18 Temmuz 2019 Perşembe

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Akçakoca’ya el atılmalı

29 Kasım 2016 tarihli yazısı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, dominat bir yapıya sahiptir. Milletvekilliği döneminde kentimize kazandırdığı sağlık tesislerini yadsımamak lazım.
Mutlaka dönemin tüm milletvekilleri kendince bir şeyler yaptı. Ancak o sağlık alanında ciddi kazanımlar sağladı.
İzmit Belediye Başkanı seçildikten sonra da disiplinli yönetim tarzı eleştirildi ancak onu eleştirenler para yönetimi konusunda tasarrufu asla elinden bırakmadığını söyler.
Kesinlikle her işin başı disiplin.

 

ac6108fc-2f4a-4149-840d-4473e02fcc7e


Harcanan paralar devletin parası ve dolayısıyla tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.
Başkan Doğan, gecesi gündüzü olmayan değişik bir karakter. Çok önemli projeleri kazandırmak için Ankara-İzmit arasında gidip-geliyor. Hatta Avrupa Parlamentosu'ndaki Roman vatandaşlarımız ile ilgili yaptığı konuşma Avrupa’ya ders verir nitelikteydi.
Son yapılan Roman Şöleni de sözde değil icraatta da bizim birbirimizden farkımız olmadığını gösteren bir etkinlikti.
Mesela yeni Uzay Bilimleri Merkezi ile ilgili çok önemli bir projeyi de yakın bir zamanda Kocaeli’ne kazandıracak. Tarih Koridoru Projesi ise bana göre sadece İzmit’in değil, Kocaeli tarih ve turizmine ciddi katkı sağlayacak bir proje.


Kasr-ı Humayun’un çevresi açılmaya başlandı.
Eski Adliye ve sonrasında Sağlık Müdürlüğü olarak kullanılan bina yıkıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz de bu projeye önemli destek veriyor.
Tarih Koridoru’nun içinde de Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin Türkiye’de 5 tane olan ve en kapsamlısı bize ait olan Basın Müzemiz bulunmakta. Bendeniz de zamanımın büyük bir bölümünü burada geçirmekteyim. Basın Müzemizi gezdirmek için adeta geçerken bakanların tutup kolundan içeri alacak derece de müzemizi gezdirmek istiyoruz.

 

caa63343-6566-4dc6-93d6-ab92d4bdca40


Böylesi bir projenin içersinde yer almak ve katkı vermek bizlere mutluluk veriyor.
Ancak bana göre çalışmalar çok yavaş ilerliyor.
Akçakoca Meydanı projesi çok güzel oluyor. Ancak bölgeden sürekli gelip geçerken işlerin yavaşlığını daha net görebiliyorum.
Yine Sırrıpaşa Caddesi'nin devamı Yumurtacı Camii'nden 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'na iniş, şimdi de Tezer Sokak ve Serdengeçti Sokak'ta çalışmalar başladı.


İnanın bu bölgede bir yangın çıksa Allah muhafaza...
Sakın bu yazımdan belediyeye suç yüklediğimi düşünmeyin. Bu saydığım yerlerdeki mütahitlerin ciddi manada gözden geçirilmesi gerekiyor. Bildiğim kadarıyla bazı mütahitlerin iş bitiş süreleri geçti, bazılarının ise devam ediyor.

Süreleri olsa dahi arkadaş artık inşaat teknolojisi ilerledi. Bu bölgede yaşayan insanlara bu kadar çile çektirmeye hakları yok.
Önceki gün caminin önünden geçerken inanın camiye giden yaşlılarımız beddua ediyorlardı. Asfaltları kaldırmışlar ama fotoğrafta da gördüğünüz gibi iki gündür böyle olduğu gibi duruyor. Kaldırın arkadaş zor bir şey mi bu?

 

bu-diğerlerinden-büyük-girsin


Tabi şimdi UKOME’den trafiğe kapatıldığına dair yazı yazıldığını söyleyebilirler.

Araçlara kapatıldı da vatandaşlara da mı yollar kapatıldı? Bu bölgede yaşayan insanlar ne yapacak? Gerçekten bu mütahitleri Allah’a havale ediyorum. Emin olun ben çok nazikçe bir sitemde bulundum. Vatandaş kışın gelmesi ile çok ciddi beddua ediyor.
Fotoğrafı çekerken bir vatandaş kendilerine fiili saldırının da olduğunu söyleyince şok geçirdim.
Bu yazıyı yazmamın nedeni İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın haberi olmadığını düşünerek bu bölgedeki vatandaşların sorunlarını bilmesidir.
Emin olun benim bildiğim Başkan Nevzat Doğan bu işe el atarsa bu yukarıda saydığım tüm sorunlar anında düzelir.
İyi haftalar.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem