21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Terör nasıl biter?

Hayrullah Demiray

23 Haziran 2012 tarihli yazısı

Son 32 yıldır bu ülkenin teröre harcadığı zaman ve emek gerçekten de bir çok ülkenin belkide bütçesine denk gelir bu abartı değil asla.

Bir yerlerde bir sıkıntının olduğu artık aşıkar. Her türlü donanıma rağmen ordumuz Dünya’nın en donanımlı orduları arasında yer alırken bu kadar kayıp neden veriyoruz?

Son olan olayda da bir şeylerin ters gittiği artık belli.

Nedir? Bir düşünün her türlü donanıma sahipsiniz ama üç beş tane çapulcu gelip karakol basıyor ya da Askerimizi pusuya düşürüyor hem de ağır silahlar kullanıyor. Sizin insansız hava araçlarınızın gözü önünde pekala bunu nasıl yapıyorlar acaba hiç düşündük mü?

Tam da işte bu nokta da düşünmemiz gereken konu şu bence PKK terör örgütü bu silahları buralara nasıl getirdi bir iddia şemsiye ile evet yanlış duymadınız şemsiye.

Yağmur değil çamur değil fırtına yok şemsiyeyi dağ da ne yapacaklar? İddialara göre heronlarla yapılan kontrollerde şemsiyeleri görmedikleri için görüntü alınamıyor onlarda rahatça hareket edebiliyorlar. Umarım bu iddia doğru değildir. Yoksa gerçekten bu mantıksız bir şey ya da birileri bizleri gerçekten bir şeyler satmak için kandırdığı anlamına gelir.

İşte tam da bu nokta da her konuda özelikle ağır sanayide dışa bağımlı olmanın tehlikesi ortaya çıkıyor.

Şimdi şöyle bir düşünelim. Kimler bu ülkenin güçlü olmasını istemez. Bizler de tam da gidip her şeyimizi nedense bu ülkelerden karşılamak durumunda kalırız bir türlü aklım fikrim almaz.

Daha önce İsrail’den bazı şeyleri alıyorduk. İsrail bize yanlış yapınca Amerika’dan alıyoruz. Aslında bir birlerinden hiçbir farkları yok. Türkiye’nin güçlü olmasını her ikisinin de istemediğini bilmeyen yoktur. Diğer yandan Fransa ile ilişkilerimiz malum ama yinede bizler her durumda onlardan mutlaka bir şey almak durumunda kalıyoruz.

İşte bakıldığında aslında bugünkü sıkıntılarımız Terör den kaynaklı gibi görünse de aslında bir yandan izlenen yanlış politikalar ve dışa bağımlı sanayi ve ekonomik durumdan kaynaklandığını unutmamak gerekir.

Mutlak suretle bize bir şey satan dost gibi görünse de menfaat peres ülkeler’den kaynaklandığını unutmamak lazım. Yapmış olduğum tespite göre bizlere bir şey satan bu ülkeler hemen onun alternatif ürününü de terör örgütlerine satıyor. Sonrada bizlere başka bir şey öneriyor ve ardından eskilerin işe yaramadığı düşüncesine kapılıp yenilerini alıyoruz böylelikle yıllardır dışa bağımlılıktan bir türlü kurtulamadık.

Ülkenin her şeyden önce kendi sosyal Gücünün yanında Hem sanayide hem de ekonomide dışa bağımlılıktan kurtulmalı ancak o zaman ne terör kalır nede terörist, çünkü her durum ve fırsatta bizlerin yanında olduklarını beyan eden ülkelerin iki yüzlü tavırları yüzünden ve bencilliklerinden dolayı bu ülke yıllardır hem Gözyaşı hem de akan kan bir türlü durmuyor.

Akan kanın durması ve gözyaşının durması için Devlet büyüklerinin bu konuda acilen önlem alması gerekmektedir artık insanlar bu acıları çekmek zorunda değillerdir.

Artık bence herkesin bu konuda bir şeyler yapılması için herkesin duyarlı olması gerekmektedir.

Bizler ne zaman istiklal ruhuna geri dönersek o zaman bu kan ve gözyaşının durduğunu göreceğiz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem