20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hikmet Karaaslan ile hoş sohbet

Hayrullah Demiray

12 Haziran 2012 tarihli yazısı

Bizim Yaka Gazetesi olarak yeni atılımlar için kendi hizmet binamıza taşınma işlemlerine devam ederken, bir yandan da ziyaretçilerimiz bizleri yalnız bırakmıyor. Kat ettiğimiz mesafenin farkındayız. Önümüzde uzun ve yorucu bir yolun da olduğunu biliyoruz.

Bu vesileyle önceki gün eski Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan yeni binamızın hayırlı olması için bizleri ziyarete geldi. Bizler öncelikle Başiskele’nin ve Kocaeli’nin nabzını tutmaya devam ederken Bizim Yaka’nın önemli bir yayın organı olduğunu ve yazılması gereken her şeyi de açık yüreklilikle yazacağımızı ifade ettim.

Gerçekten de uzunca bir sohbet oldu ve konular birbirini kovaladı. Yaklaşık olarak 1 saatten fazla eski başkanı dinledik ve sohbet oldukça koyulaştı. Çünkü Sayın Hikmet Karaaslan’ın uzun süreden beri aday olacağı ve Başiskele Belediye Başkanlığı için çalışmalara başladığı konuşuluyordu. Bende bu bağlamda sordum aday olduğu sinyallerini aldım ama başka bir yerden gelmediği için kendisini şimdiden tanıtma gereği duymadığını ifade etti. Bizlerde bunu anlayışla karşıladık.

Elbette yalnız eski başkanın çok dertli olduğunu gördüm ve gerçek anlamda AK Parti içerisinde gelişen muhalefetin şimdiden sinyallerini verdi. Hatta biraz daha işi ileriye taşıdı ve aday olup olmamak konusunun önemli olmadığını ama bu yapıyla AK Parti eğer ki seçime katılırsa birçok kişi gibi kendinin de bu yapıya oy vermeyi düşünmediğini ifade etti. Sohbet ilerledikçe ben hayretler içerisinde kaldım. Bence AK Parti’nin kendi içerisinde önümüzde ki günlerde seçim daha da yaklaştığında şekil değişikliği olarak bakalım daha neler yaşanacak hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Sayın Hikmet Karaaslan gerçekten de Başiskele’de yapılanlar değil, Kocaeli’de AK Parti’nin bu yapısı devam ederse bazı yerlerde seçimi kaybedebileceğini açık yüreklilikle bizlerle paylaştı. Bu ilçelerin de bir tanesi Başiskele olduğunu açıkça ifade etti. Ben buradan şunu söylemek isterim elbette takdir milletimizin amma velakin Ak Parti içerisinde önümüzdeki günlerde daha hareketli bir atmosferin olacağı bence aşikar.

Gerçekten de ben bu kadar konuların ciddi boyutlara ulaştığını bilmiyordum ama görünen o ki AK Parti de herkesin şimdiden farklı bir hesabı olduğu artık kesin. Büyük işin büyük derdi olur bu olsa gerek. Çünkü AK Parti gerçek anlamda o kadar büyüdü ve gelişti ki toplumun yarısı bu partiyi benimsedi. Ama diğer yarısı da ya öyle ya da böyle AK Partili de olmasa AK Partili gibi davranmaktan çekinmiyor ama bunun yanında AK Parti’nin kuruluş gününden bugüne kadar yapı içerisinde çok farklılıklar olduğunu ve parti içerisinde bulunan insanların bunu doğruluyor olması da bence düşünülmesi gereken konuların başında geliyor.

Bu konuları normal birileri konuşsa belki farklı algılanabilir ama geçmişte bu partinin içerisinde belediye başkanlığı yapmış ve hala parti içerisinde olan birisinden oldukça ağır bir dille eleştirilmesi bence düşündürücü. Çünkü bu süreç erken bir süreç belki ama şimdiden bu olaylar konuşuluyorsa bunları parti yöneticilerinin oturup bir kez daha düşünmeleri gerekir.

Çünkü gelecek günlerde zamanın ne göstereceğini yaşayıp göreceğiz.

Saygılarımla…

   

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi