21 Temmuz 2019 Pazar

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Alpay Demir’i kutluyorum

22 Kasım 2016 tarihli yazısı

Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ile dostluğumuz çok önceki yıllara dayanmaktadır. Kendisi idealist hani derler ya, ‘ Pire için yorgan yakacak’ bir kişidir. Yeter ki doğruları ile o amaç uyuşsun. 

Hiç kimse kusura bakmasın Kocaeli Türk Ocağı Yücel Alpay Demir ve ekibinin başa gelmesinden sonra ciddi bir ivme kazandı.

 İyi bir ekibi var. Başarılı çalışmalara imza atıyor. Bendenizde yeni dönemde Kocaeli Türk Ocağı Hars Heyetinde görev verildi. Maalesef iş yoğunluğu nedeniyle 2 toplantısına da katılamadım. Bu nedenle en yakın zamanda benim ev sahipliğimde de Hars heyetini de toplamaya söz veriyorum.

Gelelim asıl konumuza.

Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, yönetim kurulu üyeleri Ceylan Gazi Uçgun, Emre Denizbilgini, Hanife Akyayla, Eşref Ayhan Arpacı, Tekin Yeken ve Sezin Türkkal ile gençleri canı gönülde kutluyorum. 

 

Yüreklerine sağlık. Allah var etsin sizi.

Gerçekten çok güzel programlara imza atıyorlar.

Önceki akşam uzun süredir gitmek istediğim Dağ 2 isimli sinema filmine gitmek istiyordum. Bir baktım ki, 60’ a yakın kişi ile Yücel Alpay Demir bu filme davetli çağırmış. Sağ olsun bizlere de ev sahipliği yaptı. 

Fikirsel alanda var olan Kocaeli Türk Ocağı, kültür ve sosyal alanda da ben varım diyen organizasyonlara imza atıyor.

Dağ 2 filmi gerçekten çok güzel vatan sevgisini anlatan bir yapım olmuş. Hani 3 saat sürse hiç soluksuz izlenecek bir sinema filmi olmuş.

Türk sineması her geçen gün güçlü yapımları ile Amerikan filmlerini geride bırakıyor. Amerikan kahramanları yerine gençlerimiz bizim kahramanlarımız ile büyümesi çok önemli. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli birimlerinden biri olan Özel Kuvvetler Komutanlığında verilen eğitim ve burada yüklenen vatan sevgisi anlatılıyor.

 

Allah Devletimize zeval vermesin.

Mutlaka sizlerinde bu filme gitmenizi tavsiye ediyorum.

Hatta bu tip sinema filmleri için bir kampanya yapın. Askıda ekmek nasılsa siz de sinemaya giderken sizinle birlikte sinemaya gidemeyen öğrencileri de siz götürün. Buda askıda sinema olsun. 

Sinema eleştirmenlerinin Dağ 2 filmi ile ilgili mini bir görüşünü de sizlere paylaşarak iyi haftalar diliyorum.

 

Film analizi

Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Oğuz ve Bekir,  6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi'ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak'ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban'ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK'ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

Gişede başarı kazanan Dağ filminin ardından gelen devam filmi Dağ 2 filminde yine başrolleri Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar paylaşırken Alper Çağlar da filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem