20 Temmuz 2019 Cumartesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Büyüyoruz güçleniyoruz

07 Şubat 2017 tarihli yazısı

Değerli Bizim Yaka okurlarımız; sizlerden özür diliyorum. Neredeyse 1,5 aydır yazı yazamadım. Sizlerden uzak kaldım. Uzaklığım gereksiz bir iş için değildi tabi. Önce 16 Ocak Basın Onur Günü kutlamaları, sonra 24 Ocak Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan Anması derken sizlerin biraz uzağında kaldık. Bir gazeteci için yazmak önemli ve zahmetli bir iştir. Yazmak için yazan biri değilim. Sizlere 1,5 ayda yaşadıklarımızı, yaptıklarımızı dilim döndüğünce anlatacağım.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyet olarak Ocak ayından beridir dolu dolu bir zaman geçirdik. Kocaeli’ye mal olmuş 16 Ocak Basın Onur Günümüzü alnımızın akıyla tamamladık. Güzel ve anlamlı bir program oldu.

Yönetim kurulu üyelerimle bu göreve gelirken cemiyetimizin çıtasını yükseltecek, boş konuşanlara cevap vererek zaman geçirmekten iş yaparak kendimizi göstereceğimizi söylemiştik. Nitekim bu 16 Ocak’ta herkes yaptıklarımızı gördü. Amacımız cemiyetimizi güçlü bir kurum haline getirmekti. Bunu yaptığımıza da inanıyorum. Öncelikle hazırladığımız 16 Ocak dergisi çok beğenildi.

Dergiye katkı koyan, destek veren herkese, her kuruma, her arkadaşıma teşekkürü borç biliyorum. Dedim ya dolu dolu bir zaman dilimiydi diye. Neler yaptığımıza gelince öncelikle Kocaeli’de gazetecilik gibi zor bir görevi ifa eden meslektaşlarımın ileride sosyal tesis olarak kullanacağı bir yer aldık. Şimdilik boş bir arazi. Hedefimiz buraya bir tesisi yapıp, çeşitli zamanlarda meslektaşlarımızla bir araya gelmek, organizasyonlar düzenlemek, birlikteliğimizi pekiştirmek. 

Yine düşük ücretlere zor şartlarda çalışan meslektaşlarımızın en azından yaz aylarında tatil yapması için bir devre mülk satın aldık. Biz gazetecilerin çoğu için gidip bir yerde öyle 3-5 gün tatil yapmak hayaldir. Hele ki Bodrum gibi bir tatil beldesinde tatil yapmak çalıştığımız paraları göz önüne getirince zordur. Bunu düşünerek meslektaşlarımın yaz aylarında aileleriyle gidip güzel bir tatil yapmaları için Bodrum’un en güzel yerinde bir devre mülk satın aldık. Meslektaşlarımız gönül rahatlığıyla burada tatil yapabilecek, sadece yol paralarını ve oradaki yeme-içme masraflarını kendileri karşılayacak.

Sonra cemiyetimizin işleri için bir araç gerekiyordu. O aracı da cemiyetimize kazandırdık. Derler ya nerden nereye diye. Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimiz her geçen gün her geçen yıl daha da büyüyor, daha da güçleniyor. Biz bu gücü kendimiz için değil meslektaşlarımız için sağlamaya çalışıyoruz. 

Mesleğe değer katmış büyüğümüz Uğur Mumcu ve tabi ki vatanseverliğiyle gönüllere taht kurmuş emniyet müdürümüz Gaffar Okkan’ı ölüm yıl dönümlerinde andık. 

Bunun yanında bana göre çok doğru bir iş daha yaptık. Basın İlan Kurumu, Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve cemiyetimizin ortaklığında bir gazetecilik kursu açtık. Amacımız mesleğe adım atacak arkadaşlarımız en azından bir şeyler öğrenerek bu mesleğe başlasın. Tabi mesleğin içerisinde olan arkadaşlarımızın da kendilerini geliştirmelerini, eksik bilgilerini tamamlamalarını istedik. Kursumuzda Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin değerli hocaları ders veriyor.

Laf kalabalığı yapmıyoruz, açık ve net bir şey var ki cemiyet büyüsün güçlü bir kurum olsun diye vaktimizden, yakınlarımızdan zaman çalıp bu kuruma harcıyoruz.

Şimdi bizleri eleştirenler bir de yaptıklarımıza baksa söylediklerinden kendi yüzleri kızaracak da… Onlar görmesin, onlar eleştirsin. Onlar eleştirdikçe biz doğru yolda olduğumuzu görüyoruz.

Tabi bu arada bu işleri yaparken bana büyük bir hoşgörü gösteren, sadece ben değil kendisinin de mesaisini cemiyetimiz için harcayan gazetemizin patronu Hayrullah Demiray ve ekip arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Bundan böyle gazetede daha aktif görev yapacağım.

Hoşgörülü, bol kazançlı, mutlu günler dilerim…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem