17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti karşısında muhalif yine AK Parti

Hayrullah Demiray

29 Haziran 2012 tarihli yazısı

AK Parti içerisinde birileri yazıyor birileri de oynuyor. Muhalefetin yapacağı bir şey olmadığını görünce Ak Parti’lilerin kendi içerisinde görünmeyen bir savaş ilan etmesi aşikar olan bir gerçektir. Hatta bu konuda bir grup açıktan açığa sosyal medyada tartışırken, diğer bir grup ise, içten içe fakat hissettirme den bu savaş nereye doğru gidiyor diye sorguluyor.

Oyunun planlayıcıları başka, oynayan aktörler başkadır. Kim ne derse desin bu iç kavga aşikardır. Bunun sonucu da pekiyi görünmüyor. Çünkü ilimizde ki Ak Parti’nin gücüne baktığımız da bir Bakan ve altı Milletvekilinden oluşan güçlü bir parti gözümüze çarpmaktadır. Gerçektende Ak Parti Türkiye de ve ilimizde güçlü bir yapıya sahip. Fakat her nedense bu zafer sarhoşluğu uzun sürmeyecek ve yerel seçimler yaklaştığın da ise herkes bir kenara not etmeli kişiddetli fırtına kopacak.

Bunu nereden bildiğimi soracak olursanız bunun için kahin olmaya ya da fal bakmaya gerek yok. ’’Görünen köy kılavuz istemez” diye boşuna dememiş Atalarımız.

İşte bu noktadan hareketle son günlerde yaşananlara baktığımızda ve olanları doğru okuduğumuzda, taşların yerine oturduğunu rahatlıkla görebiliriz fakat burada Ak Parti için tehlike çanları çalıyor. Her zaman söylerim ki, parti içindeki etnik Milliyetçilik hat safhada olması fırtınaların kopmasına neden oluyor.

Bununla birlikte koltuk sevdası için türlü türlü oyunlara başvurmak parti içinde adet haline geldi. Parti içinde birileri türlü oyunlara başvurunca kimse kartları açık oynamıyor. Adeta herkes kapalı kapılar ardında bir araya geldiğinde farklı tavırlar içerisine giriyor. İşte bu noktadan sonrası kafalarda soru işareti oluşturuyor.

Dolayısıyla AK Partinin muhalifi yine Ak Parti oluyor. Bu durum da Ak Partiyi kötü bir yere doğru sürüklüyor. Şunu da unutmamak lazım ki olayları doğru okuyan herkes bu durumları şeffaf bir şekilde görebilir. Fakat kimsenin üzerine sorumluluk alıp müdahale etmemesi ilginç bir durum.Bunun sonucunda Kocaeli ‘de bu olaylar yaşanırken , herkes üç kişi üzerinden birbirine müdahale etmeye çalışıyor.

Bunlardan birincisi Fikri IŞIK,İkincisi İl Başkanı Mahmut Civelek, son olarak üçüncüsü ise, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU.Son zamanlarda bir de konuya dahil edilen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin AYAZ. Bu kanıya nereden mi vardım? Şöyle bir bakın ilimizde AK Parti siyasetinin Başiskele’den yönetildiğini görürsünüz. İşte bu noktada son günlerde yaşanan olaylarla ilgili İlçe Başkanlığı seçimlerinin bir yansıması olduğu ve Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Mehmet USTAOĞLU’nun bu konularda açıktan açığa olmasa da arka planda bazı olaylara müdahele ettiği fısıltı gazetelerinin manşetlerinde yer alıyor.

Şimdi Sonuç olarak şöyle bir bakmak lazım: AK Parti ilimizde oldukça güçlü ve yazımın başlangıcında belirttiğim isimler Ak Parti teşkilatına en çok emeği geçenlerden bir kaçıdır. Ne yazık ki bugün ki senaryoda saydığım isimlerin hepsinin kendi arasında kavgalı olmalarını ve birbirlerine düşürülmeleri isteniyor. İl Başkanlığı seçimlerinin yaklaştığı bu günler de eğer Ak Parti bunlara dur demez ve bunların önüne geçmez ise, Ak parti Kocaeli’miz de kan kaybedecektir.

Saygılarımla…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem