17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hakkınızı helal edin

13 Aralık 2016 tarihli yazısı

Ülkemizi yasa boğan kahpe terör yine çirkin yüzünü gösterdi. 38 canımızı yitirdik. Patlayan bombalar İstanbul’un birçok noktasından şiddetini hissettirdi.

Bu terör olayı ile ilgili sayısız haber izledik.
Canlı yayınlar ile anbe an gelişmeleri takip ettik.
Ancak bir kişi varki öyle yürekten hiçbir metne bağlı kalmadan doğaçlama bu haberi sundu ki, izlerken ağladık.
İşte o isim Star Ana Haber'in ünlü spikeri Nazlı Çelik. Sözleri Türkiye'yi bir kez daha yasa boğdu. Beşiktaş'taki hain saldırıyı anlatan haberi sunan Çelik'in yayın sırasında gözleri doldu. Çelik'in haberi sunarken yaptığı konuşma ise tüm Türkiye'nin yüreğini yaktı.
Çelik yaptığı konuşmada, “ Terör yine yüreğimizi yaktı. Pek çok kelime kullandık efendim. "Sinsice!" dedik. "Haince!" dedik. Yetmedi "Kahpece!" dedik. Kelimeler bitince, "Sözün bittiği yer!" dedik. Söz bitti ama terör bir türlü bitmek bilmedi. Tek bir şehit için, yeri göğü yıkardık bir zamanlar... Şimdi nefeslerimizi tutup, rakamı bekliyoruz! Onlarcaya öyle alıştık, alışmak zorunda bırakıldık ki... 38 şehit! Hani bilgi olsun diye, 30 polis, 8 sivil diyoruz. Fark eder mi? Sivil de canımızdı, polis de... Sivil de evinin yolundaydı, polis de... Ailelerine hatta, çocuklarına gideceklerdi. Hergün, her birimizin yaptığı gibi...
İşte Çelik’in kendimize gelmemizi ve teröre karşı artık top yekün hareket etmemizin zamanı geldi de geçiyor.
Ateş düştüğü yeri sadece yakmamalı.
38 can. Hepsi bizim canımız. Polis’te bizim. Askerde bizim. Belki akşam eve dönemeyecek ve çocuğunu babasız bırakacak olan güvenlik güçlerimizi işine bağlayan tek şey vatan sevgisi.
Türkiye artık eski Türkiye değil. Silahını, topunu, tankını, füzesini yapan ülke.
Ne olursunuz artık siyaseti birileri kenara bıraksın ve ülkemizin kalkınması için elimizden geleni yapalım.
Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Gazilerimize acil şifalar.

 Bağımlılıklara dikkat edilmeli

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından hazırlanan proje kapsamında geçtiğimiz hafta İstanbul’da önemli bir eğitime katıldık.
BYEGM İstanbul İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen eğitim için Kocaeli, İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Bursa illerinden meslektaşlarımız katıldı.
"Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı" konusunda eğitimler için Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak meslektaşlarımızı İstanbul’a ulaşımını sağladık. Bu manada öncelikle bizi bu etkinliğe davet eden BYEGM İstanbul İl Müdürü Necmettin Altuntaş’a çok teşekkür ediyorum.
Maalesef hep bir ağızdan eğitimden bahsederiz. Herşeyin başı eğitim deriz ama sadece deriz. İsimlerini yazdıran arkadaşların yarısından fazlası eğitimlere maalesef katılmadı.
Belki birileri kızacak ama yemekli organizasyonlar, eğlenceler daha fazla dikkat çekiyor.
Hadi gelin eğitime dediğimizde ise herkes konusunun uzmanı.
Halbuki öğrenmenin yaşı yok.
İlk başta bende protokol konuşmalarından sonra eğitimlere katılmayacağımı düşünüyordum.
Ancak bizim için ne kadar basit haberlerin toplumu ne kadar etkilediğini görme fırsatı buldum.
Genç bir nüfusa sahip ülkemizde bağımlılıkla ilgili sadece uyuşturucu, alkol düşünülmemeli.
Teknolojik bağımlılık ta hayatımızı büyük ölçüde etkiliyor.
Eğitimler sırasında bazı meslektaşlarımızın ellerinden hiç telefonlarını düşürmemeleri ve sürekli sosyal medya da sörf yapmaları da eğitmenlerin dikkatini çekmiş olacakki, bir dersi de teknoloji bağımlılığı üzerine yapılmasını önerdiler.
BYEGM ve Yeşilay Cemiyeti bu eğitimlerin kitapçığını hazırlatarak tüm illerdeki basın yayın kuruluşlarına göndermeleri.
Yaptığımız haberlerde ne büyük yanlışlar yaptığımızın farkına vardırılması gerekiyor.
Bana göre bağımlılıkla ilgili haberlerimizde özendirici yönlerin yansıtılmaması gerekiyor. Bu kişilerin topluma kazandırılmasında üzerimize büyük görevler düşüyor.
Bağımlılıkla mücadelede devlet son derece kararlı bir politika izlerken, bizlerinde üzerlerine düşen görevi yerine getirmemiz gerekiyor.
En azından ben ve birlikte eğitime katılan arkadaşlarım bundan böyle bağımlılıkla alakalı daha dikkatli haberler yazacağız.
Bu arada bizlere her konuda destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkan ve yöneticilerine de çok teşekkür ediyorum.
Yakında birlikte çok güzel eğitim projelerine imza atacağız.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem