24 Nisan 2019 Çarşamba
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Söyleyecek söz çok ama!

Hayrullah Demiray

20 Haziran 2012 tarihli yazısı

Geçmişte söylediklerini unutanlar bugün başka söyleyenler yarın daha başka söyleyeceklerdir mutlaka

 Biri birilerinin adamı olmak zorunda mı öyle bir zorunluluk mu var anlamış değilim herkes mutlaka birilerinin yanında ya da karşısında durmak zorunda mıdır. Acaba başka alternatifiniz yok mu acaba düşünüyorum birileri birilerinin adamı olmadan acaba bir şey yapmak mümkün değimli hele hele son dönemlerde öyle bir hava estiriliyor ki iki kişi bir araya geldimdi birilerinin kuyusunu kazımak zorunda kalınıyor yani onlar o şekilde davranmasa bile de o şekilde adlandırılıyor.

Ben hayatımda şimdiye kadar kimsenin adamı olmadım çünkü olmayı da düşünmedim neden derseniz insan kendisi adam olmazsa birinin adamı olmak ona adamlık kazandırmaz da ondan .

Şimdi şöyle bir etrafımıza bakalım acaba kaç kişi var kendi kendine yete bilen insan yada kişi bizler ne zaman bırakacağız bu fitne fesat yaymayı biz ne zaman bırakacağız bam telimize dokunulduğu zaman avaz avaz bağırmayı yada birilerine hemen çamur atmayı biz ne zaman bırakacağız başkalarının adamı olmayı kendimiz olmayı başarabileceğiz.

Şimdi sormak isterim herkese herkes birilerinin adamıysa bazen öyle adlandırılıyor o birileri kimler yada onlar kimlerin adamı onu da bari söyleyin toplum olarak dedikoduyu seviyoruz gazetelerden daha çok fısıltı gazetelerinin okunduğunu biliyor muyuz.

Olan biten her şeyi çözmek için son zamanlarda herkes sanki birilerinin adamı olmak zorunda hisseder oldu kendisini insanlar artık dolaylı yoldan birilerini birilerine ister istemez bağlama alışkanlığı aldı başını gidiyor sonu nereye varır bilinmez ama bence bundan önce şöyle bir dönüp etrafımıza çevremize bakmak lazım neler olup bitiyor ve gerekli gereksiz her şeyle zaman harcamak durumunda kaldığımız belki de farkına varmak hem kendimiz hem de memleketimiz , il ve ilçemiz için hayırlı bir iş yapma alışkanlığı kazanmış oluruz beklide.

Gerçektende bazen kendimi sorguladığım zamanlar çok oluyor neden acaba bu şekilde insanlar davranır diye ama zaman ve şartların ne kadar farklı olduğu da malum ama insanlar şunu hep unuturlar aslında zaman kötü değil o zamanı insanlar o hale getirirler kendi elleriyle hayatı içinden çıkılmaz bir hal aldırırlar sonrada dönüp o neden böyle oldu derler işte o noktadan sonra başlar hayatın çilesi.

Birileri bir şeyler için üzerlerine vazife edinirler durup dururken bir şeyleri plan kurarlar senaryo yazarlar sonrada o senaryoyu oynamaya başlarlar izleyici alkışlarsa oyuna devam ederler eğer insanlar oyun kötüydü yada aktörde iş yoktu derseler o zaman çark etme başlar aslında ben o oyunu yazmadım başkaları yazdı yada başkaları senaryoyu değiştirdi bende has bel kadar o oyunda okumadan yer aldım demeye,ama nerden bilebilirdi ki o oyun sahnelendiğinde bu kadar insanlar tepki gösterecek yada birilerinin bam teline dokunmak değildir amacı  olmak yada olmamak bütün mesele hayata farklı bakabilmek.

Ocu bucu yada şucu onun,bunun yada şunun adamı olmak değil de kendi kendin olmak bütün mesele aslında bundan ibaret.

Maksat üzüm yemekse birlikte yemek,maksat bağcıyı dövmekse biz bu oyunun ne perde önünde ne de perde arkasında olmamalıyız.

Hayat bizlere zaman içerisinde öyle şeyleri öğretiyor ki bizlerde bazen şaşırıp kalıyoruz.

Önemli olan hayattan bazı dersleri alabilmeli insan bugün söylediğini ertesi gün unutmamalı,hayta yaşadığı her şeyin bir imtihan olduğunu unutmamalı.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi