26 Mart 2019 Salı
Birol Aydın
Sibel Gönül
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hayırcıların sahte 'hayır' genelgesi

Galip Ataman

06 Şubat 2017 tarihli yazısı

AK Parti, kurulduğu 2001 yılından buyana girdiği her seçimi kazandı.

Seçmen, 3 Kasım 2002, 22 Temmuz 2007, 12 Haziran 2011, 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 milletvekili ve 28 Mart 2004, 29 Mart 2009, 30 Mart 2014 yerel seçimlerde AK Parti’yi aralıksız 15 yıl tek başına iktidar yaptı.

21 Ekim 2007 ve 12 Eylül 2010 tarihlerinde yapılan Anayasa değişikliği halk oylamasında “evet” oyları ile kabul edildi.

Bu arada Cumhurbaşkanına geniş yetkiler öngören 18 maddeden oluşan Anayasa Değişikliği TBMM’den 142 CHP ve HDP milletvekilinin “red”, 339 AK Parti-MHP Milletvekilinin “kabul” oyu ile geçti.

Gözler Nisan ayında yapılacak referanduma çevrilirken sporcular, sanatçılar, başkanlar, rektörler aylar öncesi oylarının rengini açıklamaya başladı.

 

devlet bakanlığına

 

Birlik, beraberlik ve barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde toplum ayrışarak, ötekileştirilerek gerildi.

Sosyal medya dahil her yolu deneyen hayırcılar, yalan yanlış bilgiler ile kamuoyunu yanıltıyor, kafaları karıştırıyor.

Son günlerde panik ve telaş içindeki CHP’liler tarafından sosyal medyada yayınlandığı iddia edilen “Selamlaşma Genelgesi” gibi.

Neymiş efendim; Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen 2006/18 Sayılı Genelgede, “Hayırlı İşler, Hayırlı Cumalar, Hayırlı Günler, Hayırlı Akşamlar” gibi kalıpların kullanılmamasına özen gösterilmesi isteniyormuş.

“hayır” oyu için sosyal medya üzerinden atılan mesajları anlıyorum.

İktidarı kötüleyen her türlü argümanların kullanılmasını da kabul ediyorum.

Ama 2006 yılında 59. Hükümetin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hazırlanan, 12.7.2006 tarih ve 26226 Sayılı Resmi gazetede yayınlanan “Kamu binaları, kamuya açık alanlar ve toplu taşıma araçlarının özürlülerin kullanımına uygun hale getirilmesi” genelgesini çarpıtılmasına ilk kez tanık oluyorum.

 

erdoğan

 

Sen kalk, 2006/18 Sayılı Genelgenin içeriğini değiştir, ilgisi alakası olmayan sözcükler ve cümleler kullan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım adını yaz, imzasını at 11 yıl önce hazırlanan genelgeyi yeniymiş gibi kamuoyuna yutturmaya çalış.

Pes doğrusu! Hayırcılar, kamuoyunu sosyal medya üzerinden asparagas haberler ile yanılttığına göre telaş içindeler!

İktidarın “hayır” sözcüğünün kullanılmasını yasaklayan genelge yayınladığı yalanını yaydığına göre panik halindeler!

İşte, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı 2006/18 sayılı Genelge ve Başbakan Binali Yıldırım imzalı “Sahte, Çakma Genelge”.

Hayırcıların ruh halinin yorumunu ve takdirini okurlara bırakıyorum.

 

VALİ GÜZELOĞLU'NU

DUYGULANDIRAN AÇILIŞ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 14 yılı vali olmak üzere 28 yıllık mülki amirliği sürecinde sayısız temeller attı, açılış kurdeleleri kesti.

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanların katıldığı törenlere ev sahipliği yaptı, önemli olaylara tanıklık etti.

Ama hiç birisinde hafta sonu katılmadığı, 897 kilometre uzakta “Mersin Şehir Hastanesi” açılış törenini televizyon karşısında izlerken ki kadar etkilendiğini, heyecanlandığını, duygulandığını sanmıyorum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı “Mersin Şehir Hastanesi” töreni, eminim Sayın Vali’yi 11 Mart 2014’te temelini attığı günlere götürmüştür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan iken 12 Eylül 2013’te İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 15 Şehir Hastanesi protokol imza törene tanıklık ettiği günü hatırlamıştır.

Temelini attığı “Mersin Şehir Hastanesi”nin 15 Şehir Hastanesi arasında bitirilen ve resmi açılışı yapılan ilk şehir hastanesi olmasından etkilenmiştir.

3

 

Sayın Güzeloğlu Mersin Valisi olarak temelini attığı “Mersin Şehir Hastanesi” açılışına katılamadı ama Kocaeli Valisi olarak 20 Mayıs 2015’te temelini attığı “Kocaeli Şehir Hastanesi” açılışının kendi dönemine nasip olmasını düşünmüştür.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “25 Yıllık Hayalim. Aşık Olduğum. Bunu Mutlaka Gerçekleştirmem Gereken Proje. Şehir Hastaneleri Ülkemize Sağlık Alanında Sınıf Atlatıyor” diyerek 3 gün önce açılışını yaptığı “Mersin Şehir Hastanesi” 3 hastaneden oluşuyor.
Kamu-Özel Sektör Ortaklığı ile 716 milyon TL’ye yapılan hastane bin 300 yatak, 51 ameliyathane, 210 yoğun bakım ünitesi, 230 poliklinik kapasiteli.

 

foto 1

 

KOCAELİ ŞEHİR HASTANESİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun eli uğurlu gelmiş olacak ki Mersin Valisi olarak temelini attığı “Mersin Şehir Hastanesi” hafta sonu açıldı.

Darısı Kocaeli Valisi olarak 20 Mayıs 2015’te temelini attığı “Kocaeli Şehir Hastanesi”ne.

Geçtiğimiz günlerde Gama Holding ve Türkerler Holding tarafından Kamu-Özel Sektör ortaklığı ile yapılan “Kocaeli Şehir Hastanesi” inşaatını gezen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “2017’de hizmete girecek, 2018’e bırakmayacağız” diyerek tarih verdi.

 

2

 

Sayın Bakan tarih vermesine verdi de İzmit Cephanelik Mevkiinde milyonlarca ton hafriyat yapılan “Kocaeli Şehir Hastanesi”nin 10 ay içinde hizmete gireceğine kimse inanmadı.

Eminim; 494 yataklı Bölge, 116 yataklı Onkoloji, 246 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk, 124 yataklı Kalp Damar Hastalıkları, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri ve 100 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olmak üzere toplam 1.180 yataklı 6 ayrı hastaneden oluşacak “Kocaeli Şehir Hastanesi”nin 2017 içinde hizmete gireceğine kendisi de inanmamıştır!

  

CHP MİLLETVEKİLİNİN

BARAJ ŞOV FİYASKOSU

 

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, çok önemli bilgileri yetkili kaynaklara doğrulatmadan sosyal medyada kullanarak sık sık kamuoyunu yanıltıyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözüne girmek için TBMM içinde ve dışında “şov” yapmayı, tribünlere oynamayı seviyor.

Ankara Garı’nda 10 Ekim 2015’te terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenen ve 102 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısı sonrası attığı, “Tek dilekleri barış olan ve bu dileklerini duyurmak için Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük terör saldırısında kaybettiğimiz 128 yurttaşımızı anmak ve saldırıyı kınamak için İzmit’te düzenlenen büyük yürüyüşe katıldık. Barış isteyenleri susturmak adına kanlı ellerini yurttaşlarımızın üzerinden çekmeyen zihniyete inat susmayacağız”  tweet gibi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bile yaşamını yitirenlerin sayısının 128 değil 102 olduğunu kabul ederek kamuoyundan Bu hata nedeniyle kamuoyundan ve halklarımızdan özür diliyoruz” derken CHP Milletvekili Hürriyet bırakın özür dilemeyi yanlışını düzeltmeye gerek görmedi.

Yazılı ve sözlü önergelerle denetim görevini yerine getirdiğini sanan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in TBMM Başkanlığına verdiği Kandıra Namazgah Barajı ile ilgili yazılı soru önergesi gibi.

Fatma hanım, “Baraj suyu içildiğinde beynine zarar verebilen, insan hayatını ciddi anlamda etkileyen, geçici ve kalıcı hasarlara yol açabilen mangan var” iddiasında bulunmuştu.

 

1256

 

Baraj suyunun bu nedenle boşaltıldığına dikkat çeken Fatma hanım, aldıkları numuneleri yetkili kurumlarda analiz ettireceklerini ve sonucunu kamu oyu ile paylaşacaklarını söylemişti.

Aradan yaklaşık 3 ay geçti. Çok ciddi iddialarda bulunan, insan sağlığını tehdit eden tehlikelerden bahseden CHP milletvekilinden en küçük bir açıklama yok.

Sayın milletvekiline, Namazgah Barajından aldıkları numunelerin tahlil sonuçlarını sordum, cevap verme nezaketi bile göstermedi.

“Sükut ikrardandır” diyerek elinde olup olmadığını bilmediğim sonuçları açıklamaya cesaret edemedi.

Belli ki Namazgah Baraj Şovu “fiyasko” ile sonuçlanmıştı. Aksi olsaydı, barajdan aldığı numune sonuçları iddia ettiği gibi baraj suyunu içenlerin beynine zarar verecek, insan hayatını ciddi anlamda etkileyecek, geçici ve kalıcı hasarlara yol açabilecek mangan izine rastlamış olsaydı ortalığı birbirine katar, şovuna devam ederdi.

 

imgres

 

Sayın vekilin “fikr-i takip” gibi bir alışkanlığı, sonuçları açıklama gibi sorumluluğu yok!

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İSU Genel Müdürü İlhan Bayram’ı “yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırmak, kamuyu zarara uğratmak” ile suçlayamayınca belli ki “çamur at izi kalsın” yolunu seçmeyi, amacının “üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek” olduğunu göstermiş.

Namazgah Barajında “mangan” var iddialarının arkasında duramayan, baraj suyu tahlil sonuçlarını kamuoyuna açıklayamayan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet varsın “şovuna” devam etsin.

“Namazgah Baraj suyu mangan olduğu için boşaltıldı” iddiasının aksine bugün itibari ile barajda 15 milyon metreküp su var.

Barajda kurulan hidroelektrik santralından (HES) 500 Bin TL’lik enerji üretildi.

Kış sonuna kadar barajda su tutulmasına, enerji üretimine, abonelere su verilmesine devam edilecek.

Son yağışlar sonrası Yuvacık Barajı’nda tutulan su miktarı ise 25 milyon metreküp.

 

TERÖR İLE SUÇLANAN

PERSONELE KÖTÜ HABER

 

FETÖ/PDY Terör Örgütünün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı darbe girişimi üzerinden neredeyse 7 ay geçti.

TBMM dahil her yeri bombalayan, 248 asker, polis, sivili şehit eden hain saldırı sonrası ilan edilen OHAL devam ediyor.

Darbeciler ile işbirliği yapan, FETÖ/PDY terör örgütüne finans destek sağlayan, bylock kullanan asker, polis, hakim, savcı, vali, kaymakam, müfettiş, öğretmen, iş adamı hakkında “Silahlı terör örgüt üyesi olmak, darbe girişiminde bulunmak, yardım etmek” gibi iddialarla soruşturma açıldı.

Tutuklanan, görevden uzaklaştırılan, açığa alınanların sayısı yüzbinleri geçti.

Tutuklu olanlardan suçsuz olduğunu iddia edenler yargılanmayı ve aklanmayı, açığa alınanlar soruşturmaların tamamlanarak göreve iade edilmelerini bekliyor. OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameye (KHK) göre açığa alınan kamu görevlilerinin durumu 2 ayda bir uzatılıyor ya da göreve iade ediliyordu.

Son KHK ile terör iddiası ile açığa alınanların durumları 2 ayda bir güncellenmeyecek, sürekli olacak.

Örneğin Kocaeli Üniversitesinde görevden uzaklaştırılanların tamamı terör kapsamında olduğundan yargı süreci tamamlanıncaya kadar kurum ile ilişkileri kesilmiş olacak.

Diğer kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan personelden terör ile ilişkisi olanlar sürekli kurumdan uzaklaştırılmış sayılacak.

Terör ile ilişkisi olmayanların durumları 2 ayda bir güncellenerek göreve iadesi uygun görülenler çalışmaya başlayacak, uygun görülmeyenler açıkta kalmaya devam edecek.

 

KOÜ ‘AKADEMİK

GİYSİ’ TÖRENİ

Kocaeli Üniversitesi’nde aşama kaydeden akademisyenler yarın (7 Şubat Salı) KOÜ Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek tören ile cübbe giyecek.

22 profesör, 39 doçent, 34 yardımcı doçent beratlarını alacak.

 

logo-vektor28

 

Törende ayrıca Fen, Sosyal ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde bilimsel başarı gösteren akademisyenlere de ödülleri verilecek.

Aşama kaydederek cübbe giyecek ve bilimsel başarı gösteren tüm hocalarımızı kutluyor, başarılar diliyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi