22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Aydın Ünlü idealist bir siyasetçi

Hayrullah Demiray

22 Haziran 2012 tarihli yazısı

Siyaset gerçekten farklı bir kulvar ve bu kulvarda yürürken çok fazla hayalci olmamak, doğrularla yürüyebilmek bence çok önemli.

Elbette insanlar hayallere ulaşa bilmek için de belli başlı şeyleri hayal etmeliler ama gerçekleşe bilecek hayallerin olması ve bu noktada söylemlerde de samimi olunması bence esastır.

Elbette bütün siyasi partiler önüne bir hedef koymuşturlar ve buna göre yol almaktadırlar işte bu noktada geçtiğimiz günlerde hararetli geçen bir sürecin ardından MHP Kocaeli il başkanlığı koltuğuna oturan Aydın ÜNLÜ Gazetemize yönetim kurulu üyeleri ve Başiskele Teşkilatından yöneticilerle bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Gerçekten şunu itiraf etmem gerekir. Aydın Ünlü’ye çok fazla tanıyan birisi olmamakla beraber birkaç kez sohbetimiz oldu. Gerçekten farklı idealleri ve farklı düşünceleri olan ve asla yüksekten uçmayan sadece kendi ve teşkilatının önüne belli hedefler koyan ve 2014 Yılında yapılması planlanan yerel seçimlere de buna göre hazırlanan bir İl Başkanı gördüm karşımda.

Bazen siyasilerin huyudur bir mikrofon ya da gazeteci gördüğü zaman çok farklı söylemlerde bulunur ve olmayacak şeyler vaad ederler ya işte benim gördüğüm profilde gerçekten de böyle bir İl Başkanı yoktu.

Kocaeli de 2014 yerel seçimlerinde en az 5 ilçeye talip olduklarını ve bunların yönetimlerini almak için gayret göstereceklerini söylerken de oldukça samimi gördüğümü belirtmek isterim.

Çünkü eğer ki farklı bir havada ya da işte 12+1 yapacağız gibi iddialı laflarda etmemesi insanların her ortamda hadlerini bilmelerinden kaynaklanıyor bence Aydın ünlü bunu yapmayarak tarzını ortaya koymuş oldu.

Elbette bir siyasi partinin önünde idealleri ve hayalleri olacaktır ama bu ona insanları yanıltma hakkını vermez bence işte bu nokta da Aydın Ünlü’yü bir kez daha kutluyorum.

Mutlak suretle siyaset bu yarın neler olur bilinmez ama insanlar önlerine hedef koyarken hayatın bazı gerçekleri de vardır bu gerçekleri de düşünmeli insan bence ve bunu yapa bildiği ölçü de başarılı olacaktır. Aydın Ünlü bu arada konuşmasının içerisinde sadece yapacakları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Ayriyeten konuşmasının içinde de aslında açık açık söylemese de AK parti ile flört halinde olan eski il Başkanı Sayın Celalettin Yaylak a da gönderme de bulundu.

İşte bu nokta da bu güne kadar kendisine yapılan bütün eleştirileri göğüslemeye hazır bir il Başkanı profili çizdi ya da bizler öyle gördük ama bir de gerçek var ki MHP de kavga olmadan ve Maddi ve Manevi her türlü olumsuzluğa göğüs gerecek bir il Başkanı olmasını temenni ederim.

Çünkü siyaset giderek kirlendiği bir ortamda üslubunun geleceğe yönelik saygı çerçevesinde olması aslında herkesin temennisi ve bir şey daha dikkatim den kaçmadı Aydın Ünlü bugün ki ziyaretinde birilerini eleştirmek yerine kendilerinin yapacaklarını anlatmakla daha doğru bir adım attı.

Siyasette bence başkalarını sırf karalayarak bir şeyler yapmaya çalışan hayat boyu başarılı olamaz.

Aydın ünlü ve MHP yeni yönetimle önüne bir hedef koymuş bence siyasette artık olumlu ve ılımlı siyaset her zaman revaçta olacak kavgacı ve kaygıcı siyaset hiçbir zaman prim yapmayacak.

Bunu görmekte aslında iyi bir başlangıç ,sayın Ünlü şimdiden başladıkları çalışmayı sokağa artık indiklerini ama bir tek farkla kavgacı siyaset gütmeyeceklerini ve bundan sonra da insanlarla ve kendileriyle daha barışık bir siyaset izleyeceklerinin sinyallerini verdi ve buda Kocaeli siyasetine farklı bir heyecan katacağa da benziyor.

İşte bu nokta da seçimlerde ne olur bilemem ama siyasette kalitenin ve çıtanın yükselmesi bence en doğrusu ve kaçınılmaz olanıdır.

Kendisi ne buradan tekrar hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

Saygılarımla…                                            

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi