23 Temmuz 2019 Salı
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Rektör korkak mı, suçlu muı?

Yücel Alpay Demir

01 Aralık -0001 tarihli yazısı

Tanıyan herkesin yüreği kanadı. Terbiyeli, ahlaklı, çalışkan, güler yüzlü, güzel yüzlü, gelecek vadeden vatansever onbinlerce ülkücü ögrenciden biriydi.

Herkes bilir ki ülkücülük, iş, ihale, mevki, makam ve müreffeh bir hayat vaadetmez , dünyalık bir ideoloji değildir, bu fikri benimseyen gençler "bölünmesin diye Millet, baki kalsın diye Devlet"  ülküsüyle bir ömür her türlü bölücülükle her türlü imkansızlığa ve arkasızlığa rağmen mücadele ederler.

Dile kolay bize zor koskoca 2 yıl bitti , biri tutuklu 32 sanıklı planlı cinayet davası onlarca kamera kaydı görgü tanığı ve delile rağmen halen daha sürüncemede.

Bu cinayet göz göre göre geldi dersek yanlış olmaz. İşin hazin yanı en çok ta Fırat haykırdı , pkk Ege Üniversitesi’ni ablukaya aldı, can güvenliğimiz yok, derslere giremiyoruz , çoğu fakülte örgütün eğitim kampı oldu dedi. Türk’ün ülkesinde Türk’ün bayrağı Atatürk’ün posterleri yakılıyor dedi defalarca , diye diyede şehit oldu.

3 dakikalık mesafeye rağmen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesi’nden gelemeyen ambulans mı dersiniz , yoksa olay yerine gelen polislerin ekip otosuyla Fırat kardeşimizi hastaneye götürmemesini mi dersiniz bir sürü kepazelik peşi sıra sıralandı.

Aynı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu gibi göz göre göre ölüme yollandı Fırat Yılmaz Çakıroğlu.

Her şey bir yana açılım sürecinde görmezden gelinen terör örgütü yandaşlarının Ege Üniversitesi’ndeki hakimiyetleri dönemin rektörü Candeğer Yılmaz’ı nedense hiç rahatsız etmedi.

Onlarca ihbara , onlarca isbata , onlarca dilekçeye rağmen sürecin kördüğüm olmaması için hiç bir şey yapmadı Rektör Candeğer.

 

Çok merak ediyorum dönemin rektörü bu dava sürecinde sorgulandımı ? , yoksa sorgulanacak da daha sıra mı gelmedi ?

Sorgulanacaksa şayet, sorgulayacak yetkiliden özellikle istirham ederim şu soruyu sorsun !

Sayfalarca ödülü , üyeliği , kitapları , makaleleri , yayınları , sunumları olan ama tüm bu akademik işlerden kafasını kaldırıp okulunda dönen dolaplara bakmayan , insani meselelerle ilgilenmeye vakti kalmayan, kendisine emanet edilen canları onlarca polis takviyesine , özel güvenliğe rağmen sağlayamayan , emanetimize sahip çıkamayan cendeğer yılmaza sorulsun isterim

Rektör candeğeryılmaz : pkk terör örgütü Ege Üniversitesi’nde örgütlenirken korktuğunuzdan mı, yoksa umursamadığınızdan mı ses çıkarmadınız ?

Vicdanen rahatmısınız ?

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem