18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İşte çark etmenin belgesi

Hayrullah Demiray

20 Haziran 2012 tarihli yazısı

Sevgili okurlarım geçtiğimiz günlerde sizlerle bir haber paylaşmıştık ve fırtına kopmuştu. Sayın Hikmet Karaaslan o gün bizlerle konuştuklarını konuşmadığını beyan etmişti. Dün Avukatı aracılığı ile bizlere göndermiş olduğu ihtarname de haberi tekzip etmemiz istenmiş arkadaşlarım da bu metni aynen sizlerle paylaştı.

Yalnız bir konuya dikkat çekmek isterim sırf siyası kaygı ya da ticari kaygılarla söylediklerini inkar edenlerin Allah ayaklarını bir kez daha dolaştırmış ve bizleri bir kez daha doğruladıkları için aslına kendilerine teşekkür ediyorum.

Bizler tarafsız ve objektif habercilik anlayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü bu iş gerçekten emek istiyor ve günlerce belki de uyku uyumuyoruz ama ne söylediğimizi ne yaptığımızı da unutmuyoruz.

Bizler her şeyden önce yaşadığımız bölgenin gereksinimlerine uygun şekilde davranan ve önce insanlık sonra gazetecilik gelir diyen bir yapı içerisinde olduk. Bu gazetenin gerçek anlamda halkın ortak sesi olması için hep çaba sarf ettik. Bizim için herkes aynıdır. Derdi sıkıntısı neyse biz insanların ve haklının yanında olmaya gayret ettik. Bizler yapılan eleştirilere bazen gülüp geçtik bazen de eğer haklılık payı varsa kendimizi de eleştirmesini biliriz.

İşte bu noktada gerçektende bugüne kadar hiçbir zaman ve ortamda konuşulanları asla ve asla kullanmadım ve yazmadım bugünden sonra da asla yazmam çünkü her kesin bir duruşu vardır bende bu konuda kendime özgü bir duruş sergilemeyi doğru buluyorum ve ona göre davranıyorum.

Ama şunu da söylemek isterim ki bizi yaptıklarımızın doğru olduğunu biliyoruz ama bazen de bize yanlış yaptınız diyenlerin bizleri doğrulaması da bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.

İşte bizlerin haberde de belirttiğimiz şeyleri birileri yalanlamak istemiş ama gönderdikleri ihtarnamede de haberi tekzip etmek isterlerken bile son paragrafında bizlerin doğruluğunu bir kez daha tescilledikleri için kendilerini gerçekten tebrik etmek isterdim ama galiba yarın bir gün bunları da heyecanla yazdıklarını söylemezler.

Çünkü haber çıktıktan iki gün sonra bizzat beni arayan sayın Hikmet Karaaslan, ya Hayrullah bey ben onları heyecanla söyledim keşke yazmasaydınız dediğine gör ama yalnız gelen yazıda çelişen bir durum var bunu da sizlerle paylaşacağız.

İşte belli siyasi kaygılar taşıyan ve çeşitli yerlerden aldıkları paraların maaşların kesileceğini düşünüp bizleri karalamaya çalışan kişiler bir kez daha Rabbim fırsat vermiyor böyle kendi ayaklarını yine kendileri dolaştırıyor.

Bu arada sayın Hikmet Karaaslan ın avukatı aracılığı ile gönderdiği yazının tamamını haberde yayınladık. Son iki paragrafını paylaşmak istiyorum.

Noterden gelen yazı da aynen şöyle diyor.

İlgili haber içeriğinde müvekkilimiz tarafından sadece Başiskele Belediyesi ile ilgili değerlendirmeler yapılmış iken 6 belediyenin bahis konusu yapılması yine gerçeği yansıtmayan başka bir husustur.

Bu konu tamamen gazetenin görüş ve yorumundan ibarettir. Müvekkilimizce hiçbir şekilde 6 belediyenin durumu ile ilgili bir değerlendirme yapılmamıştır.

Ve son paragrafa da dikkatinizi çekmek isterim.

Müvekkilimiz Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana içinde olmuş, uzun yıllar Ak Parti’de siyaset ve belediye başkanlığı yapmıştır. Halen mensubu olmaktan büyük onur ve gurur duyan müvekkilimiz, partiye zarar verebilecek davranışlardan kaçınılması gerektiği, mevcut yerel belediyenin uygulamalarının Ak Partinin yararına olmadığı , partinin zarar görebileceği yönündeki kaygıların sohbet ortamında dile getirilmesinden ibaret açıklamaların böylesi bir haberde bu şekilde kullanılması müvekkilimizin şahsi haklarına ve siyasi kariyerine zarar verdiği haberin yönlendirme maksatlı olduğu aşikardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Evet, sevgili okurlarım kelimesi kelimesine aynı şekilde yazdım burada sayın Karaaslan bir yerlerden aldığı Maaş yada Maaşları açıklamasını yada belediyelere sattığı oyun gruplarını ne kadara sattığını nereye ne kadar iş yaptığını açıklamasın ı da Kamuoyu adına kendisine sormak isterim.

Çünkü benim hiçbir siyasi kaygımda yok başka bir derdim de sadece insanların önce söyleyip sonrada öte de beride ben söylemedim deyip ağlanmasıdır. Ama zaman her şeyin ilacıdır işte kendileri de beni tanımadıkların beyan etmiş ya madem tanımadığın bir insanla bir buçuk saat ne konuştun diye sormazlar mı adama e onu söylemedin bunu söylemedin de ne söyledin madem onları açıkla onları da gazetenin baş köşesinden yayınlayalım.

E yaklaşık bir buçuk saat tanımadığın bir insanla her halde havadan sudan konuşmadın diye bir soru takılıyor insanın aklına herkes de bilir ki ben sohbet ortamında konuşulan hiçbir şeyi bugüne kadar kaleme almadım bugünden sonrada almayı düşünmüyorum.

Yazıma son verirken sevgili okurlarımızın takdirine bırakıyorum..

Saygılarımla…

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem