17 Ağustos 2018 Cuma
Global

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Böyle birlik olmaz

29 Aralık 2016 tarihli yazısı

Geçtiğimiz Pazar günü Gönüllü Kültür Teşekkülleri güzel bir organizasyona imza attı. Teröre karşı düzenlenen birlik yürüyüşünde Gönüllü Kültür Teşekküllerine bağlı birçok kurulun üyeleri ve vatandaşlarımızın desteği ile yürüyüş tamamlandı.

Geçmiş dönemlerde Gönüllü Kültür Teşekküllerinin birçok yürüyüş ve programına katılmış biri olarak, Şehir dışında olmam sebebi ile yürüyüşe katılamadım. Ama dün olduğu gibi bugünde bütün terör örgütlerine tavrım duruşum tavizsiz, nettir.

Yürüyüşte Milli Kuruluşlar Birliğinin yokluğunu  çok büyük eksiklik olarak görüyorum.

10 Bin Üyesi bulunan Kamusen , 105 Yıllık geçmişe sahip Türk Ocakları nerede?

 Her ay düzenli ilim ve fikir adamını Kentimizde Konferanslar düzenleyerek buluşturan Aydınlar Ocağı yok mu?

Bütün Türk Milliyetçilerini, gençlik hareketlerini içinde bulunduran 38 Kurumun oluşturduğu Milli Kuruluşlar Birliğini nasıl yok sayarsınız?

Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Başkanı aynı zamanda Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir’i aradım olayın detaylarını sordum.

Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Başkanı Yücel Alpay Demir “Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı Şahin Yaşlık aradı, yürüyüşe davet etti. Ben de katılırız, yürüyüş ile ilgili ricamız olur ancak öncesinde biz 38 Kurumun bir araya gelmesi ile oluşmuş bir teşekkülüz istişaremizi yapalım dönüş yapalım”dedim.

“Milli Kuruluşlar Birliği olarak yaptığımız istişarede yürüyüşe katılalım ancak katılımcılarımızın bizden konuşma beklentisi olacaktır,1-1,5 dakika söz hakkı verilmesini rica ettik. 20 Bin üyesi olan bir oluşumun bir selamlama yapması doğal değil mi?”

 “İki gün boyunca cevap bekledik. Neticesi konuşma talebinde bulunanların çok olduğu. herkezin adına sadece ben konuşma yapacağım dedi Sayın Şahin Yaşlık”

“Katılmayı çok istedik katılsaydık kahrolsun bölücüler diyecektik.”

Milli Kuruluşlar Birliği ve Gönüllü Kültür Teşekkülleri çok önemli kurumlardır. Bu kurumların da eğer ülkenin bir ve bütünlüğünü düşünen tavrı varsa birlikte yürümelerinde engel olan nedir? Mesele kardeşlik değil mi?

Bu arada Memursen Kocaeli Şube Başkanı ve Gönüllü Kültür Teşekküllleri Dönem Başkanı Şahin Yaşlığı da aradım. Muhtemelen müsait değildi cevap vermedi. Yazıyı gazetemize gönderene kadar dönüş yapmadığı için onun görüş ve düşüncelerini yazamıyorum.

Sadece Gönüllü Kültür Teşekkülleri yürüdü ise sıkıntı yok. Ancak Birlik ve Beraberlik kelimelerinin geçtiği yürüyüşte bu kelimelerin lafta kalması ihtiyacımız olan birlikteliğe yakışmadığı kanaatindeyim.

Bu hafta Pazar Günüde Milli Kuruluşlar Birliği yürüse, takip eden haftada Vatansever solcular yürüse nasıl bir görüntü olur acaba?

Bir taraftan bakarsanız her hafta Pazar günü bir grup teröre karşı yürüyüş yapmış olur diğer taraftan ise adında birlik ve beraberlik kelimelerinin geçtiği sadece kendine benzeşik kurumların yürüyüşüne dönüşmüş olmaz mı?

Hem böyle olursa en zor görevde Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğluna düşer. Hangi grup teröre karşı yürürse onlarla yürürüm diyerek duruşunu gösteren Kıymetli Valimiz her hafta yürümek durumunda kalabilir.

Peki şöyle bir yürüyüş olsa; Gönüllü Kültür Teşekkülleri, Milli Kuruluşlar Birliği ve Vatansever Solcular birlikte yürüse nasıl olur?

Yedi İl Başkanının bir ayara gelerek yapılan toplantılar bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü düşünen Platformlar arasında yapılamaz mı?

İşte burada en zor olanı bu birliktelik hangi çatının altında olacak. Kimse birbirinin şemsiyesi altında toparlanamayacağına göre bu görevi Kent Konseyi üstlenmelidir.

Kocaeli Kent Konseyi dönem dönem siyasete bulaştı, politize oldu. Adnan Uyar ile başlayan yeni dönemde bu fırsata çevrilerek bu algının yıkılabileceğini mümkün görüyorum.

Uzun dönemdir Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’de duruşunu ortaya koymuştur. Görüm’ün de toparlayıcılığı ile mümkün görüyorum.

Arzu edilen birlik ve beraberlik başarılırsa ki başarılır, bunu milletimize ve ülkemize katkısı olacaktır. Aksi halde birbirine benzeşik yapıların yürüdüğü atmosferden çıkmayacağız.

Haydi, samimiyet testine, birlik istiyor musunuz?

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr