20 Nisan 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yerel gündemde olmak

Hayrullah Demiray

15 Haziran 2012 tarihli yazısı

 Yapmış olduğumuz her haberi özenerek yapıyoruz ve her geçen gün Kocaeli de gündem belirlemeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz haber yine yankı uyandırmaya devam ediyor.
Bu bağlamda Yuvacık eski Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan ile yapmış olduğumuz Röportaj Parti içerisinden Hikmet Karaaslan’a tepki uyandırırken Bizim Yaka Gazetesi’nin cesaretle ve doğru habercilik anlayışı da oldukça takdir topluyor. Bu bağlamda haberimizi olduğu şekliyle kullanan Bizim Kocaeli Gazetesini de canı gönülden tebrik ediyoruz.

Çünkü yapılan haber gerçeği yansıtıyor. Kolay kolay yerel bir gazete diğer gazetenin haberini kullanmaz ya da internetten alarak kullanır kaynak da pek gösterilmez ama Kaynak göstererek bu inceliği gösteren Sayın Güngör Aslan nezdinde Bizim Kocaeli’yi tebriklerimizi sunuyorum.

Gazetecilik ilkeli bir duruş gerektirir ve bu duruşu sergilerseniz halk hep sizinle birlikte olur işte bizim Yaka Gazetesi de kısa zamanda bu güveni ve ilkeli duruşunu yaptığı haberlerle gösteriyor. Çünkü kapalı kapılar ardında asla bir şey konuşmayız herkese ve her konuya ardına kadar kapımız açık.

Kocaeli de İzmit Merkez Dahil Başiskele –Gölcük ve Kartepe’nin nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Bunu yaparken de Kimsenin yandaşı ya da Karşısında olmadığımızı her fırsatta dile getiriyoruz ve getirmeye ve aynı zamanda sadece dile getirmekle kalmayıp aynı şekilde uygulamada da aynı şekilde davranacağımızı bilmenizi isterim.

Habercilik gerçekten önemli bir görev Toplumsal olayları ve toplumun ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri gerçek anlamda doğru bir şekilde halkla buluşturan ve aynı zamanda halkın bir anlamda gözü kulağı olan ve halk için hakkı savunan belli ilkeleri olan ayrı bir sanattır.

Habercilik yoksa sadece kendi egolarını tatmin etmek yada bir yerde ben Gazeteciyim ha yazarım demek değildir.

İşte Bu noktada kim bizimle bir şey konuşuyorsa önce muhatabına soruyoruz. Yapılan samimi sohbetlerde sır olmayı da ama konuşulanın paylaşılması gerektiği zaman da muhatabımızla sonuna kadar paylaşımcı olduğumuzu bilmenizi istiyorum.  Ve başka bir zaman konunun muhatabı varsa o konunun muhatabına ulaşıp bilgisine başvurmak gerektiğinde mutlaka başvuruyoruz.  

Bu kentte gazetecilik yapmak bazen çok zor bazen de çok kolaydır biz her zaman söylüyoruz zor olana talibiz ondan dolayı da zaman içerisinde yaptığımız tüm haberlerin gerçeği yansıtmasına çok dikkat ediyoruz bu vesileyle yapılan tüm çalışmamızın bu doğrultuda olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi