21 Temmuz 2018 Cumartesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Melih Gökçek Kocaeli Büyükşehir’e atansın

01 Aralık 2016 tarihli yazısı

Geçtiğimiz günlerde aşağıdaki kavşak resmini sosyal medyada gördüm. Hemen gözümde Carrefour Köprüsü, Anıtpark Kavşağı ve Santral Kavşağı geldi.

 

22

 

Bu işlerden anlayan teknik arkadaşlarla resmi paylaştım. Kesinlikle proje detaylandırılarak ve geliştirilerek bu bölge için uyumlu olacağını söylediler.

Sosyal medya hesabımdan fotoğraf ile projeyi paylaşınca şunu gördüm ki; mevcut yöneticilerin bunu yapabileceğine(oy verenler dâhil) kimse inanmıyor. Hatta sakın ha yeni projelere başlamasınlar diye de ikazda bulunuyorlar.

Durumumuz içler acısı. 5-10 dakikalık mesafeleri beceriksiz yöneticiler sayesinde 45-60 dakika da gitmek zorunda kalıyoruz.

 

Bu sadece; bir örnek.

Merak ettiğim bir konu var. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bürokratları olmak üzere bu kentte yaşamıyorlar mı?

Bir dostları arkadaşları yok mu sitem edecek?

Kocaeli Büyükşehirden bahsediyoruz. Yeri geldiğinde şu büyükşehiri biz kurduk. Şuranın kadroları bizden gitti, diye konuşurken mangalda kül bırakmayanlar…

Şöyle bir sirkelenin, kendinize gelin. Eskiden ulaşım sorunumuz vardı. Şimdi ise; ulaşım sıkıntısının bu kadrolarla çözülemeyeceğine inanan hemşerilerimiz var.


Diğer Büyükşehirlere geziler yapıyorsunuz, yurtdışı seyahatleri yapıyorsunuz. Ya Allah aşkına siz oralara sadece manzara görmeye mi gidiyorsunuz?

Bıraktım yurt dışını. Hemen yanımızda Bursa Büyükşehir var, Ankara var. Yine İktidar partisinin ulaşımda başarı elde etmiş belediye başkanları var. Bunlarla hiç mi fikir alış verişi yapmıyorsunuz.

Bırakın artık Kocaeli den sağa sola gönderdiğiniz bürokratlarla hava atmayı.

Her yazıda gelenek hale getirdiğim üzere, önerilerimle yazımı sonlandırıyorum.

1-Melih Gökçek Kocaeli Büyükşehir’e danışman olarak atansın.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, İzmit Belediye Başkanı Kayyum atanan Belediyelere Belediye Başkanına danışman olarak atandı. Tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Buradan görevli oldukları illere elbette götürecekleri vardır.

 

Ulaşımda başarılı olan Ankara’nın Başkanı da Kocaeli Büyükşehir Belediyesine danışman olarak atansa nasıl olur?

2-Ulaşım sorununun çözülebileceği umudu yeşertilmeli.

Muhalefet gereğini yapacaktır tabiî ki, ancak son seçimlerde mevcut yönetime oy verenler dahil, ulaşım sorunun çözebileceklerine inanmıyorlar. Bu algı kırılmalı, basiretli bir yönetim ile ilimizde ulaşım sorunu çözülebilinir.

3- Karaosmanoğlu yürüyüşünü Paşa’da yapsın. Nevzat Doğan da bisiklete Ankara Caddesinde binsin.

Tramvay projesinde yöneticilerimiz sınıfta kaldı. Çarşı merkez başta olmak üzere, Bekirpaşa da çalışmalardan dolayı esnaf zor durumda. Ama bizim vurdumduymaz idarecilerimiz bunlara da kayıtsız kalıyorlar. Çalışma bölgelerinden ciddi şikayetler yükseliyor.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yürümeyi seviyor, bir günde yürüyüşünü Ankara Caddesinde yapsa olmaz mı?. Bir günde Bekirpaşanın sokaklarında yürüse ne olur? İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan buralarda bisiklete binmek mümkün değil ama, ister tek ister ,Büyük Başkanla burada esnafı ziyaret etmeli.

Esnaf haklı olarak kızacaktır, sitem edecektir. Etsin, bırakın esnaf haklı sitemini yapsın.

Gün deniz kenarında, dağda yürüyüş yapma zamanı değil. Sıkıntı çekenin yanında olma zamanıdır. Mağdur esnafımızı, yapacağınız ziyaretler ile daha net anlayacaksınız.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr