20 Eylül 2018 Perşembe
Global

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Burak Turna ile keyifli sohbet

02 Şubat 2017 tarihli yazısı

Mobesko Yönetiminde yer alan arkadaşım Murat Aydın; Metal Fırtına ile ün kazanan yazar ile bir araya geleceklerini söyleşi yapacaklarını söyleyerek İstanbul’a davet etti.

Çalışma programını ayarlayamadığım için üzülerek katılamadım. Sonrasında izlenimlerini paylaşan Murat Aydın muhakkak bir araya gelelim seninde tanışmanı istiyorum diye söyleyince günü belirledik ve bir grup arkadaşla İstanbul un yolunu tuttuk.

Mütevazı bir kişiliği olan Burak Turnayı arkadaşlar tahrik eder soru yağmuruna tuttular. Sağ olsun Burak Turna da bütün sorulara samimiyetle ve tarihten örnekler vererek cevap verdi.

Metal Fırtına Kitabı ile dikkatleri üzerine çeken Burak Turnaya “2003’te kaleme aldığınız 2004 yılında yayınlanan Metal Fırtına’da kurguladıklarınızın bir kısmı zaman içinde gerçekleşti bu konuda neler söyleyeceksiniz” diye sordum.

Araştırmacı-Yazar Burak Turna “Kurgu Roman tarzında yazdığım Metal Fırtına kitabında kendi yöntemimle kurgu yaptım. Dünyadaki gelişmeleri de takip ettiğiniz zaman bunu hikâyeleştirdim.

Çocuk yaşlardan itibaren sürekli kafamda hikâye biçiminde kurgular oluşurdu. Hayal kurdukça zevk alıyordum. Sonrasında bunları kaleme aldım.” Cevabını verdi.

Bir arkadaşımızın; “medyada sizi fazla göremiyoruz, nedeni ne olabilir?” sorusuna Araştırmacı- Yazar Burak Turna; “Medya bana amborga koydu” cevabını verdi.

Ayrıca artık her şeyin internet üzerinden ve sosyal medya üzerinden döndüğünü hatırlatarak. Bu kanallar üzerine ağırlık verdiğini ekledi.

Tabi arkadaşlarımız güncel olaylarla ilgili sorularını ihmal etmediler. 15 Temmuz Darbe girişimi hakkındaki sorulara da tarihe dayandırarak cevap verdi.

Burak Turna; “1909 çok önemli, 1909 öncesinde de benzer olaylar yaşanmıştı. Geçmişte yaşananların aynısını tekrar yaşıyoruz. Bu benim öncesinde öngördüğüm bir durumdur.

Bunu kime söylediysem bana komplocusun demişlerdi. Bugün olayların bu hale geldiğini göremeyenlerin analiz yapması beni üzüyor.

15 Temmuz darbe gecesi evimin bulunduğu bölge an ve an uçakların alçak uçuşuna şahit oldu.

Sokağa çıktım adeta o hareketli caddeler filmlerdeki gibi sahipsiz şehirlere dönüşmüştü.” Cevabını verdi.

Metal Fırtına, Metal Fırtına 2 – Kurtuluş, Üçüncü Dünya Savaşı, Nükleer Darbe,  Geleceğin Düşüncesi, Metal Fırtına 3 - Karşı Saldırı, Bigeran , Metal Fırtına 4 - Gizli Güç, Metal Fırtına 5 - Karanlık Savaş, Bir Kış Gecesi, Süleyman Operasyonu, 1909 İstanbul Düştü - Parvus'un Askerleri, Osmanlı'nın Gizlenen İşgali 1909, Metal Fırtına 6 – Uyanış, Çanakkale'nin Gizlenen Gerçeği 1915 isimli kitapları bulunan Araştırmacı-Yazar Burak Turna’yı saatlerce dinlemek çok keyifliydi.

Tekrar bir araya gelmek üzere sözleşerek ayrıldık. Burak Turna’yı önümüzdeki günlerde daha geniş katılım ile İlimizde misafir etmeyi düşünüyoruz.

 Araştırmacı-Yazar Burak Turna’da dikkatle takip edilmesi gereken isimlerden. Benden söylemesi farklı isimleri takip etmekte fayda var.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr