17 Temmuz 2019 Çarşamba
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

“En güvenli” şehrin valisi sözünü tuttu

Galip Ataman

21 Aralık 2016 tarihli yazısı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin kırsalda köşeye sıkıştırdığı PKK, PYD, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ silahlıterör örgütlerinin şehir merkezlerindehain saldırılar gerçekleştirdiği bir süreçten geçiyoruz.

Toplumun ayrıştırıldığı, insanların ötekileştirildiği, kin, nefret, öfke ile hareket eden, kandan beslenen hainlerin huzurumuzu bozmak için özel çaba harcadıkları bir dönem yaşıyoruz.

Birlik ve beraberliğe, dayanışmaya, kenetlenmeye, karşılıklı sevgi ve saygıya, hoşgörüye, empati kurmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde kimden, nereden gelirse gelsin terörün her türlüsüne karşı dik durmalıyız.sdsad

Asker ve polislerimizi şehit ederek korku ve panik yaratmak, diplomatları öldürerek dost ülkeler ile ilişkilerimizi bozmak isteyen hainleri sevindirecek, amaçlarına ulaştıracak davranışlardan kaçınmalıyız.

Büyükelçi Andrey Karlov’anın şahsında Türkiye-Rusya ilişkilerine düzenlenen suikast sonrası siyasiler, köşe yazarları, yorumcular, herkes daha dikkatli olmalı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, FETÖ terör örgüt üyesi olduğu iddia edilen polisin alçakça öldürdüğü Büyükelçi ile ilgili “Rus Büyükelçi’ye yapılan saldırı, Türkiye ve Rusya ilişkilerine karşı provokasyondur. Saldırıya karşı verilecek cevap terörizme karşı yürütülen mücadeleyi güçlendirmektir” derken birileri suikastı fırsat bilip Türkiye-Rusya ilişkilerine zarar verecek konuşmalardan kaçınmalı.

Güvenlik güçlerimizi, vatandaşlarımızı, büyükelçileri hedef alan tüm terör eylemlerini, canlı bomba saldırılarını, suikastları kınıyorum, eylemleri gerçekleştiren alçakları lanetliyorum.

 

EN GÜVENLİ ŞEHİR

2016’nın son günlerinde devletimizin tüm birimleri PKK, PYD, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ silahlı terör örgütlerinin kökünü kazımak için canla başla mücadele ederken Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile bir araya geldik.

Sürekli halkın içinde olan, vatandaşa dokunan, empati yapan, verdiği sözleri tutarak Kocaelililerin gönlünde taht kuran, devletin “Gülen Yüzü” Vali Güzeloğlu ile Türkiye’nin en huzurlu ve uyumlu kentlerinden biri olan Kocaeli’yi konuştuk.

15 Temmuz darbe girişimi sürecindeki duruşu, meydanlarda verdiği mesajlar ile farkındalık yaratan Sayın Vali, Kocaeli’nin huzurunu bozmak isteyenlere ve bunu bozanlara karşı çok açık bir kararlılıkla mücadele ettiklerini söyledi.

Her zaman olduğu gibi yine eğitim kalitesini arttırmak, TEOG ve LYS’de başarı çıtasını yukarılara çıkarmak için aldığı önlemlerin olumlu sonuçlarından duyduğu mutluluğu bir kez daha paylaştı.

Gülen yüzü ile herkesin beğenisini ve takdirini kazanan, halkın duası ile verdiği her sözü yerine getiren Vali Güzeloğlu, 15 Temmuz sonrası ara verdiği ilçe toplantılarını kaldığı yerden yeniden başlattı.

Toplantılar ile ilgili tespitlerini paylaşırken, “Vatandaşımız ayağına gidilmesinden, sorunlarını yerinde ve anında çözülmesinden, gönüllerinin alınmasından son derece mutlu oluyor” dedi.

Aylardır çözümlenemeyen Naip köyü çocuklarının eğitim ve taşıma sorunlarının Körfez ilçe toplantısında muhtar tarafından gündeme getirilmesi sonrası anında çözüldüğünü söyledi.

Doğalgazı kesilen vatandaşın yeniden gaz bağlatabilmesi için 30 gün bekleme süresini İzgaz yetkilileri ile görüşerek 5 güne indirdiğini anlattı.

Sorun odaklı toplantıların hesap sorması, sorgulanması, çözümlenmesi açısından yararlı olduğunu önemsediğini ifade etti.

Sayın Güzeloğlu, vatandaşa dokunarak gönlünü kazanmanın, empati kurmanın, verdiği sözleri tutmanın yanında performansına güvenen iddialı da bir vali.

 

kaskf

 

SÖZÜNÜ TUTTU

Sayın Vali, Yenidoğan Mahallesi Köprü Taksi Durağında taksicilik yapan Halil Güney’in öldürülmesinin ardından katilinin yakalanmış olmasını anlatırken “Galip hoca, bütün esnafımızın olduğu gibi özellikle taksi esnafımızın güvenliğine, bu tip saldırı ve tehditlere karşı alınması gereken önlemlerle ilgili çalışmalarımız var. Taksicinin ailesine katilleri yakalayacağız ve adalete teslim edeceğiz dedik. Sözümüzü tuttuk. Katilleri kısa sürede yakaladık adalete teslim ettik” dedi.

Öldürülen taksici Halil Güney’in eşi ve çocuklarının mağduriyetini, gidermek amacı ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği öncülüğünde yardım kampanyası başlatılmasına Valilik olarak izin verdiklerini, ilk bağışı da 10 bin TL ile valilik olarak yaptıklarını söyledi.

2017 sonuna kadar kampanyadan toplanacak para ile öldürülen taksici Hüseyin Güney’in ailesine durakta çalıştıracakları bir otomobil alınacakdı.

Aradan kaç gün geçti bilmiyorum. Yardım kampanyası başlatan binlerce üyeye sahip Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği topu topu 3 bin TL bağışta bulunmuş.

Sizin anlayacağınız Kemal Kaya’nın başkanlığını yaptığı birliğin, değil otomobil 4 lastiğini bile alması zor.

Bunu Vali Güzeloğlu da görmüş olmalı ki Hüseyin Güney’in ailesini 2016 yılı bitmeden otomobil sahibi yapmak için girişimlerde bulunmuş.

Önümüzdeki günlerde rahmetli taksicinin ailesi son model otomobilin anahtarlarına kavuşursa kimse şaşırmasın.

Söz öldürülen taksici Hüseyin Güney’den açılmışken İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın girişimlerini anlatmazsam haksızlık etmiş olurum.

Nevzat Başkan ilk iş olarak Yenidoğan Mahallesi İstanbul Karayolu Caddesi ile Nurettin Paşa Sokak’ın kesiştiği meydana Halil Güney’in adının verilmesi teklifini meclisten geçirdi.

Eşi ve çocuklarının mağduriyetlerinin giderilmesi için Alikahya sınırları içinde üretim yapan Hyundai fabrikası yetkilileriyle görüşüp araç verilmesi teklifinde bulundu.  

Ama herkese yardım ettiğini söyleyen Hyundai fabrikası yetkilileri bırakın otomobil bağışlamayı cevap verme lutfunda bile bulunmadılar.

Hyundai fabrika yetkilileri duyarsız kalsalar da, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyeleri kampanyaya yeterince ilgi göstermeseler de Nevzat başkan, belediye olarak Hüseyin Güney’in eşi ve çocuklarının mağdur olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri için her türlü desteği vermeye hazır.

 

KÖPRÜ-TAKSİ

 

ZİYARET EDEN İLK VALİ

Kocaeli’de 1 Aralık 2014 tarihinde göreve başlayan Vali Güzeloğlu’nun 2 yılda gitmediği ilçe, elini sıkmadığı yönetici, dokunmadığı vatandaş yoktur dersem abartmış olmam.

Dahası? 30 yıl önce kurulan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu (KASKF) ziyaret eden ilk Vali.

Vali Güzeloğlu’nun ziyareti KASKF yöneticilerini de şaşırtmış ve heyecanlandırmış olacak ki “30 senelik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuza ilk ziyarette bulunan Valimizsiniz” diyerek teşekkür etmişler.

1986’dan buyana İhsan Dede, Adnan Darendeliler, Kemal Nehrozğlu, Memduh Oğuz, Kemal Önal, Erdal Ata, Gökhan Sözer, Ercan Topaca Kocaeli Valisi olarak görev yaptı ama KASKF’ın kapısını çalmadı, sorunları ile ilgilenmedi.

Sayın Güzeloğlu’nun Vali olarak ilk ziyaret ettiği yer sadece Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu değil.

Darıca Gençlerbirliği ve Gölcükspor Kulüpleri de ilk kez Vali Güzeloğlu’nu misafir etme onurunu yaşamış.

Vali Güzeloğlu sporun her dalına önem verdiğini, Darıca Gençlerbirliği ve Gölcükspor Kulüplerini ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu anlatırken, “Galip hoca, Türkiye’de Alanya ve Akhisar ilçe kulüpleri süper ligde top oynuyor. Bizim ilçe takımlarımız neden süper ligde olmasın?” dedi.

Samsun ve Mersin İdmanyurdu takımlarının Sayın Güzeloğlu’nun Valilik yaptığı yıllarda süper lige çıktığını, ayrıldıktan sonra küme düştüğünü

 bildiğimden, “Neden Kocaelispor, Birlikspor, Darıca Gençlerbirliği, Gölcükspor takımlarından biri süper ligde yarışmıyor?” sorusunu kendi kendime sordum ama cevap bulamadım. 

 

 

KOÜ OKUL SEKRETERİ ATATÜRK’E PUT DEMEMİŞ

 

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Denizcilik Meslek Yüksekokul sekreteri Nuri Ustacık’ın, sosyal medyada paylaştığı, “20 Aralık’ta açılacak olan Avrasya Tüneline bir PUTUN isminin değil de bu tüneli 120 yıl önce yapmak isteyen, projesini çizdiren Ulu Hakan 2. Abdülhamit Hz’nin adının verilmesini istiyorsanız beğenip paylaşalım, sesimizi duyuralım!” mesajını bu sütunlarda yazmıştım.

Eğitim Bir Sen’in bir dönem Kocaeli Üniversitesi temsilciliği de yapan Nuri Kocacık’ı Atatürk’ten “Putun ismini yazmayın” şeklinde bahsetmesini eleştirmiştim.

Nuri Ustacık açıklama gönderdi, aynen yayınlıyorum,“Sayın Galip Ataman, söz konusu olan paylaşımda Sultan Abdülhamithan’ın fotoğrafını görerek içerisindeki yazışmalara bakmadan ben sadece ilgilinin fotoğrafını 

Untitled-1

paylaştım. Fikir bana ait değildir. Ulu önder ATATÜRK’e “put” demeyi doğru bulmam. Zaten içeriğindeki fikirleri paylaşmadığımı söyledim. Ancak benim fikrim, yazım olmayan bir ifadeyi şahsıma mal ederek bana saldırmanızı da kabul etmiyorum. Millet paylaşmış; put kelimesini onaylamıyorum, sadece fotoğrafı paylaştığımı belirtirim. Bu konuda yasal haklarımı saklı tutuyorum. 15.12.2016 Nuri USTACIK”

Yazımın yayınlandığı 14 Aralık Çarşamba günü de Eğitim Bir Sen 2. Nolu Şube Başkanı Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. AbdülvahapAkıncı aramıştı.

Abdülvahap hoca “Galip bey yazınızı yazmadan önce keşke beni arasaydınız. Nuri Bey KOÜ Eğitim Bir Sen Şube Başkanlığı yapmadığı gibi Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri de değildir” diyerek düzeltmemi istemişti.

Belli ki yazıyı okumamıştı. Telefonda yazıyı okudum. Arkadaşlarının telefonla bilgi verirken yanıltıldığını, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ile Abdülhamit Han’ın karşılaştırılmasının yanlış olduğunu söyledi.

Daha sonra WhatsApp’tan gönderdiği mesaja “Nuri Beyle konuştum. Yanlışlıkla paylaştığını söyledi. Çok üzgün” yazmış.

Birlik ve beraberliğe ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde Nuri Ustacık’ın paylaşımına çok sayıda eleştiri geldi.

Ama Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığını ve saygısını, “Yaşamını milletine adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan, eşsiz bir lider, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan ve dahi olan Atatürk hem milli mücadele hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür…” cümleleri ile anlatan KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’den ısrarla aramama, haber göndermeme rağmen tek kelimelik açıklama gelmedi.

RektörHülagü’nün Nuri Ustacık’ı koruduğunu sanmıyorum ama suskunluğuna da anlam veremiyorum. Vardır bir bildiği.

Susan sadece rektör hoca mı? Atatürk’ü tekellerine alan Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşam Derneği, Eğitim-İş Sendikası yöneticilerinden de “tık” yok.

Neyse. Yazımın yayınlandığı gün Nuri Ustacık’ın sosyal medya hesabından Atatürk ile ilgili paylaşımını sitesinden kaldırmasına, Atatürk’e “put” demeyi doğru bulmadığını söylemesine, üzüldüğünü belirtmesine sevindim. Umarım samimidir.

 

 

 

EMNİYET, “FETÖCÜ” GAZETEYİ KALDIRDI

 

Adına ister ihmal, ister sorumsuzluk deyin bazı kurumları uyarmak doğruyu görmesi, hatadan dönmesi açısından yararlı oluyor.

sfd

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü internet sitesindekiyasak yayınlar gibi.

Müdür Necati Denizci midir başka bir görevli midir bilmiyorum ama FETÖ/PDY Örgüt üyesi olduğu iddiası ile kapatılan Bizim Kocaeli Gazetesi emniyet müdürlüğü internet sitesinden kaldırıldı.

Belli ki laf olsun diye sadece Bizim Kocaeli Gazetesi siteden kaldırılmış.

Anlaşılan birilerinin olaya müdahale etmesi, siteyi aktif gazetelerin de yer alacağı şekilde yeniden düzenlemesi gerekiyor.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem