19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İmdat çeken esnaflar

Hayrullah Demiray

28 Haziran 2012 tarihli yazısı

Günlerdir bıkmadan usanmadan hiç üşenmeden imdat çeken esnafın içler acısı halini gündeme getirmeye çalışıyoruz.

Esnafın çığlığını esnaf temsilcileri ve siyasetçiler duymamak için büyük gayret göstermekteler. Duymak istemeyene işaret diliyle anlatacağız. Esnafın derdine çare aramamak için direnenleri insafa ve vicdan sahibi olmaya davetimiz ısrarlı bir şekilde devam edecek.

Esnafın onca sıkıntısına rağmen birde eğlence ve festival çılgınlıkları için esnafın ensesine çöken siyasetçilerimiz hakkında şikayetler almaktayız. Onca sıkıntılara rağmen birde sırf kendi egolarını tatmin etmek için eğlence kültürü ile yaşayanları kendi vicdanları ile baş başa bırakıyoruz.

Şuan ki odalar aidat alan müessese konumunun dışına çıkamadığı aşikar. Verdikleri bol vaadlerin sadece “dün dündür bugün bugündür” mantığında olan siyasetçilerden farkı olmadığını göstermiş oldu.

Klimalı odalarda esnafın alın teri kazancı ile verdiği aidatlarla keyf yapmanın bir bedeli gün gelir ilahi kudred tarafından gerçekleşeceği inancındayız. Tatlı tatlı yaşamanın tatlı tatlı hesabını verme zamanı da gelecek bir gün elbette.

Toplumun önde gelenleri, sivil toplum örgütleri, siyasetçiler, esnaf ve esnaf temsilcileri el birliği verip hasta ağırlaşmadan tedavi yöntemine başvururlarsa kurtulma şansı olabilir.

Vakit geç olmadan üzücü olaylarla karşılaşmadan vicdan sahibi insanların elbirliği yapıp esnafın derdine çare aramalılar. Bankaların ve avukatların kıskacında faiz batağında boğulan esnafın derdine çare aranmalı düşüncesindeyim.

Her zaman söylediğimiz gibi yüksek kira maliyetlerinin düşürülmesi cifte kontrat yapıp kiracıları haraca bağlayan mekan sahiplerinin kıskacından esnaf kurtarılmalıdır.

Yol yakınken iş uzamadan çıkmaza girmeden birileri Turizm esnafının derdine çare bulmak zorunda. Bizden söylemesi. Sonra demedi demeyin…

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem