22 Temmuz 2019 Pazartesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başarılı olmak için Ayaz gibi olmak yeter

10 Şubat 2017 tarihli yazısı

"Yedi yıldızlı kent Başiskele. Sadece şanslı olanlar yerini alacak"

Yukarıdaki iki slogan Başiskele Belediyemizin son dönemde sürekli üzerinde durduğu iki slogan.

Kimileri pek fazla anlamayabilir.

Başiskele Belediyesi Başkanımız Hüseyin Ayaz, bu iki slogan üzerinde ısrar ile duruyor. İnsanlar doğru bildikleri konusunda ısrarcı olmalılar. Baştan söyleyeyim Başkan Hüseyin Ayaz benim uzun yıllardır dostum. Bugüne kadar da her fırsatta buluştuğumuz ve istişare yaptığım, örnek aldığım bir kişi. Ancak kendisi ile ilgili böylesine bir yazı yazmadım. Onun için isteyen bu yazdıklarımı dostu olduğu için yazdı desin, isteyen siyaseten yazdı desin. Ben sadece yüreğimden geçenleri yazacağım bugün. Esasında bu gecikmiş bir yazı. Başkan Hüseyin Ayaz doğup büyüdüğü ilçesine hizmet etme aşkı ile gerçekten gecesini gündüzüne katıyor. Onunla çalışmak çok zor. Çünkü gençliğinin ve dinamizmini sadece belediyecilik hizmetlerine kanalize etmiş. Onda mesai kavramı 24 saat esasına göre işliyor. Onun için 08.00- 17.00 esasına göre kafasında çalışmayı planlayanlar için zor. Yok ben kalıcı eserler bırakmak isteyen bir ekibin gururunu yaşamak istiyorum diyorsanız ise Başkan Ayaz ile çalışmak kolay. 

Ne zaman yanına gitsem makamının önü dolup taşıyor. Bıkmadan usanmadan kapısına geleni dinliyor. Emin olun herkese de yardımcı oluyor. Başiskele ilçesine bir değer mi katacaksınız Ayaz mutlaka tüm imkanları seferber ediyor. Camimi yapacaksınız inanın Başiskele’de tüm ilçelerden en az 3-0 önde başlıyorsunuz. Eğitim kurumumu açacaksınız Ayaz tüm altyapıyı sağlıyor. Geçen hafta ekiplerini farklı üniversite ve özel okulların merkezlerine göndererek yatırımlarını Başiskele de yapmalarını sağlıyor. Bu değerler kime yarıyor. Tabiki Başiskele İlçesinde yaşayan vatandaşlarımıza ve esnafımıza. Diğer ilçelere oranla Başiskele Belediyesi sınırları içindeki taşınmaz değerleri ise hızla bir yükseliş trendinde. 

Bu nimetlerden Başkan Ayaz değil, tüm Başiskele kazanıyor. 

Gel gelelim ilçede kazanayım ama ilçeme katkı yapmayayım diyenler ise Başkan Ayaz'ın uygulamalarını eleştirebiliyor. Belediye başkanlığı sadece yol yapmak, temizlik yaptırmak değil. Sadece mahalle konaklarını Başiskele de gezin yeter. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Başkan Ayaz'ı 15 yıl önce nasıl tanıdıysam yine aynı yerinde. Çok sevdiğim abisi ise halen Ayaz Züccaciye'nin başında sabah 07.30'da işyerini açan, kapısının önüne toprak kapları da kendisi dizen bir belediye Başkanı abisi. Kimse birbirini kandırmasın kim bu dönemde abisini kollamaz. Kollayanları da eleştirmiyorum. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı. Ayaz hakkında konuşanlar bu beyhude davranışlarından vazgeçsinler. Onlar alışkanlıklarına devam etsinler. Başkan Ayaz mütevazi bir şekilde çalışmasına bundan önce olduğu gibi devam edecektir. 

Açıkça söylüyorum ben de her zaman yanında hizmetlerine katkı sunmak için elimden geleni yapacağım. 

Birileri yakıştırma yapacak diye de doğru bildiklerimi yazmaktan ve söylemekten vazgeçmeyeceğim.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem