21 Temmuz 2019 Pazar
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

CHP’liler vakıflar ile Bakanlıkları karıştırmış

Galip Ataman

23 Aralık 2016 tarihli yazısı

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya PKK, DEAŞ bombalı intihar saldırılarının arttığı bugünlerde kafayı İzmit Belediyesi’ne takmış.

Mehmet Başkan, aralarında Kocaelililerin de olduğu şehit haberleri Mehmetçiklerin evlerine kor ateşi gibi düşerken Başkan Nevzat Doğan ile oturuyor, Başkan Nevzat Doğan ile kalkıyor.

İzmit’in en önemli sorunu trafik ve ulaşıma kafa yoracağı yerde Başkan Nevzat Doğan’ı CHP döneminde yapılanlara sahip çıkmamakla suçlayarak istifaya davet ediyor.

Başkan Küçükkaya’yı tanımam. İlk kez “CHP’liler Doğan’a Teşekkür edeceği Yerde Eleştiriyor” başlıklı yazım sonrası “sitem” etmek için ziyaretime geldiğinde karşılaştık.

Genç, heyecanlı, gelecek adına idealleri olan hoş sohbet bir siyasetçi.

Belli ki ilk seçimde milletvekili seçilerek Ankara’ya gitmeyi garantileyebilmek için her yolu deniyor.

Bu cümlemden rahatsız olsa da “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi” olarak hata üstüne hata yapıyor.

Gerçekleri saptırarak, kamuoyunu yanıltarak açıklama yaparken pot üstüne pot kırıyor.

Belediye ve kamu adına yapılan yararlı satıştan sonra “Belsa’yı hangi vicdanla TÜRGEV’e kiraladın” diyerek Başkan Doğan’ı ve ihale komisyonunu eleştirdiği gibi.

Mehmet Küçükkaya’nın muhalefet partisi CHP’nin ilçe başkanı olarak İzmit halkı adına denetim yapması, başkan Doğan’ı eleştirmesi,, yanlışları kamuoyu ile paylaşması en doğal hakkı.

Doğruları konuşmamak, gerçekleri saptırmamak, kamuoyunu yanıltmamak koşulu ile.

Mehmet Başkan başta olmak üzere kimse kusura bakmasın. Belsa’nın ne kadar bölümünün hangi vakıf ya da derneğe kiralandığını bilmeyen bir ilçe başkanının samimi ve inandırıcı olduğunu sanmıyorum.

Neymiş efendim, Başkan Doğan Belsa’yı TÜRGEV’e (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) kiralamışmış!

Yangından mal kaçırır gibi, sembolik rakamla kiralayarak İzmit Belediyesi’ni zarara uğratmışmış!

Başkan Küçükkaya, gazetecilerin karşısına geçmeden önce keşke Belsa’nın tamamının değil sadece birinci katının TÜRGEV’e değil TÜGVA’ya (Türkiye Gençlik Vakfı) kiralandığını sorup, araştırıp öğrenseydi!

Umarım, Başkan Doğan’ın büyük bir açığını yakalamış, Belsa’yı

Başkan Doğan’ı vicdansızlıkla suçlayarak istifaya davet eden CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya lütfedip küçük bir araştırma yapmış olsa idi Belsa’yı kiralayan TÜGVA yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile kızı Esra Erdoğan Bayraktar’ın olup olmadığını görürdü.

İhale komisyonunda şerh koydukları TÜGVA’nın TÜRGEV ile hiç ilgisi olmadığını öğrenirdi.

CHP İlçe Başkanı o kadar şartlanmış, o kadar ön yargılı hareket ediyor ki herkesin gözü önünde gelişen, CHP’li üyelerin de katıldığı ihale komisyonu marifeti ile yapıldığını unutarak Belsa’yı kimin kiraladığını bile bilmiyor.

Belsa’nın birinci katını TÜRGEV’in değil de TÜGVA’nın kiraladığını bilmeyen, TÜRGEV ile TÜGVA’yı karıştıran CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya vatandaş inanmamakta, seçimlerde oy vermemekte haklı.

CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya umarım, Belsa’yı kiralayanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile kızı Esra Erdoğan Bayraktar’ın üyesi olduğu TÜRGEV değil de Cumhurbaşkanı ile hiç ilgisi olmayan TÜGVA olduğunu öğrendikten sonra basın toplantısı düzenlediğine pişman olmuştur.

Bu saatten sonra CHP’li Küçükkaya’nın ismini dahi bilmediği kurum üzerinden Başkan Nevzat Doğan’ı haksız yere eleştirdiği, gerçek dışı bilgiler ile kamuoyunu yanılttığı, lüzumsuz bir açıklama için zamanlarını çaldığı gazetecilerden küçücük bir özrü çok görmez diye düşünüyorum.

Ben inanıyorum ki, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Küçükkaya bundan sonra İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı eleştirmeden önce kılı kırk yararak araştıracak, sütten ağzı yandığı için ayranı üfleyerek içecektir.

 

chp-KÜÇÜKKAYA

 

CHP’NİN KİRALADIKLARI

Varsın CHP İlçe Başkanı Mehmet Küçükkaya Başkan Doğan’ı belediye mülklerini satmakla, peşkeş çekmekle suçlasın.

Geliniz CHP döneminde satılan ve kiralanan belediyeye ait mülkleri hatırlamak için zaman tünelinde geçmişe yolculuk yapalım.

Belediye Fen İşleri Garajı’nın Alman Real’e, otobüs terminalinin Fransız Carrefour’a, istasyon yanındaki ilk otobüs garajının Konyalı Metropol’e, Outlet Center’ın bulunduğu alanın Kayserili Bayraktar Holding’e satıldı.

İzmit esnafının siftah dahi yapamayacak duruma gelmesine neden olan ve tamamı alışveriş merkezi yapılan bu yerler ihalesiz, sessiz sedasız elden çıkartıldı.

Belsa’nın peşkeş çekildiğini iddia eden Küçükkaya umarım Belsa’nın çatı katının KEV’e, Briç Kulübüne, Genç Kocaelililer Derneğine sembolik rakamlar ile kiralandığını, içlerinin belediye tarafından tefriş edildiğini hatırlar.

Belediye İş Merkezinin hangi hemşeri derneklerine ve sivil toplum örgütleri ile sendikalara ücretsiz tahsis edildiğini ağabeylerine sorarak öğrenir.

Çağdaş yaşam Derneği’nin İzmit Belediyesine ait Yenidoğan Kültür Merkezinde yararlı çalışmalar yaptığını bildiğini ise sanmıyorum.

 

CHP MİLLETVEKİLİ HÜRRİYET

BAKANLIKLARI KARIŞTIRMIŞ!

 

CHP’den başladık, CHP’den devam edelim.

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Kayseri’deki patlamaya ilişkin Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi vermiş.

Vermiş de, Fatma hanım sorunun muhatabı bakanlıklar ile soruyu cevaplandıracak bakanları karıştırmış!

İsterseniz önce soru önergesine göz atalım;

HÜRRİYET

1)     Trafikte bulunan bombalı araçların tespitine yönelik mevcut MOBESE neden yeterli gelm

emektedir?

2)     Tek bir yerden izleyecek olan yeni MOBESE sisteminin polis sayısının yeterli olup olmadığı konusunda İçişleri Bakanlığı ile bir istiareniz olmuş mudur?

3)     Söz konusu istişare olduysa MOBESE polisi sayısı arttırılacak mıdır?

4)     2018 yılında teslim edilecek olan ve ikiz plakaları tespit edecek teknolojiye sahip “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi”nin hızlandırılma ve erken tarihte bitirilme şansı var mıdır?

5)     Bu teknoloji dünyanın önde gelen ülkelerinde varken bize gelmesi neden 2018 yılını bulacaktır?

6)     Yoksa burada da mı FETÖ/PDY etkisi görülmektedir?

Sayın CHP Milletvekili Türkiye’de son bir yılda sivillerin hedef alındığı 16 bombalı saldırının gerçekletiğini, ülkenin farklı yerlerindeki saldırılarda 346’sı sivil 363 kişi yaşamını yitirdiğini, bin 837 kişinin yaralandığını söylerken konunun İçişleri Bakanlığını ilgilendirdiğinin farkında değil.

Soru önergesi  verme konusunda CHP Milletvekili Haydar Akar ile yarışan ve onun rekorunu kırmak için yoğun çaba harcayan Fatma hanım biraz araştırmış olsaydı aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu bir çok ilde MOBESE sisteminin kurulduğunu, hedefin 81 il olduğunu öğrenir İçişleri Bakanına teşekkür ederdi.

MOBESE’nin İçişleri Bakanlığı sorumluluğunda olduğunu bilmiş olsaydı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a MOBESE’yi değil de amamen yerli ve milli üretim için Aselsan ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) arasında “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi”nin hangi aşamada olduğunu sormuş olsaydı daha doğru bir iş yapmış olur, bakanlıkları da karıştırmamış olurdu.

 

 

vali-otomobil

 

TEŞEKKÜRLER VALİ GÜZELOĞLU

Yenidoğan Köprü Taksi Durağı şoförlerinden Halil Güney’in öldürüldüğünü, arabasının  yakıldığını iki gündür yazıyorum.

Vali Güzeloğlu’nun Köprü taksi esnafını ziyaretinde “katillerin yakalanacağı, Halil Güney’in eş ve çocuklarının mağdur olmaması için yeni bir araba alacağı” sözü verdiğine dikkat çekiyorum.

Sayın Vali, dün taksici Halil Güney’in eşi Hacer Güney, oğulları Mehmet Güney, Salih Emre Güney, Mustafa Emir Güney ile bir araya geldi.

Verdiği sözleri tuttuğunu anlatırken, “Katilleri bulduk ve adalete teslim ettik. Rahmetlinin eşi ve çocuklarının mağduriyetini gidermek için Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığınca başlatılan yardım kampanyası sonucunu beklemeden Valilik olarak sıfır kilometre otomobil aldık” dedi.

Vali Güzeloğlu sıfır kilometre otomobilin anahtarlarını aileye teslim ederken verdiği sözü zamanında yerine getiren insanların gönül rahatlığı içindeydi ama Fırat Kalkan Operasyonu’nda şehit düşen askerlerimizin acısını yaşarken hüzünlü idi.

Bir jest de Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kemal Kaya’dan geldi.

Kaya, lise öğrencisinin üniversiteyi bitirinceye kadar ki tüm masraflarını karşılayacaklarını açıkladı, yardımcısına vasiyet etti.

Sevinçli ve hüzünlü iki anı birlikte yaşadık.

 

ollol

 

 

YURT DIŞINDA 37 ŞEHİT VERDİK

 

SAYISI 37Türk Silahlı Kuvvetleri 26 Ağustos’tan buyana terör örgütü DAEŞ’e karşı başlattığı Fırat Kalkan Operasyonunda şehit sayımız 36’ya yükseldi.

Bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi amacıyla başlatılan operasyonlarda teröristler yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da intihar saldırıları şile Türk askerlerine saldırıyor.

Önceki günkü intihar saldırında aralarında Binbaşı Bülent Albayrak’ın da aralarında olduğu 16 askerimiz DEAŞ militanlarının hain ve alçak saldırısı sonrası şehit düştü.

Aslen Eskişehirli olan, eşi ve çocukları Ankara’da yaşayan, babası Gölcük’te ikamet eden Binbaşı Albayrak’ın cenazesi ailenin isteği doğrultusunda Bursa Orhangazi Mezarlığındaki annesinin yanına defnedilecek.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyorum.

Milletimizin başı sağ olsun!

 

şehit-evi

 

58 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI

 

Milli eğitim Bakanlığınca önceki gün açıklanan açığa alınan öğretmenler arasında Kocaeli’den 58 öğretmen var. 58 öğretmenin 14’ü ilk kez açığa alınıyor, 44’ü ise daha önce açığa alındıktan sonra adli kontrol şartı işle serbest bırakılarak göreve başlatılanlar.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem