19 Temmuz 2019 Cuma
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gavur İzmir ….

Yücel Alpay Demir

12 Ocak 2017 tarihli yazısı

Cumhuriyetin ilanından beri Atatürkçü , Cumhuriyetçi ve Vatansever çizgisinden hiç vazgeçmemiş , kültür seviyesi , toplumsal hoşgörüsü ve kentlilik kültürünün en fazla olduğu şehrimiz diyebiliriz .

            Düşmana İlk kurşunu Hasan Tahsin İle atarak milli uyanışın fitilini ateşlediğimiz , son düşmanı denize dökerek haçlı ve emperyalist ordularının umutlarını yok ettiğimiz en vatansever şehrimiz diyebiliriz.

            9 eylül 1922 günü İzmir hükümet konağındaki yunan bayrağını indirip , Türk Bayrağını asan şerefli Türk Askeri Yüzbaşı Şerafettin Bey’ in

            23 aralık 1930 günü Türk Ulus Devletini hazmedemeyen dış güçlerin kandırarak , satın alarak ayaklanmaya isyanlar çıkartmaları için kullandığı bu günkü daeş ve fetö benzeri cahiller sürüsüne karşı göğsünü siper eden Mustafa Suphi Kubilay’ın

            20 şubat 2015 tarihinde ege üniversitesinde rektörlüğün göz yumarak kudurmalarına sebep olduğu pkk terör örgütü yandaşlarına göğsünü siper ederek bu hayasızlığı durduran Fırat Yılmaz Çakıroğlu ‘ nun

            5 ocak 2017 günü , el bombalı , otomatik tüfekli , bomba yüklü arabalı , 3 teröristin , ap ansız yaptığı baskına  İzmir adliyesini kana bulama planına ,  tek tabanca 14 mermiyle dimdik duran, yüzlerce insanın hayatını kurtaran şerefli Türk Polisi Fethi Sekin’in

            Ve daha adlarını yazmaya satırların , sütunların yetmeyeceği nice kahramanların yaşadığı şehrimiz diyebiliriz ….

            Neredeyse 5.000 yıllık tarihinde birçok uygarlığa ve dini inanca ev sahipliği yapan , ev sahipliği yaptığı hiçbir uygarlığı yok etmeyen , günümüze kadar taşıyan medeniyet denince aklımıza gelen en nadide şehrimiz diyebiliriz.

            Fethi Sekin ağabey şehit olunca cenaze evinde eğlence olmaz diyerek kendi kendilerine bir hafta milli yas ilan eden turizm ve eğlenceden geçindikleri iş yerlerini kapatan haysiyetli omurgalı insanların yaşadığı şehrimiz diyebiliriz.

            Çok fazla göç almasına  , gece kondu semtleriyle orantısız büyümesine , her şehirden , her dinden , her mezhepten , her ülkeden insanın yaşadığı bir Türk Şehri olmasına rağmen , gelenlerin kültürlerini yok etmeden hoş görü ile yoğurarak “İzmirlilik” kültürünü ilmek ilmek nakşeden güzide şehrimiz diyebiliriz.

            Cinsel suçların , anarşi faliyetlerinin , çete ve örgütlenmelerin , dolandırıcılık ve istismarcılığın , hırsızlık ve gaspın, din istismarının nüfusuna göre en az , hatta çok az olduğu şehrimiz diyebiliriz .

            Televizyonlarda “Doğma büyüme İzmirli” biri tarafından işlenmiş yüz kızartıcı veya Devlet düzenine kast eden , katil birini , cani birini , vahşi birini hiç duydunuzmu , bir çok ilin adı geçer , ama ben İzmirli diye vallahi duymadım.

            Böyle güzide bir vatan toprağı için , çok şey diyebiliriz ….

            Ama gavur İzmir diyemeyiz ….

            Burada niye bomba patlamıyor diyemeyiz

            Bu bakış açısı , iman itikat ve ahlak bozulmasının ne kadar ilerlediğini , kindarlıkta alınan mesafeyi gösterir

            İnançlı İzmir diyebiliriz , imanlı İzmir diyebiliriz , kahraman İzmir diyebiliriz , hoş görülü İzmir diyebiliriz , kültürlü İzmir diyebiliriz , medeni İzmir diyebiliriz

            Bazı siyasi emellerimizi gönlümüze göre gerçekleştiremedik diye , istediğimiz zaman konuşturup isdediğimiz zaman susturamadık diye , özetle kendimize benzetemedik diye hakaret edemeyiz , etmemeliyiz ….

            Ya bırakalım güzel İzmir , gavurluğuyla dünyaya örnek olsun , yada adından huylanmayıp birazda biz onlara benzeyelim “tabirimi hoş görün kendi adıma söylüyorum“ gavurlaşalım

“izmir gibi gavur”

Selam ve dua ile….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem