22 Temmuz 2019 Pazartesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

7 yaşındayız

24 Şubat 2017 tarihli yazısı

Bugün yedi yaşındayız. 1994 yılında Kocaeli Gazetesinde mesleğe başladıktan sonra sırasıyla Büyük Kocaeli Gazetesi, Haberci Gazetesi, Bizim Kocaeli gazetesi, Büyük Kocaeli Gazetesi, Özgür Kocaeli Gazetesi, Demokrat Kocaeli Gazetesi, Manşet Kocaeli Gazetesi’nde ve şimdi de Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’nde mesleğimi icra etmeye çalışıyorum.

Bizim işimiz kim ne derse desin zor.

İktidarın yaptığını övsen kimine göre iyi ama muhalefet kanadına göre ise yalaka olursun. İktidarı eleştirdiğinde kimine göre karşıt, kimine göre ise bir şey alamadığı için yazılan bir yazı, kimisine göre de kahraman olursun. Anlayacağınız ne İsa'ya nede Musa’ya yaralamayız.

Herkes tarafsızım diye hikaye yazar, ama yerelde tarafsızlık kelimesi bana göre sadece bir söylemden öteye gitmez.

Muhalif olarak kendini addedenler savundukları düşüncedeki kişileri eleştirmiyorlar. Veya reklamlarını aldıkları, aynı masaları paylaşanları eleştirirken göremezsiniz.

Ama meslektaşlarını acımasızca taraf olduklarını belirterek eleştirirler.

Bunların mantığında düşmanımın düşmanı dostum diye hareket ederler.

Tarih mutlaka bu tiplerin nasıl mesleği icra ettiklerini ve yaptıkları pislikleri gün yüzüne çıkaracak.

Belki bu tipler gerçekler ortaya çıkınca ebediyete intikal edecekler. Ama bıraktıkları kötü miras ise evlatları ile yaşayacak.

Bu tiplere evlatları bile lanet okuyacaklar.

Bunlara ses çıkarmamanın korkudan olduğunu düşünürler. Halbuki, onları adam yerine koymadığımdan, bir dikili ağaçları olmayanların bende karşılığı olmadığındadır.

Mesela benim köşe yazımın altına bu tipler hep rumuz isimler koyarak eleştirirler. Arkadaşlar da bu yorumları onaylayıp onay vermeme noktasında bana sorarlar. Onaylamam. Bana karşı olan kişinin çapsız yorumlarını koyarak yazılarımı lekelemek istemem. İster buna sansür diyin isterseniz başka bir şey. Herkesin hakkı olduğu gibi benim de yorumları değerlendirme hakkım bar. Eleştiri bana bir şeyler katmalı. Hayat acımasız. Yaşamak için her geçen gün kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Bunlara takılsanız en sonunda onlar gibi çapsız olup çıkarsınız. Dediğim gibi çalıştığım her kurumda mutlaka bir şeyler öğrendim. Bu kentte kendini dürüst diye gösterip kendini satanları da iyi biliriz.

Bugün 7. yaşımızı kutluyoruz. Kentimizde tüm gazete ve dergilerimizin, televizyonlarımızın, internet medyamız ile radyolarımızın yaşamadı ve meslektaşlarımıza kazanç kapısı olmaya devam etmelerini diliyorum.

Gönül isterdi arkadaşlarımızın daha yüksek maaşlarda çalışmalarını, ama reel sektöründe durumu ortada.

Böylesi koşullarda Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi tüm çalışanlarına alınterileri kurumadan vermesi nedeniyle patronumuz Hayrullah Demiray’a da teşekkür ediyorum. Eğer şartlar değişirse de emin olun bunu da yazmaktan çekinmem.

Bugün saat 14. 30 da sizleri gazetemizde düzenleyeceğimiz yaş gününde buluşmaya davet ediyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem