşamalıyız. Bizler Dünya’ya örnek olacak birliktelik sergilediğimiz sürece asla ve asla kimse bizlere yan gözle bile bakamaz. Bırakın ötekici olmayı önce her şeyden önce insanız ve bu ülkenin kıymetini ve değerini bilmeliyiz.

Bir olalım iri olalım, birlik olalım diri olalım…

Saygılarımla

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem