21 Temmuz 2019 Pazar

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Şehitler ölmez vatan bölünmez

28 Aralık 2016 tarihli yazısı

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından düzenlenen “Teröre lanet, kardeşliğe evet” sloganı ile hafta sonu daha doğrusu şehitlerimiz için yürüdük. Merkez Bankası önünden başlayan yürüyüşe on binler katıldı. İşyerlerinde olanlar bayraklarını sallayarak, kimisi de alkışlayarak destek verdi.

Anıtpark'a kadar on binler yürüdü. Bizim gazetecilikte genel bir tabirdir ama gerçekten on binler terörü lanetlemek, şehitlerimize karşı sorumluluklarımızı bir nebze olsun yerine getirmek için yürüdü. 38 sivil toplum örgütünün oluşturduğu Gönüllü Kültür Teşekküllerinin yanı sıra ben birçok kurum, kuruluş ve STK temsilcisinin de katıldığını bizzat gözlerim ile gördüm. Hatta Gönüllü Kültür Teşekküllerinin bugüne kadar adını duymayan, aynı görüşü savunmayan yüzlerce insanda yürüyüşteydi.
Ortak payda şehitlerimizdi. Gayet güzel organize edilmiş ve ne bir aşırılık, nede belirlenmiş sloganların dışına çıkılmadı.
Emniyet güçleri de sabahın ilk saatlerinden itibaren önlemlerinin aldı ve kimsenin burnu kanamadan organizasyon gerçekleştirildi.
Kentimizin en üst noktasındaki mülki idare amiri Valimiz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız, EDOK Komutanımız, Cumhuriyet Başsavcımız, Adalet Komisyonu Başkanımız, belediye başkanlarımız velhasıl kelam tüm kent dinamikleri oradaydı.
Benim dikkat çekmek istediğim ise böylesi bir kalabalığı gören hangi Vali konuşma istemezdi. Hangi belediye başkanı konuşma istemezdi.
Ancak onlar Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsünün sadece konuşma yapmasını, o gün protokol gereği değil, vatandaşlık görevi gereği yürüyüşe katıldıklarını konuşmayarak gösterdiler.
Birileri belki Vali bey ile ilgili yazılarımdan dolayı farklı algılayabilirler. Ancak vali bey gerçekten kentimiz için bir şans. Bakanımız ile, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve milletvekillerimiz ile iyi bir koordinasyon içinde çalışmalar yapmakta, ilçelerde yaptığı toplantılar ile kentin adeta röntgenini çekerek, sıkıntılı noktaları yerinde çözme cihetine gitmekte.
Ben Gönüllü Kültür Teşekküllerini oluşturan tüm STK temsilcilerine, etkinliğe katılan tüm vatandaşlarımıza tebrik ediyorum.
Bu arada sabahın ilk saatlerinden itibaren ve törenin başından sonuna kadar koşturan KIHMED Başkanı Sebahattin Yamak ve İHH Başkanı İsmail Yeşildal kardeşlerime de özverilerinden dolayı tebrik ediyorum.

 

çetr

 


STK buluşmaları önemli

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'ın başlattığı "STK Cumartesi Buluşmaları"nın son durağı Gölcük'tü. Sivil Toplum Örgütleri ile buluşmak, dertlerini dinlemek, onlar ile dertlenmek çok önemli. Adı üstünde sivil toplum örgütleri kendileri ile ilgili sorunları en iyi bilen, dolayısıyla kentin sorunlarını en iyi bilen insanlar.
Tabi muhtarlarımızdan sonra. Onlar mahallelerinin her şeyi.
AK Parti İl Teşkilatı tarafından organize edilen STK Cumartesi buluşmalarına yoğun programlarına rağmen katılan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın ve milletvekillerimizin de katılması programa ayrı bir önem katıyor.
Bu programı önemsiyorum. Emeği geçen herkesi de kutlarken, diğer siyasi partilerimizin de mutlaka bu tip organizasyonlar yaptığını biliyorum ama bu programında onlara örnek olmasını diliyorum.


 

Nazmi abim ne yaptın

Ölüm Allah'ın emri. Doğum gibi ölümünde olduğunu biliyoruz.
Ancak bazı insanların aramızdan erken ayrılması, bizi çok üzer. İşte o isimlerden biri Orhan mahallesi muhtarı Nazmi Balaban abiydi.
Hafta sonu kendisini ebediyete uğurladık. Bağçeşme cami ve çevresi doldu taştı. Kimseye zararı olmayan, herkese samimi bir şekilde yaklaşan Nazmi abiyi seven herkes cenazesine akın etti.
Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık, Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanımız Nevzat Doğan ve yüzlerce kişi cenazeye akın etti.
Aramızdan çok erken ayrıldın. Mekanı cennet olsun.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem